Vaja nõu, mesilased kuuris.

Tere
mure selline, et elan Tartus Tammelinnas ja avastasin, et kuuri põranda alla on mesilased end sisse seadnud. Sinna ligi pääsemiseks oleks vist vaja kuuri põrand üles võtta, seda ei saa kahjuks ka eriti teha. Ja julmalt ära tapma ei tahaks hakata loomakesi. Kas oleks ehk võimalik see pesakond sealt kuidagi tervelt kätte saada ? Hetkel nad on muidugi vist hoogsalt talvevarusi kogunud sinna, kevadel oleks vist kõige õigem neid sealt välja meelitada ? Ei tahaks uskuda, et nad praegu jõuaks talveks uuesti varuda, kui nad seal põranda all üldse talve üle elaksid. Samas kuur on põhjalik, vundamendiga ehitis. Ise kahjuks suht võhik mesilaste alal, ehk teil siin oleks mõtteid abiks.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

köigepealt

köigepealt küsimus kui vöhik te olete.
kas teete metsamesilase   (ehk kimalasel )  erilasel ja kodu mesilasel vahet?
Kui on erilase kong vöi kimalase pesa  (mis asub enamasti kuskil mulla sees,   Siis nendega erilisi probleeme ei ole, sest nendel talvitub ema ainult ületallve, kuna aeg hakkab nii hiliseks saama siis nende teised  kaaslased surevad vöi muudavad asukohta. töenäusus et järgmine aasta samase kohta teevad on suht väike.

Kui aga on kodumesilased siis on mötet need sealt eemaldada, ja kui möni mesinik ta endale vötab vöi ise seda teete peate neile suhkru siirupi talvesöödaks sisse söötma.

Neid sealt ilma pörana eemaldamatta on suht raske sealt kätte saada (peaaegu vöimatu).

Tänud abi eest, ma ise olen

Tänud abi eest, ma ise olen ikka päris võhik sel alal. Maru karvased on nad küll, vast siis ikka need metsmesilased. Ootan vast kevadeni, ehk laheneb asi iseenesest.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

herilane, vapsik, ja metsmesilane ehk kimalane

WaspBuildingNest wb.jpg

see on herilane

Karukimalane.jpg
mets mesilane ehk kimalane

  Abeille Cool.jpgmesilane   Täpsemallt  (mee mesilane)


see on vapsik

No näe, iga päev ikka midagi

No näe, iga päev ikka midagi uut õppida Laughing out loud Need karvased metsmesilased jah. Ootan kevadeni. Tänud abi eest.