vaablastest

Tere.

paluksin veidi abi ühele probleemile, mis ei käi küll päriselt ehk mesinduse alla, kuid kuna siin tegeldakse väikeste lennuvõimeliste olevustega, siis on see ehk lähim koht kuskohast saaks abi.

mu osmiku seinas pesitseb vaablaste pesa ja kuna on soov veidi edasi ehitada, siis küsimus, kuidas humaanselt neist lahti saada (mitte tappes) ehk siis ära ajada. on mingeid meetodeid?
ehitamine ajab neid ehk üleliia närvi ja endal pole ka "turvaline"....
ehk keegi oskab nõu anda?
Tänud juba ette.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!

vaablased

on mesinike vaatevinklist kahjulikud, vaevalt siin keegi annab Sulle siin nõu "humaanseks" kõrvaldamiseks, ja kas selline asi üldse mõeldavgi on. Niisiis lase neile sisenemisavast mürki ja mida rohkem seda uhkem!

mesindus.ee haldajaHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

"humaanne" variant

Anonüümne kasutaja kirjutas:
vaablased on mesinike vaatevinklist kahjulikud, vaevalt siin keegi annab Sulle siin nõu "humaanseks" kõrvaldamiseks, ja kas selline asi üldse mõeldavgi on.

Selline "humaanne" variant on välja pakkuda: http://www.mesindus.ee/node/372

Smile

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Ain pilt

humaanne küll,

aga seda inimest tahan ma küll näha kes selle tolmuimeja pärast vaablaste sinna sisse püüdmist ja kuhugi kilomeetrite taha viimist lahti päästab - igal juhul oskamatu tegutsemise korral soovitan aktsioonile kaasata parameedikud ja veel kasutada topeltturvist -
seda et kuuldavasti pidi kolm vaablase nõelamist olema nõrgema tervisega inimesele surmav - herilased on selle kõrval naljaasi kui just allergiat pole
igatahes edu teile loomkatsetel
igatahes tean seda, et päästeamet on nedega tegelemisest keeldunud