Kevadised tegevused

Pronksmedal (100p.)

Paistab, et mu ainuke mesilastaru on talve üle elanud. Paari viimase päeva jooksul mõned mesilased lendlevad taru suu ümber. Küll märkasin täna, et lennulaud oli laiguti miskit mustust täis. Kas see tähendab, et puhastuslend on tehtud? Kas ma peaksin ilmtingimata midagi tegema (mustust kraapima ja vahelaua tagant leeklambiga desinfitseerima )või suudavad mesilased ise taru puhtaks teha? Veel suht külm või mitte, selliste tegevuste jaoks?

Lisaks, söötmine. Lumikellukesed, võõrasemad jm kevadlilled õitsevad. Kas mesilastel piisab sellest, või peaks miskit sööta lisama?

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

Kevadised tegevused

Mustust täis lennulaud, sageli ka esisein, tähendavad kergemal juhul kõhulahtisust, raskemal nosematoosi. Pere tuleb tõsta teise puhastatud tarru ja vana põhjalikult puhtaks kraapida ja leegiga desifintseerida. Erilist tähelepanu pöörata lennuava tunnelile!
Alla 10 soojakraadi ei tasu manööverdama hakata. Ka selle kümnekonna kraadi puhul ol eelduseks täielik tuulevaikus, muidu jahutad kaanetatud haudme maha. Uus taru tuleks vahetult enne ringitõstmist soojaks lasta, kasuta puhurit või reflektorit.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Just lisasööt on praegu oluline!

Ümber tõsta jõuab soojal ajal küll, kui vaja! Liiga varase tuulutamisega, saad  lubihaudme sisse! Puhastuslennu roojaplekid ju loomulikud, eriti - kui talvitumine toimus mee peal ning suhkrulille sööta anti vähe!
Kui lähedal on palju paju ja just raag- remmelgat (esimene nektari taim - õitseb enne lehtimist), mis kohe turgutust annavad. Siis võivad ka ilma lisasöödata hakkama saada! Kuid me neid ilmu tea, kindlam lisasööt kiiresti peale anda! Piirkondades, kus remmelgaid pole on kindlasti sööta vaja!

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

Roojaga reostatud taru

vahetatakse esimesel võimalusel, mitte ei oodata teab kui sooja aega. Hästi ja rahulikult talvitunud pere ei reosta kunagi lennulauda. Isegi mee peal talvitunud pere.

Tegevused

Rõõm kuulda et Su pere talve vastu pidas. Põhilised toimetused mis peaks praegu tegema on


1)Pere puhtasse tarru või kui see võimalus puudub siis taru puhastada.


2) vaadata sööda varusid ja vajadusel anda söödaraam või suhkrulahust


3) Kuna Sul läks talvituma väike pere siis on mesilastel haudme jaoks temperatuuri hoidmine suur katsumus.Üleliigseid raame mida mesilased katta ei suuda pessa ära jäta. Kata soojalt.Kui juhtud hauet nägema on hästi kui ei näe ära pikalt otsima hakka.


Kuidas kõike seda teha oleks siin kirjutada liiga töömahukas. Aga Metsamesinik on selle kõik ilusti oma kodukal (Mesi otse metsast ) kirja pannud.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

lisan poiste jutule

lisan poiste jutule nii palju   et  kui oled pere ringi töstnud, pere pesa ruumi kitsendanud ( et pere terve taru kütmisele lisa energjat ei kaotaks),  siis üks asi on veel , mida poisid ei maininud. see on lennu ava kitsendamine. (seda on vaja selleks et tugevamad pered ei tuleks seda peret röövima. Nörk pere ei suuda seda täis laiuses lenu ava kaitsta. sellepärast kitsendatakse lennu ava    .
ava mis vöiks lahti jääda vöiks olla   (3-5 cm).
saa vöibolla arvad et miks sul seda vaja on, kuna sull rohkem peresid ju pole. (kuid pöhjus vöib selles olla et sinu naabril vöivad ka pered olla ,kes vöivad pere  tühjaks röövida.

edu sulle