Glükoos

Kas talveks võib mesilasi sööta suhkrusiirupi asemel ka puhta glükoosiga?

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

paluks täpsusta

paluks täpsusta mida sa selle glükoosi all mötled.
kas seda glükoos siirupit mida mesindus poed müüvad vöi midagi muud.

jälle  kuulmiseni

Glükoos

Tere


Ma mõtlesin sisuliselt samuti glükoosisiirupit: glükoos + vesi. Konkreetselt ei mõelnud poest osta, vaid ise seda siirupit valmis teha.

Glükoos ei sobi mesilaste söödaks.

Ei sobi sest kristalliseerub kärjes ära ja mesilased ei saa seda kasutada. Seda on proovitud suure suhkrupuuduse ajal.  Kas rapsimesigi ei sisalda soorel hulgal glükoosi? Targemad ehk teavad!?

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

kuidas

karusaadu kirjutas:
Tere

Ma mõtlesin sisuliselt samuti glükoosisiirupit: glükoos + vesi. Konkreetselt ei mõelnud poest osta, vaid ise seda siirupit valmis teha.

Mind puht huvist  huvitab kuidas sa seda plaaniksid teha.


Teada on et kui saharoosist  ehk (tavaline laua suhkur) tehtud siirupisse lisatakse teatud kogus 30 % söögi äädikat, et se teeb mesilastel siirupi töötlemist paremaks ja siis oiab selletöttu köhu lahtisuse ära.  (olen seda proovinud)   toimib.

nüüd aga leitsin mingil ajal internetist invi mis selle saharoosiga juhtub kui äädikat lisada.  Juhtub see et saharoosis  muudetakse fruktoosi ja saharoosi vahekorda    kumba pidi ma täpselt ei mäleta
ja linki ka praegu pole üles leidnud.

Pronksmedal (100p.)

Glükoos...

tõesti puhtal kujul ei sobi söödaks. Sai omal nahal proovitud. Mingil meditsiini hulgifirmal aegus 100-kond liitrit veeni tilgutatavat 70% -list glükoosilahust. Mul oli seal tuttav kes pakkus selle koguse mulle paari kilo mee eest. See selline pudelis läbipaistev glükoosisiirup aga kui hermeetilise korgi lahti teed siis oleks nagu pudel järsku piima täis. Nojah sai katseks paarile perele talvesöödaks antud ja ära surid kuramused. Kärjekannudes oli kevadel nagu niiske tuhksuhkur.Ülejääk seisis aastaid kuni üks tuttav konjakipudeli eest omale küsis. Enam ei mäleta mille jaoks.