Mesilas pooled juba läinud

Kallid Mesinikud!
Kas kellegil sama mure!
Panin talvituma 15 sülemit ja septembri viimasel päeva avastasin et 2 sülemit läind. Taru seest ideaalselt puhas ja kärjed mett pilgeni täis.
Olen peale seda käinud iga nädal neid kuulamas ja eilse seisuga on järele jäänud 7sülemit. Nutt tuleb peale.Arvan et olen kevadeks kõigist ilma. .......Kes mida teinud on.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja Renno280 pilt

Lestatõrje

Millega ja millal lesta tõrjusid?

Tervitades
Renno

Lesta rohud on ikka

Lesta rohud on ikka harjumuseks saanud nii kevadel kui ka sügisel. Sel aastal oli ju sülemlemine suht hilja ja ma panen tavaliselt uuele sülemile kohe ribad sisse ning sügisel tegin Hive Cleani kuuri. 8sülemit ei saa ju korraga haigestuda. Mis ma siis valesti tegin. Täna võtsin elusatest veel proovid ja saatsin teele. Vaatame mis saab.

Aasta mesinik

kahtlustan lesta

Kas surnud mesilased on peres või on pere mesilastest tühi? Kui on mesilastest tühi, siis on kindlapeale varroalestaga tegemist . Sülemid tuleb kohe, kui nad tuevad, üle pritsida 3,2 %-lise oblikhappelahusega. Siis saab lesta kohe maha. Mee võtmise lõpus tuleb teha kohe tõrje ja oktoobri alguses, kui hauet peres enam pole, tuleb kindlasti ka teha. Võimalusi on erinevaid, sipelghape, oblikhape,erinevad aurutamised, pipiin.Aga juba kevadel tuleb alustada perede jälgimisega.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja SPUNK pilt

kahtlused

pärast mee võtmist augusti alguses panin kõigile peredele kaks riba amipol-t. kahe nädala pärast viskasin kõigist tarudest pihuga ribad suvise sülemi peresse ja tilgutasin kõik pered pipiniga üle. tulemus täna- krantsidest sülemipere täie tervise juures, kaks taru lihtsalt täiesti tühjad, kaks peret ema paarikümne mesilasega, kolm peret keskpäraselt normis. üks pere surnud- täpiga ema põrandal ja täpita ema raamide peal,haue kolmel raamil, pisut surnud mesilas, põhi kuivalt surnud lestasid täis. kahtlus jääb ,et lestad on päris tõsine probleem. seda isegi enda arvates kohusetundliku tõrje juures.

Lest jah

Nagu eelnevalt ütlesin, et mul tarud tühjad ning polnud mesilasi mida uurida siis tegin tarud raamidest täiest tühjaks ja suure nuuskimise peale leidsin 20surnud mesilast kes olid kärje keskel. panin nad karpi ja raputasin veidi ..... lest mis lest. Need vitsad on ainult mulle. Mina panin kevadel kohe ribad ja sügisel Hive Clean kuur ..... seda on vähe. Kogemustest õpitakse.

Pronksmedal (100p.)

100%

Käisin täna kuulamas, kõik sumisesid. Ravisin suvel sülemeid ja kunstperesid siplghappega ja sügisel 3x oblikhappega, tilgutasin. Möödunud aastal olid mul ka selleks ajaks üle poolte surnud. Kuu või paari pärast teen uue kuulamise.

Mida see Hive clean sisaldab

Mida see Hive clean sisaldab ja mis ribadest jutt? Efektiivseim lestatõrje ajastatakse pärast meevõtmist, et suve jooksul haudmes paljunenud lestapopulatsioonist lahti saaks ja sügiseks terved mesilased talvituma. Igasugused "rohelised" lahendused ja hookuspookused jätaks pigem kevadeks. Lestatõrjet moe pärast pole mõtet teha- tuleb teha efektiivset tõrjet ja õigesti, et lestade paratamatult suvega suurenev arvukus jälle jõuliselt maha tõmmata ning vältida resistentsuse arenemist. Enamik isegi looduslikke aineid on tarus ikkagi võõrad ja häirivad esiteks mesilasi. Teiseks ei pruugi neil erilist efekti olla. Selle pärast ma jätaks kõik preparaadid tarru toppimata, mille efektis ma ei ole kindel(igasugused tõmmised ja ekstrakti ja muu sarnane tõestamata toimega jura). Parim märk toimivast tõrjest on langenud lestade arv.

Läinud...

Miks Mesindusprogramm mis saab issanda miljonid ei soovita efektiivset raviskeemi...-90 % mesilastepidajatest kasutab Venemaalt toodud salakaubana ravimeid...Bipiin on tegija...
kuhu kaovad Mesindusprogrammi rahad ja milliseks otstarbeks???Kas Euroopa Gay-lõbumajadesse?

Pronksmedal (100p.)

?

Kas on olemas mingi mesindusprogramm ? Kas sealt saab raha ? Vaevalt ?

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja Renno280 pilt

Mesindusprogramm

e46ld kirjutas:
Kas on olemas mingi mesindusprogramm ? Kas sealt saab raha ? Vaevalt ?

Kas on olemas mingi mesindusprogramm?
Täiesti olemas. Vt järgnevat linki
http://www.mesindusprogramm.eu

Kas sealt saab raha?
Sealt saab raha siis, kui ilusasti ja osavalt küsida.

Vaevalt?
Ei oska vastata

Tervitades
Renno

Pronksmedal (100p.)

tore

Jah, on olemas, aitäh !

Pronksmedal (100p.)

100%

Hurraa! Kuulasin täna peresid ja kõik vaikselt sumisesid. Kuidas ravisin seletasin eelmises klikis.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

100% mesilased

e46ld kirjutas:

Hurraa! Kuulasin täna peresid ja kõik vaikselt sumisesid. Kuidas ravisin seletasin eelmises klikis.

vara on veel öisada. köige kriitilisem aeg veel tuleb. see on esimese pölvkona mesilaste kasvatus, siis hakab palju sööta minema ja vöivad siis nälga jääda täpseid koguseid ei mäleta aga se vöis olla umbes nii  talvel läheb 1kg kuus, esimese haudke kasvatuse perjoodil aba 1kg nädalas (numbrid ei ole kindlagd aga suht arv on umbes nii) ma ei viitsi raamatust täpselt otsida. JUTU MORAAL  OIA SILMAD KÖRVAD LAHTI, JA KUI TULEB ILUS ILM JA PUHASTUS LEND ON TEHTUD  TÖMBA LAIALI . ja vaata kas kobara äärmised raamid on mett piisavalt. kobara sisse ära veel torgi, jahutad haudme maha.

Pronksmedal (100p.)

33,3

Jah vara rõõmustasin, eile sai pered esmakordselt läbi vaadatud ja selgus, et antud % on surnud. Kas nüüd oleks paras aeg oblikhappe tilgutamine ära teha?

Lesta tõrje.

Tegin oktoobri lõpus lestatõrje Bipiiniga. Eile s.o.11.04. oli kõikides 8 peres kõva lend. Ka eelnevatel aastatel olen kasutanud Bipiini ja ainult 1 korral. Ka minul on peresid septembris plehku pannud. Mis puutub rapsi mürgitamisse, siis tark põllumees õitsvat rapsi ei pritsi, rapsi pritsitakse vahetult enne õitsemist, sest siis on pritsimisest kasu. Tuttav kutsemesinik arvab,et mesilased toovad tarusse mürgist õietolmu. Ma ei tea kui õige see on aga mina meevõtmise ajal õietolmuga raame tarusse ei jäta. Sügisel hilja ja varakevadel on õietolmu saada piisavalt. Veel niipalju mõnel aastal on mul rapsi põlde mõnesaja meetri kaugusel sadu hektareid.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

mina arvan, aga ei tea

mina arvan et praegu on pere nörk, et lase veel mööda paar kolm nädalat ja siis tee, siis pere tugevam. ise pole  kevadel ravinud, kindlalt ei tea.

Pronksmedal (100p.)

Eile, see on 16 aprillil

Eile, see on 16 aprillil tegin ravi oblikhappega ära, hauet on veel vähe, sellepärast arvan on õige aeg, kui on palju kaanetatud hauet siis on lesta juba raskem hävitada.

Lestade iõrje

Lestade tõrjet olen teinud viimased aastad ainult kord aastas oktoobri lõpupoole ja ainult Bipiiniga või Bipiin-T- ga.  Tulin just mesilast , mul on ainult

kaheksa peret ,kõik on alles ja hauet ka parasjagu. Koonerdanud B-ga ei ole. Plastik pudeli korgile naaskliga auk sisse ja kobar korralikut üle.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

ravi

tonu.e kirjutas:
Lestade tõrjet olen teinud viimased aastad ainult kord aastas oktoobri lõpupoole ja ainult Bipiiniga või Bipiin-T- ga.  Tulin just mesilast , mul on ainultkaheksa peret ,kõik on alles ja hauet ka parasjagu. Koonerdanud B-ga ei ole. Plastik pudeli korgile naaskliga auk sisse ja kobar korralikut üle.

see aasta sul vedas. kuid se vedamine ei pruugi  edaspidi olla. Kui sul juhtub  lesta populatsioon  suvega  väga agaralt arenenud, ja sa nii hilja teed esimese ravi siis need paljud lestad jöuavad talvituma minevaid mesilasi palju kahjustada, mis töttu  ei ole need mesilased eriti elujöulised, sina ravid küll oktoobris, kuid lestade kajustus on juba tehtud, ja pere ei pruugi kevadet näha. sellepärast soovitaks esimene ravi augusti löpp septembrialgus.

ja teine ravi  vöib oktoobris olla.olen ise isegi detsembris teinud 2 ravi.

 

pisike näpu näide. aga valik on sinu!!!

edu sulle