Mida teha kurjuse kehastusega? Jutt on ühest mesilasperest muidugi.

Kasutaja Metsatagune pilt

Eelmisel aastal tegin võrsiku ühest üsna tigedast perest. Tulid ikka parves kallale ja kippusid jälitama. Tegin sellepärast, et ema munes nagu pöörane ja nende korje oli ka hästi intensiivne. Augustiks lamavtarust üle 60 kilo. Sel kevadel võrsikut esmakordselt hooldades aga oli see kuri nagu tavaliselt muud pered augustis meevõtu ajal. Karta oli, et see asi ei parane ja praeguseks on nii, et nagu korpust liigutad, oled üleni mesilastega kaetud ja nad ei istu niisama vaid üritavad iga hinna eest nõela läbi riiete ajada, mis ka enamaltjaolt õnnestub ja nad on ka väga osavad pugejad. Ei poe nad muidugi mitte mesiniku ees vaid mesiniku riiete alla. Sain eelmisel nädalal ühe tühise korpuste ümbertõstmise käigus, mis kestis alla poole minuti, lugematu arvu nõelu. Paistab, et nad on spetsialistid ka inimese anatoomias. Kuigi riided olid ühtlaselt nendega kaetud, pöörasid teatud tüübid erilist tähelepanu käsivarte sisekülgedele, sinna kus veenid. Osad suutsid sinna nõelata läbi riiete, osad mingil moel riiete alla pugedes ja pika teekonna sihtpunktini läbides. Nõelad pole ju raisata. Hetkel on mul sest perest täielik siiber. Ei taha näha ei neid ega nende mett. Kui lähed mesilasse, pead arvestama võimalusega, et veedad pärast pool tundi jälitajaid eksitades metsas. Ei taha ju neid koduhoovi püsikülalisteks. Üldse ei taha. Ei taha neid üldse enam mitte kusagile. Kes tahab, viigu minema. Või teab keegi muud humaanset viisi (peale emavahetuse), kuidas kurivaimust lahti saada. Või peab see viis üldse humaanne olema? Rõve sõim neid igatahes enam ei morjenda. Kontrollitud. Ei lähe ära.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!

Minul on osa samasugused. Ja

Minul on osa samasugused. Ja ega suitsuga ülekäimine ka erilist effekti ei anna. Peab vist järgmisel aastal emavahetusega tegelema hakkama. Olen kuulnud, et nende juures emavahetus ka nii lihtsalt läbi ei lähe.

Kasutaja Metsatagune pilt

Üks küsimus...

... on veel seoses sellega. Kas kellelgi on kogemusi kaitsekostüümidega, mis nõelu läbi ei lase. Olen oma selleaastase normi juba kätte saanud ja tahaks nüüd küll teada, kas sellist kaitseriietust olemas on.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

minu kogemused

Minu kogemused on järgmised.   Kui selliste mesilastega tegeled, ei maksa teesärgi ja lühikeste pükste peale mesindus tunkesid  (kujult nagu kombinesioon ) sinna peab palavusest hoolimatta natuke rohkem  riideid alla panna. Sest mina pole selliseid mesindus ülikonda näinud kust nöel läbi ei lähe.   Jalga pannakse kumi saapad (sääred pannakse saapa säärte sisse.  Ja nahk kindad kätte.

Ja ikagi  vöid 10 nöela saada.

Minul oli nii.

Aga et sellest perest assja saaks  tuleb ema vahetada.

see ei ole lihtne.

Kui vana ema ära vötad (mis on omamoodi ülessanne) ja uue ema tunni kahe järgi annad (pole vahet kas paarunud vöi ei)
Lüüakse maha . Kui aga oiad pere 9 pääva emata ja siis  annad paarunud ema annad    lasevad naad uuel emal natuke muneda, ja siis lüüakse ema maha . Nendest munadest teevad uue ema.

Minu soovitus on    Vöta ema vällja lase emata olla 9 pääva   siis löö köik kupud maha Ja anna rahulikust perest munade ja vaklade raam. Las teevad  uue ema sellest raamil olevatest munadest vöi vakladest, ja kui se ema ära paarub siis vaata mis järgmiseks aastaks selle perega juhtunud on. Siis ei tambi sinna meeletutes kogustes emasid.     Kui sa praegu seda teed peaks se uus ema paaruma ja talveks öigeks jöudma.

pere iseloom hakkab muutuma alles siis kui uue ema järeltulijad kooruvad ja vana ema mesilasi tarus enam pole.

Alguses oli samasugused.

Teemase jutt on sulatõsi, ainult kätte tuleb panna paksud kummikindad ,pehmest nahast nõelavad käe selja pealt läbi ja püksid pigem kummiku peale ja alt teibiga kinni(mul pugesid kummikusse ja nõelasid jalga).Praegu hävitan halastuseta vähegi tigedama pere ema. 

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Cardo pilt

Minul oli üleeelmine aasta


Minul oli üleeelmine aasta üks pere selline, eelmine aasta oli teine pere selline, sel aastal neist kumbgi ei ründa. Pigem oli see miskine peresisene probleem miks kurjad olid, ise ei saanud otsesest probleemist aru. Mõtlesin ka alul, et kallan vee peale, aga takkajärgi  tarkusena õnneks seda ei teinud.

Riietusest :

Ise kasutan valge kostüümi all pika varrukaga paksemat  särki ja dressipükse. Jalga olen vahest ka pannud "hüvasti noorused" koos villase sokiga ja kinnastena kasutan pikemat aega Tamreksi miskiseid kõrge kätisega nahast keevituskindaid, selliseid, kus sõrmiku osa on pehmest libedast nahast ja kätised pööratud nahast. Ühe nõela olen saanud läbi pööratud naha, kuna sinna suudavad nad nõela sisse haakida, aga libedale nahale ei suuda nad nõelata. Kes pole proovinud lausa soovitan.  Kindaid olen ka korduvalt pesnud ja lähevad pärast ilusti kätte. Nahk ei tõmba kokku.

 

kõige alumised peaks olema http://www.tamrex.ee/et/tooohutus/tookindad/kaitse-oma-kasi/tuletoode-kindad.html

Pronksmedal (100p.)

on küll

sellist riietust olemas. kuskohast sa aga seda osta saaks ei oska ma kahjuks öelda. võibolla kusagil military poodides leidub kui paremini tuhnida. tegu on mingi usa sõjaväevarustusega. kaitsevärvi, loodud spetsiaalselt sellistes kohtades müttamiseks kus mesilastest kümneid kordi õelamaid putukaid ründamas. ise ostsin aastaid tagasi terve paki. ülihead, lasevad õhku samas läbi ja istuvad igas asendis mugavalt selga. ainult paar nõela on sattunud läbi tulema õmblusnõela kohast ja sedagi vaid siis, kui ise muljud mesilase käe ja kere vahele ja mesilase nõel satub täpselt sinna õmblusnõela auku. selleks aga peab tõesti loteriis õnne olema!
mesilaste ülemäärase tigeduse tekkeks peab olema mingi muu põhjus kui puhtalt geneetiline. tihtilugu on endal raske aru saada mis selleks täpsemalt on. aga mingi stressifaktor päris kindlasti. variante on palju. alates enda töövõtetest, ihuhügieenist ja lõpetades müradega, mida inimkõrvgi ei pruugi kuulda, isegi taru asukoht võib rolli mängida. loomulikult on "tuimemaid" stressi paremini taluvaid tõuliine aga nendega on sageli see lugu, et nad on tuimemad ka saaki leidma ja tooma.

Pronksmedal (100p.)

Kurjad mesilased


Olen tähele pannud kahte asja, mis leevendavad kurja pere juures tegutsemist.
Mitte tegeleda mesilastega veel/ lehepäevadel ja mida vähem saab mesilasi surma perede läbivaatamisel seda sõbralikumad nad on.

mul kõrvuti kaks nn õde

mul kõrvuti kaks nn õde Krantsid.Nats ilmselt litsakad olnud käinud naabri Itaalaste juures hooramas.Nagu päev ja öö.Ühed rahulikud ja mõnusad.Liistu maha võtad siis vahivad sulle otsa.Teistel piisab taru juurde minekust.Kui kaane lahti teed siis ilmselt keegi vilistab ja kohu kari on kallal.Vähe sellest-võid jalutada lõpmatuseni-saatjaskond kaasas ja ootavad milölal maski ja kindad maha ajad-saaks kallale tulla.
Mis puutub aga korjesse siis saatana käsilased panevad viimase peal-leebed valivad ja eelistavad igal võimalusel luuslakki lüüa.
Kui valida siis kindlasti valiks mesinik sellised mis oleks ilma nõelata,leebed,ja vapsiku suurused.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

minu soovitus

Free kirjutas:
mul kõrvuti kaks nn õde Krantsid.Nats ilmselt litsakad olnud käinud naabri Itaalaste juures hooramas.Nagu päev ja öö.Ühed rahulikud ja mõnusad.Liistu maha võtad siis vahivad sulle otsa.Teistel piisab taru juurde minekust.Kui kaane lahti teed siis ilmselt keegi vilistab ja kohu kari on kallal.Vähe sellest-võid jalutada lõpmatuseni-saatjaskond kaasas ja ootavad milölal maski ja kindad maha ajad-saaks kallale tulla.
Mis puutub aga korjesse siis saatana käsilased panevad viimase peal-leebed valivad ja eelistavad igal võimalusel luuslakki lüüa.
Kui valida siis kindlasti valiks mesinik sellised mis oleks ilma nõelata,leebed,ja vapsiku suurused.

minu soovitus   tee sellest rahulikust emaga  perest uus ema ja koksa see kuri ema maha nönda sorteerivad mesinikud ikka emasid et pere oleks rahulikud ja teiseks vaata milline pere toob rohkem mett ka sellest tee järglasi ja asendad kehvemate vastu, seda tehakse iga aastal.

Kuri pere

Vii pere taruga teise kohta. Muutuvad ka rahulikumaks.


Taru sul veesoonte peal.

Kasutaja Metsatagune pilt

Igas jutus...

...on siin oma tõde. Igatahes palju kasulikke mõtteid. Eelmine aasta üritasin ka ise rohkem õiepäevadel toimetada ja lehepäevi vältida, aga kuna mul käib kaugmesindus, sest mesila Lõuna-Eestis ja ise Kesk-Eestis, siis see alati ei ole õnnestunud. Sel aastal pole üldse jälginud. Külvikalendrit ka polnud. Tagantjärele netist kalendrit vaadates selgus aga, et päev mil mesitigelased ründasid eriti jõhkralt oligi lehepäev ja sellele eelnev kord kui korpusi liigutasin oli õiepäev ja siis oli uskumatult rahulik. Nii et peaks ikka püüdma rohkem jälgida neid päevi kuigi muud pered nii tõsiselt seda ebateaduslikku kalendrit ei järgi.

Pronksmedal (100p.)

Mulle...

rääkis paar nädalat tagasi üks mees kes kurja pere eest oli järjekordselt tiiki hüpanud. Keegi vanake kes enam mesilasi ei pea oli lugenud vanast vist ülemöödunud sajandi raamatust järgmist. Õhtul kui tige pere on lennu lõpetanud siis tuleb korraldada talle korralik suitsusaun,Parem kui seda teha 3-4 õhtut järjest. Suitsik käima ja taru kütta korralikult suitsu täis ja siis natukeseks ajaks lennuauk ka veel kinni. Ise pole proovinud. Siiani kudagi ellu jäänud ehkki 20-30 nõela ikka mõne tigeda pere juures päevas tuleb. Kui asi väga mäsuks läheb siis olen ka pooleli jätnud. Ja lähed järgmise ringiga ning polegi kurjad. Kalendripäevi ja kuu seisu ning muud pole taibanud vaadata aga kahtlen nendes. Vast korje mõnelt taimelt ajab hulluks.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Cardo pilt

Kas mõnele mesinikule lausa


Kas mõnele mesinikule lausa meeldib nõelata saada või olen ma millestki valesti aru saanud. T särgiga mesilasi karjatada  on kindel suts garanteeritud.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja SPUNK pilt

sa ei eksi

eile vaatasin T särgiga läbi paar lamavat. ühest võtsin törtsu mett. ühe torni alumises kontrollisin ema olemasolu. ja tõesti. sain ühe pinni, sest võtsin lohakalt raamist kinni ja mesilane jäi sõrme alla ning solvus. seega tõestatud Smile

Kasutaja Metsatagune pilt

Usu küsimuseks...

...muutuvad mu arvates asjad siis kui neid reaalsuses ei kontrolli. Sama asi nende lehe- ja õiepäevade jälgimisega. Tegemist on ju tegelikult sulaselge astroloogiaga (mis on samas oluline osa biodünaamilisest põllumajandusest). Mina algajana pean mesilaspäevikut. See on küll sellises pealiskaudses ja vabas vormis ja kirja püüan panna sündmused - nähtused - kogemused, millest järgmisel perioodil midagi õppida oleks. Selle astroloogilise külvikalendri kehtivust on tegelikult väga lihtne kontrollida. Paned päevikusse mingil perioodil vihjed kirja ja hiljem kalendrist vaatad, mis päev oli. Ma ise ei ole ka veel 100% kindel, seepärast kavatsen edasi märkmeid teha. Mõrtsukmesilaste puhul on muidugi jälle see lugu, et nende leebe olek võib välja näha selline, et nad ei torma katust maha võttes kohe kallale, vaid alles siis kui neid suitsuga tervitad. Et märguanne või nii. 


T-särgi värgi kohta oskan nii palju öelda, et mu tähelepanekud näitavad, et inimesed on erinevad. Alates ainevahetusest ja lõpetades ... jääks siiski ainevahetuse juurde. Loomult kõhnad inimesed saavad õigusega pidada end mesilaste sõpradeks, sest tehku mis nad teevad - no ei tule higi välja. Iga asja peale higistajad aga on sündinud mummivaenlased, kelle mesilaps kaugelt ära tunneb(haistab) ja sihikule võtab. Erinevad saatused erinevatel inimestel. Ja seda üksnes ainevahetuse kontekstis. Mis siis muust rääkida. 

Kaskadöörlusest

SPUNK kirjutas:
eile vaatasin T särgiga läbi paar lamavat. ühest võtsin törtsu mett. ühe torni alumises kontrollisin ema olemasolu. ja tõesti. sain ühe pinni, sest võtsin lohakalt raamist kinni ja mesilane jäi sõrme alla ning solvus. seega tõestatud Smile


Ilma kaitseriietuseta mesindamine on nagu auto juhtimine ilma turvavööta  - kuni ootamatuid olukordi ei esine, on kõik OK. 
Pronksmedal (100p.)
Kasutaja SPUNK pilt

jah

veel viis aastat tagasi arvasin täpselt samuti. täna aga enam mitte eriti.
seega kui te arvate ,et teil on õigus ,siis teil ongi õigus ,teie aravates...

Pronksmedal (100p.)

Kurjad mesilased


Olen kaks aastat jälginud vee/ lehepäevadel toimuvat samadel tarudel ja nende päevade mõju on ilmne. Kuid ega mesindada päevade järgi anna, töö vajab tegemist.

Veel üks asi aitab, vii taru teise kohta.
Proovisin seda kahe kurjema perega.
 Ega mul sellesse usku ei olnud kuid eelmise aasta kurja ema oli kahju likvideerida ja proovisin, sama ka kõrval oleva perega.
Nüüd pered nagu ära vahetatud. Kurja pere kohale panin leebe pere ja üllatus, üllatus- pere muutus kurjaks.

Pronksmedal (100p.)

Veesooned

Mesilasperede kurjus oleneb väga palju veesoonest. Kas veesoonte ristumis kohas või kuskil kõrval.

veesooned


Veesoontega on nii, et suvel peaks tarud olema veesoonte peal, perede areng ja korje tunduvalt parem. Talvituma peab tõstma kõrvale muidu on esimese sulaga puhastuslennus ja ema hakkab munema. Ise järgi proovitud.