Kas nii võib teha


 Tere

Oman paari vana Eesti Lamavtaru, nüüd soovin paar mesiperet
ümber tõsta uude Eesti Lamavtarusse peale puhastus lendu.

Kas võib vanad raamid ümber tõstes mesilastest tühjaks
raputada kui tõstan uude tarru. Uues tarus kasutaksin täitsa uusi
raame ja mõne taru raame mis olen meest tühjaks vurrinud. Lisaksin kindlasti
juurde pudersööta, et mesilased nälga ei jääks.

Miks ma seda teen, sest vanas tarus pidi eesti raami otstest
10 mm mõlemast servast maha saagima, muidu ei mahtunud raamid tarusse. Arvatavasti
oli kunagi keegi taru ehitamisega mitte arvestatud eesti raami mõõtudega.

Ette tänades

Aivars 

 

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

EI

nii ei tohi teha !!! Mesilasperes on ka muud peale  toidu, pead põhjalikumalt uurima enne mis seal veel võib olla ja siis saad pildi selgemaks !!! Isegi koos raamidega ringitõstmiseks on vara !!!

Tänud info eestTere 

Tänud info eest 
Ma oleks vahetanud taru ära siis kui oleks soojad ilmad 
nii 15 + 
Kas võib näiteks mõnest talvitunud tarust söödaga raame panna uude tarru. aga vanu raame ma ei tahaks panna.

Ette tänades

Aivars

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja SPUNK pilt

teeksin nii

eeldatavalt on sul kärgesid vanas tarus 6-10. nendest paaril on ilmselt juba hauet, mille raputamine kuhugi ei tule kõne allagi. eriti kevadel kui iga mesilane on oluline.
ülaliistude pikendamine õigele pikkusele on võimalik, aga arvan, et siiski mesilasi häiriv. mina paneks kruvidega uuele tarule lisaliistud nii ,et taskuosast kuni lennuava alguseni. siis tõstaks pere tasakesi ringi nii, et üks raam jääks lennuavaga kohakuti. kevade edenedes hakkaksin laiendama ainult lennuava suunas kuni enam ei mahu. nii kolivad mesilased uutele kärgedele ja saad vanad kärjed ning liistud kätte ilma suurema sõjata.

Tänud info eest

Tere 


Suured tänud info eest.
Jah kärgesid on 6-8 tk. see ei tohiks raske olla 
Edu 

Aivars

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

lisn omapoolt

Kui taru on kitsam vöi laiem kui raamid, siis pigem ülemist liistu pikendada vöi vähendada (mis sest et seina ja raami vahele jääb liiga suur vahe vöi ei jää ültse vahet)  (muidugi ajutiselt.)
miks seda nii teha. pöhjus on lihtne,  kuna mesilas emale meeldib kevadel muneda tumedasse kärgedesse.( valgeid eriti ei taha)    mina olen enda jaoks seda seletanud nii (ma küll ei tea kas se teoorja peab paika vöi ei aga minu teoorja on selline.
mesilas ema muneb munad tumedatesse kärgedesse see töttu et  tumedad kärjed neelavad soojust ja see töttu  oiavad sooja paremini kui eledad kärjed (minu arvates eledad kärjed peegeldavad sooja eemale ja see töttu on neid raskem soojana hoida.)  Kuna talvega on pere kurnatum ja nörgem siis naad kasutavad neid eeliseid et energjat säästa soojendamisega.  Kui aga aeg edasi läheb, pere muutub tugevamaks  siis läheb ema ka mujale munema.

see on minu teoorja.
teaduslike katsetusi pole teinud. kuid see et ema tumedatese raamidesse kevadel munema läheb on reaalsus.   seletage kuidas tahate, kui minujaoks tundub see loogiline olevat.

kui nüüd peret hakkad ümber töstma ,siis otsi köigepealt ema ülesse (praegu on se lihtsam kui suve poole).   siis töstad ema raami köigepeealt,uude  tarru, ja siis köik ülejäänud, raamid. kui raame töstad   (haudme raame) siis ikka paari kaupa. sellega jahutad hauet vähem maha.

Ema ülesse otsimine ümber töstmisel on sellepärast oluline et ema kaotsi ei läheks, ja sul oleks kindlus tunne et ema uues tarus on.          Kuna kevadel on ema tefka vöi kallis, siis ei soovita riskida     

ülejäänud spungi jut  ok

Tere Teemas Tänud vajaliku

Tere Teemas


Tänud vajaliku info eest. Oli abiks 
Edu 

Aivars