Plaan hakata tootma mesitarusid ja kärjeraame


Tere,

Soov on asutada väike ettevõte, mis hakkaks tootma ja pakkuma puidust mesitarusid (eesti lamavataru- raamide arv vastavalt soovile), korpustarusid ja nede osi, eritellimusel mesliastarud (huvitav disain ja viimistlus), kärjeraame (nii paljalt, kui ka kärjepõhjadega). Kindlasti olen valmis arvestama klientide erisoove ja väga tõsiselt on kavas tegeleda tootearendusega- selleks võtan endale paar peret ja üritan suhelda mesinikega niipalju kui võimalik.

Toodete puhul sean endale kolm eesmärki: kõrge kvaliteet, soodne hind ja kasutusmugavus mesinikule.

Oman arvestatavat kogemust puittoodete valmistamisel ja mesinduse vastu olen tundnud huvi lapsest peale.

Enne tegutsema asumist aga on vaja kindlaks teha, kas sellisel ettevõtmisel üldse mõtet on. Sellest tulenevalt tahaksingi siin teda, kui suur on huvi/nõudlus antud toodete vastu? Kel vähegi huvi, võiks kirjutada kas teemasse või siis postkasti, kui palju temal ühte või teist toodet (taru, kärjeraam) aastas tarvis oleks. Väga kena oleks, kui saaksite öelda, milline oleks teie meelest iga toote hea hind (seejuures võiks jääda siiski kaine mõistuse juurde Smile ). Nii et kel vähegi aega ja huvi on, võiksid kirjutada.

Igasugused pakkumised ja küsimused on igati teretulnud. Olen väga huvitatud igasugusest koostööst mesinikega ja parimatele (heade ideede generaatorid, püsikliendid, suured tellimused) tulevikus kindlasti ka parimad hinnad ja teenindus.

 Kogu ettevõtmine hakkab asuma  Lääne-Virumaal.

Lugupidamisega,

Raido

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Pronksmedal (100p.)

turgu on

Tutvu olemasolevate müügiteemadega ja näed, et turgu on pea kõigele. Erinevad tarud, raamid, jne
Alles oli müügikuulutus- eesti raam, Hoffmanni õlaga, läksid nagu soojad saiad sadade kaupa. Paljud huvilised, sealhulgas ka mina jäid hoopis ilma.
Jõudu tööle,
Teet

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Tegelen

mesindusinventari tootmise, müümisega juba mitu aastat, olen ka Lääne- Virumaal. Oleneb kõik päris paljudest asjadest, nimelt kust ja mis hinnaga saad materjali ( puit, vineer, soome papp, plekid katustele , võrgud, traadid jne jne ) ja mis jõudlusega on töökoda. Kõige põhilisem on endale selgeks teha millise raha eest oled ise nõus tööd tegema. Saad aimu kui võtad kätte ja teed tavalisi eesti raame traaditult sadakond tk valmis, pane kirja aeg, täpne materjalikulu, siis vaatad mis hinnaga müüakse ja ongi olemas mingi pilt asjadest. Tegijaid on mitmeid ja selge on see, et kvaliteet on tähtsaim. Seda loota, et aastaringselt on ainult mesindusinventariga tegemist on ilmselgelt liiga palju. Kindlasti on kasulik, et ise mesindad, muidu sa ei oska küsimustele vastata ja . . .
Näiteks seda, et " koos kärjepõhjaga"  on minult küsitud üleüldse vist paar korda mitme aasta jooksul. Arvestama peab ka sellega, et tegelikult on enamus mesinikud isetegijad, ehk siis teevad omale vajaliku inventari ise. Suurmesinikke arvestades, siis suurim kuluosa on ilmselt raamid, sellepärast tõingi näite raamide näol. Kui töökoda olemas, siis saad katsetada. Mesinduses on palju erinevaid nüansse, sellepärast peadki ka ise omama kogemust, muidu on nii, et kui klient helistab ja küsib sinu arvamust ( mida teevad 99 % ) , aga sa ei oska vastuseid anda, siis  peaks olema hinnad palju odavamad kui teiste müüjate samasugused asjad ( mis ei ole enam väga reaalne ).
Mina hakkasin tegema paljude suurmesinike poolt kasutatavat langstroth korpuseid alles sellel aastal, aga ütlen nii, et huvi on väga väike ,kuna kasutatakse enamjaolt penoplast korpuseid.
Ei midagi roosilist Smile
Mina konkurentsi ei karda, kuna ma saan oma asju  ja hindasid vastavalt vajadusele ka korrigeerida, aga jah korpustarude komplektihinnad on olnud samad mitu aastat, samas on vineerid ja muud tõusnud vahepeal mitukümmend %
Võid julgelt küsida minu arvamust.

Ja arusaadavalt võib keegi mõelda, et hirmutan konkurenti Smile , ei üldsegi mitte Smile Ise peab niikuinii kõik järgi proovima Wink


Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Kaidoga täitsa nõus

mesindusinventari tootjaid eestis jätkub,Valga Volli teeb raami pulkasid ja raame,peale eesti ka suurtes kogustes välismaale ,selle on ta saavutanud kõrge kvaliteediga ja hea hinnaga.Tuttav mesinik kes ise puutööd ei tee ostis vahtkatused  paradiisist ,et need head kerged, mugavad,farrari korpused 20 mm puidust 4-5 euroga,need hea hinnaga ja suvel ei pea olema soojustatud,  suuremad tegijad neil kogused suured ja kauplevad hinda kõvasti alla.Siin Pärnumaal ka üks firma teeb ,seal omanik mesinik,pidi tegema ka lätti ja leetu ,no seal on paar meest ja neil küll põhisissetulek puit inventari müügist.