Elektriline meevurr

Kellel kogemusi ja millised olek soovitused. Plaan siis soetada elektriline meevurr, algselt oli plaan 6-e raamiline aga veidi surfates vist ikka mõtekam neljane. 15peret olemas. Nelja raamilise vurri töö vist kvaliteetsem , kuuesega töö kiirem.....mis arvate.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Elektriline meevurr

Siin ennegi sama probleemi ees oldud.Kõige odavam on nelja raamine pööratavate kassettidega ukraina vurr ,käsiajamiga 380 euri ja mootor juurde 250.Pane otsingusse meevurr ja sesalt saad lugeda eelmisi sõnavõtte.

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

Meevurri töö kvaliteet.

Mismõttes 4R vurri töö peaks kvaliteetsem olema? Tundub kusagilt kuuldud "naised-saunas-rääkisid" jutuna ja soovitan mitte uskuda.
Muideks, mul 8R vurr, see peaks selle loogika järgi puha praaki tegema Laughing out loud

Nagu "Laanemesinik" kirjutas, peamine on pööratavad kassetid. Isegi see ei mängi suurt rolli, kas elektroonika on täisautomaatne või pead ise nupust pöördeid timmima.

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja AimarL pilt

Ma

arvan, et nii 4, kui 6 raamine hordiaalvurr vurritavad mõlemad ühtmoodi hästi. 15 pere jaoks on 4 raamisest küll. Ise kasutan 6 raamilist aga mul peresid ka sinust üle 10x rohkem. Siin saab otsustavamaks hind rohkem. Nagu eespool kirjas, eelista pööratavate kassettidega versioone.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Veel vurridest

Kvaliteetsem on töö pööratavate kassetidega vurridega,vurritab hästi kuivaks ei lõhu heledat kärge aga radiaalvurridega tuleb probleeme paksema mee puhul.Radiaalvurre kasutavad rohkem elukutselised mesinikud,nende eelis saab korraga vurritada mitukümmend raami.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja SPUNK pilt

kogemus

üks pisiasi veel. kitsa kahvliga üksi kaanetades on neljane vurr minust kiirem. mõte siis selline ,et otsustamisel võiks kaaluda pisut ka seda , mitmekesi ja millega kavatsetakse lahti kaanetama hakata.