Kas peaksin muretsema

Tere teadjad.
Ootasin viimastel soojadel päevadel pikisilmi puhastuslendu aga ei midagi.Vaadata ka ei julgenud et äkki rikun midagi ära.Kartsin juba et nälga surnud.Ja täna hommikul ,oh üllatust nemad lendavad ja viivad õietolmu tarusse.Ja siit algavad kõhklused.kahtlused ja küsimused
Kuidas teha kindlaks et nad nälga ei jää,kui lubab veel lund ja miinuskraade.Kuidas piiluda lamavtarus söögivarusid nii et neid võimalikult vähe häirida ja kas tasuks igaks juhuks kuidagi neile süüa anda.Iga juhul süda nii valutab ja ei tea kas peaks sekkuma või mitte.
Andke palun nõu algajale,see on minu esimene kevad ilma kõrvalise abita.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Kasutaja Sammalhabe pilt

*


Kuidas kontrollida mee olemasolu võimalikult vähe häirides - torgates noa vaheliistu kõrvalt kärjesse - kui väljatõmmatav nuga on meega kaetud, peaks sööki esialgu jätkuma.

Kindla peale väljaminek - panna kandipakk (kui peresid on rohkem, piisab ka kolmandikust pakist) raamide peale. Paki alumises küljes eemaldatakse pakend, paha ei tee ka näiteks marli panna kõige alla, siis ei pudene sööt laiali ja mesilased närivad ennast ise toiduni. Kui on näha, et kandi on nädala pärast söödud või vähenenud, tead täpselt et toitu tuleb juurde anda.

Mida teha täis söödakärgedega

Üks pere on siiski hukka saanud.Juba teist aastat järjest ei ela kohalelennanud sülemid talve üle.Kärjed kõik sööta täis ja mesilased põhjas surnud.Siit ka küsimis et kas võib neid kärgi teistele peredele söögiks panna nii igaks juhuks või on siiski kindlam kandi.Ja mida nendega üldse teha.Raamid on otsast lõpuni sööta täis.

Sülemid

Kohalelennanud sülemitele olen paar päeva pärast paikajäämist lestatõrje teinud (kui kohe teed, võivad minema lennata) ja sügisel ka loomulikult. Kandi alati kindlam, sest lest ei pruugi ainus põhjus pere hukkumisel  olla.