Plastikmesi

Pronksmedal (100p.)

Katse: tänapäeva mesi sisaldab plasti


Originaalartikkel ja materjal

Mesigi on juba saastunud plastikuga. Ja seda isegi suhteliselt puhtas Šveitsis. Kuidas on sellega olukord Eestis? Ringi vaadates aitavad mesinikud ka ise usinasti panustada et plastikujäätmetega saaks täidetud viimnegi poor. Kõik ikka mitmekordselt kilesse, tarud plastikust, emalahutusvõred plastikust, pakendid jne. jne. plastikust. Kuni pilt lõpuks selline nagu ookeanide ja veekogudega ning tuleb endal plastikmesilaseks hakata:

junk


 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Pronksmedal (100p.)

On...

Sul endal mesinduses eranditult kõik  ilma plastita?( kui Jeesus Kristust meelde  tuletada)

Pronksmedal (100p.)

tänapäevased

mõõteriistad on ülitäpsed, nad suudavad fikseerida ka aimatavad kogused mingeid jääke. Maantee ääres olles ühe hingetõmbega saate rohkem organismi mürke kui iial meest plastmassi tõttu suudate saada. Pilt on arvatavasti Indiast, kus olen viibinud. Seal lihtsalt puuduvad prügikastid ja seepärast ei olegi prahti mujale visata kui loodusesse. Ja kui kuskil ongi prügikast, siis viskavad ikka maha.

Pronksmedal (100p.)

Ei ole

.. ja isiklikult ei tea ka ühtegi, kellel oleks. Kui selline mulje millegipärast jäi nagu mul plastikuvaba mesindus, siis sorry. Ei midagi isiklikku!
Aga eks peab kindlasti edasi mõtlema, mida annab ära teha et plastiku osakaalu mesinduses ja üldse kogu elutegevuses võimalikult miinimumini viia või ideaalis üldse plastikusodist loobuda. Alles mõni aastkümme tagasi õnnestus küll edukalt ilma selleta. Eks ta raske muidugi ole, inimloomus on mugavusaldis. Mingeid otseseid hädavajadusi plastiku kasutamiseks mesinduses ju pole. Muust kraamist olen praeguseks loobunud küll v.a. meetaara. Üritan omalt poolt lao tühjaks teha ja järgmiseks hooajaks ma plastiktaaratki ei kasuta.

Pronksmedal (100p.)

mõõteriistad

Arengumaa rentslielaniku ja arenenud maa villas elava kahejalgse suhtumised on tegelikult tulemustelt üsna samad. Vahe on ainult selles, et üks omab pimedat usku enda mõõteriistadesse ja eeskirjadesse mis justkui peaks probleemid lahendama ja teine ei näe üldse probleeme, saab ju seal plastkanistrite ja sodi vahel lõbusalt edasi hulpida. "Surm siin või Siberis! Meist ei sõltu midagi." Plastikutolmu pilv aga muudkui tiheneb ja keerleb tunnistamata riigipiire ja elunorme..