Kevadine söötmine

Tere,
kas praegu võiks juba perele anda lisasööta? Kuna pole kindel, kas sügisel sai piisavalt sööta pandud ja paistab, et ka kevade ei taha veel tula. Kas peab ära ootama puhastuslennu või võib ka varem anda? Oma peaga peaks mõistlikuks anda mesilastele kandi't. Oleks tore, kui keeg aitaks, kuna ei soovi ka mesilasi nälga jätta.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Pronksmedal (100p.)

Re kevadine söötmine

Tere.

Kui kahtlustad et hakkavad nälga jääma siis võid kandi peale küll panna. Parem olgu neil natuke rohkem seda sööta seal kui et nälga jäävad. Aga vedela söödaga on jah nii, et seda nad üldiselt ei pidavat tahtma enne puhastuslendu vastu võtta.

Andres.

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

Varakevadine söötmine

Tegelikult sedapidi, et võtavad ka vedelat, anna ainult kätte. Paraku ergutab vedelsööt mesilasi väljast lisa otsima ja lumehangede vahel külmaga ekseldes saab neid tohutu jagu otsa. Seepärast varakevadel vedelat ei anta.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

lisan enda poolt

olen endal 4 peret korstna saatnud, kuna panin neile siirupit enne puhastus lendu. vastu ei vöta, enne surevad.    

kandiga pole probleeme. see ok   (kui on lisa sööt, mitte ergutus sööt.)

ergutus söödase on lisatud ergutavaid lisandeid (1 neist on pärm, ja kindlasti on ka vel teisi asju.

sellega vöib juhtuda see et naad akavad liiga vara erguks, seele tagajärjel söövad rohkem , see töttu  täitub   soolestik liiga kiiresti. kuna aga ilmad on külmad siis mumid õue ei saa minna keha kergendama. ja roojavad  tarru     ja see teeb neile pigem halba kui head.

ergutus sööta vöib kasutada aprillist alates. siis on juba soojasid ilmasid, kus nad saavad ennast õues kergendada.


täiendus sööd kandi näol vöib aga kasutada kas vöi aasta rinkselt.  seda nad söövad siis kui  köht tühjaks läheb,  seda nad raamidesse ei paiguta ja ümber meeks ei töötle.

Minu kogemuses võetakse


Minu kogemuses võetakse vedelat sööta kogu aeg vastu. Mõni puu ainult ei viitsi sellega kevadel eriti aktiivselt tegeleda. Vana mesiniku süsteem talvekaotuste vähendamiseks oligi viimased 10a kindluse mõttes veebruari lõpus vedel sööt peale. Talvekaotused need 10a puudusid, aga ma ei ole päris kindel, et asi ainult lisasöödas Smile

Söötmine käib spets väikeste söödanõudega, mis tuleb sügisel juba ennustatava talvekobara keskele paigutada. Söötmine ca 0.5-1l nädalas. Sööt voolab ise peale ja asub kattemattide vahel ning on soe. Kindlasti on sellel meetodil plusse ja miinuseid. Kui väljas + kraadid, siis võivad küll välja kippuma hakata, aga üldiselt nad miinuskraadidega selle suhkrulahuse peale ikkagi välja ei roni. Teine küsimus on kindlasti haudmekasvatuse stimuleerimine ja millal oleks selleks õige aeg. Piirkondades, kus kevad venima kipuvad ja hanged kaua sulavad, on kevadine söötmine kindlasti haudmekasvatuse jaoks kasulik.

Pronksmedal (100p.)

lisasöötmine

teemasel siinkohal jälle õigus. kevadeti see häda, et kliima on sageli väga heitlik. kui tarud on näiteks tuulte eest varjatud kohas, mis enamjaolt nii peaks olemagi, siis on tarude lähiümbrus + kraadis aga natuke eemal juba võib õhk olla liiga jahe. kevadine plusskraad võib väga äkitselt miinuseks muutuda kui päike ära kaob või näiteks tugevam tuuleiil tõuseb. isuäratava söödasignaali saanud mummid tungivad tugevamatest peredest seepeale kindlasti lennule, kangestuvad ja sinna nad paljud ka jäävad. talvitunud tugevatest peredest saavad seetõttu nõrgad, väga väheste lennumesilastega pered. seega võib söödaeffekt kergesti osutada vastupidiseks soovitule. lisa- ja ergutussööda andmine on peen ajastusmäng ja nõuab head olukorra hindamisoskust, mida algajal ei soovitaks küll mängida. kandit võib küll vabalt peale loopida kui karta sööda vähesust.