Apimondia 2013

Pronksmedal (100p.)

Olen kuulnud, et osalejate registreerimine esimesel päeval oli täielik katastroof, tuli mitu tundi külma vihma käes järjekorras seista. Ettekannetega esinejate seas oli maailmakuulsusi vähe, küll  aga oli palju hiinlasi ja seda ka näitusel.
Üldiselt on slaavlaste poolt väga hinnatud kraini mesilased ja viimasel ajal ka buckfastid, aga ukrainlased kui põikpäine rahvas on kinni oma aborigeenses stepimesilases. Muidu hea mesilane, aga kevadine areng ei ole nii hoogne kui krainil ja häid aretajaid ka pole.
Apimondia 2015 tuleb Lõuna-Koreas ja 2017 Türgis.
Mõni meilt Kiievis Apimondial osalenu võiks foorumis oma muljeid jagada.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Pronksmedal (100p.)

Vassili Gaidar mesilashaigustest

Apimondial käinud ei taha seal nähtut, kuuldut meiega siin jagada. Pole hullu, panen selle asemel lingi Ukraina kõige kuulsama mesiniku, mesindusteadlase ja karpaatia mesilaste aretaja Vassili Gaidari loengule mesilashaigustest. See loeng on küll väga pikk, aga esimene pool, kus Gaidar räägib mesilashaigustest, väärib kuulamist.

Apimondia külastamise kogemus

Mina kindlasti ei ole õige inimene siin kogemusi jagama, sest mesindust ei jaga ja Apimondial olin esimest korda. Võin vaid kinnitada, et kui me 30.septembril keskpäeval sealt uste tagant mööda sõitsime, siis oli seal meeletu rahvamass ja sõna otseses mõttes oli olnud hullumaja (trügimine, sõimlemine jne). EML grupp, kes sõitis sinna bussiga Eestist ja hiljem edasi tutvuma Taga-Karpaatia mesindusega, külastas 01.oktoobril. Olime eelnevalt juba häälestatud sellele, et peame ukse taga ootama ja külmetama, aga ohh üllatust - sel päeval järjekorda ei olnudki ja meie registreerimine ning sissepääsulubade kättesaamine oli ca 20 minutit. 

Meie sõidu kirjeldusega ja mida nägime-kuulsime, sellega saab kindlasti tutvuda. Kokkuvõtete tegemine lihtsalt võtab väheke aega. Me külastasime järgmiste reisipäevade jooksul mesindusmuuseumi, 3 erinevat mesilat ja ühte mesindusmaja, kus oli mee ja meetoodete degusteerimine ja tutvustav loeng. Kõik erinevates kohtades. Lühike kirjeldus kindlasti ilmub "Mesinikus", pikem meie kodulehel ja arvatavasti ka reisikirjelduse koostaja kodulehel. Palun vaid selles osas kannatlikku suhtumist.