Uus ajaleht Mesinik

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Viskasin pilgu peale! Kosutav lugemine - hüva Antu Rohtla oma otsekohesuses ja aususes! Jätkuks tema tublidust veel pikaks ajaks!

Kuid, paar asja, mis ajalehes veidi imestama panid!
* Teade sülemiabist! Eriskummaline....EML ju aadressid olemas, kus kandis mesinikud elavad....tore ju kui teatatakse sülemist EML -tu , kuhu siis veel?, kui mitte mesinike organisatsioonile...Oluline, et sülemid päästetud saaksid, päästeamet kipub ka mürgipritsiga kohale kimama, kui ikka närviline/allergiline kodanik suminat ei talu. MESINDUSE TEEMADEL ÖÖPÄEVARINGNE AVALIK NÕUANDETELEFON oleks küll kiiresti vajalik! MIS OLEKS PÄÄSTEAMETIL teada.
*  PEREDE REGISTREERIMINE PRIA-sse ei saa olla seni kohustuslik, kuni ei maksta kõigile mesilasperedele toetust! Ja ka siis peavad need registreeruma, kes seda rahakest soovivad/saavad!
Seni, kuni mõeldakse välja norme/tingimusi/E nõudeid ning tullakse registreerunuid tülitama/kodaniku eravaldusesse tema aega kulutama jne......ei ole kellelgi õigust sekkuda kellegi eraomandusse...mitu kassi, või koera sa pead....või mitu viljapuud su õuall, mitu kuusepuud su metsas kasvab? Kui riik soovib midagi teada saada, mingeid E norme/nõudeid/tingimusi/piiranguid kehtestada, soovib sekkuda, siis ta ka panustab sellesse! Tekitab mesinikele tugisüsteemi......saadab/palkab mesilasperede loendaja- kes ei kuritarvita andmeid. Lõpetab ära/muudab seadust- päevasel ajal mürkkemikaalide pritsimise osas jne. jne...

* Täiendus: Mesilastäi osas...
Üle paarkümne - võib olla ~30 aastat tagasi näitas mulle , mu mesindusõpetaja pere avamisel, juhuslikult ilmunud täidega kaetud mesilasema....nii, et täid ei ole mitte ainult noortel ammedel , kes toitepiima eritavad....vaid ka söövad seda toitepiima emaga võidu, emal rippudes! Kuid peale hapetega varroa tõrjumist, juba aastakümneid on see parasiit praktiliselt olematu, nagu akaraapise lestki! Eks inimesedki teevad täiprofülaktikat hapu veega juukseid loputades!