Lennulauad


Ma pöörasin tarudel lennulauad (eeasti lamavtarud) talveks ümber. Mesilastel on võimalik tarudesse pääseda ja ka tagasi, aga eks see ole neile raskem ja keerulisem kui mööda lennulauda. Praegustel soojadel päevadel tulevad esimesed juba välja tiibu sirutama. Puhastuslennuks on muidugi vara, lumi veel maas ja kraadki ainult päeval 4-5 kraadi plussipoolel. Eks neil esimestel uudistajatel oleks kergem tarudesse tagasi pääseda, kui lennulauad tagasi suvisesse asendisse keeraksin, aga kas selleks pole veel liiga vara? Äkki provotseeriksin sellega mesilasi ja pered "ärkaksid" liiga vara?

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

Lennulaua asend

Vastupidi, otse vabalt tarusse pääsev külm õhk hoiab mesilasi pigem tagasi. Pööratud lennulaua ja taruseina vahel õhk ei liigu, päikese toel läheb seal suhteliselt soojemaks ja mesilased tulevad lennuava juurde uudistama, üksikud julgemad lähevad ka lendu. Kui nüüd sellise taru lennulaud suveasendisse keerata, lõpetatakse kiiresti enesehävituslik tegevus ja minnakse taru kaitsvasse soojusesse tagasi.
Puhstuslennuks sobivat ilma hindavadki mesilased selle järgi, kuidas on lennuava vahetus läheduses lood temperatuuri ja tuulega.

Suur tänu!

Suur tänu!

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

minul

minul on köigis peredes puhastus lennud tehtud..
päävati on nii ilusaid ilmasid juba paar kolm tüki küll olnud.
eile oli üks selline ilm kus viimased ka puhastus lennu ära tegid. aga see selleks.