Erinevad tarutüübid ja nende raamide mõõdud.

       Olen algaja ja poleks paha, kui keegi tegija suunaks mind õigele teele, leidmaks vastuseid just jooniste näol, kus erinevatele taru tüüpidele ja nende raamidele on antud konkreetsed mõõdud. Ilus oleks, kui oleks ka erinevad vaated  ja lõiked- st. mida rohkem seda parem. Olen otsinud siit-samast mesindus.ee-st, aga pole leidnud, võib olla, et olen halvasti otsinud?

Palun abi!

 

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!

Tänud!

    Ootamatul kiire reageerimine minu abipalvele tekitab meeldiva õlatunde ja jätab mulje, et jälle üks uus ei võta sugugi  teistelt leiva ära!
 Aruldaset asjalikud aadressid- palju muret vähem, pikk samm edasi.

 Tänan, veelkord!

Eesti lamavtaru - mitu ramiline on parem kasutada.

   Tere. Mina olen algaja. Ma valisin kasutamiseks eesti lamavtaru. Need on 16,  22 ja 24 ramilised. Missugused raamid on praegu kasutamisel. ... Ja veel ma paluksin, kui ei ole raske... Mesilaste pidamise tehnoloogia eesti lamav tarus. Või PDF-viisil artikl, või - viited...   (прошу прислать мне материал "ТЕХНОЛОГИЯ СОДЕРЖАНИЯ ПЧЕЛ В ЭСТОНСКИХ ЛЕЖАКАХ",  или в в виде файла в письме, или ссылки на статьи...)...  Aegsasti tänan. Irina.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja SPUNK pilt

eesti taru

taru on alati täpselt nii suur kui see tehakse. minul näiteks 1m ilma otsatoppeta. loogika on selles ,et suurde tarusse saab panna palju rame või vähe raame, väiksesse tarusse saab panna ainult vähe raame. minul mahub heal korjeaastal umbes 50 raami. kasutan õlgadega raame. see pakub loomingulist mõtlemist talvitumisel. erinevaid arvamusi on väga palju, seepärast ei taha kõike ka ette nämmutada. kirjast ei selgu ,kas suurem huvi on mesilaste või raha teenimise vastu Wink

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

vastus

köige levinumad tarud on eesti 22 raamiline ja eesti korpus taru., 16 raamilisele pead  palju magasiine  üksteise peale panema. ja 24 raamilisi eriti ei liigu, kui siis möni entusast on teinud. kui on soov peresid transportida erinevate korje maade vahel on korpus taru mugavam, kui lamav.

Mesilasi pidad aga on vöimalik köigis taru tüüpides, igal ühel pisiksed eri nöksud, kuid vöimalik

aadresi ma peast öelda ei oska ,kuid siin voorumis on inimesi kes on raamatuid skänninnud, ehk möni aitab.

aga vöid osta raamatu, mis on vana,kuid täitsa ok, mina selle raamatuga alustasin

Mesinduse käsiraamat. Paul Alles, V. Kulbin, E. Sõstramäe,

http://www.osta.ee/index.php?q[q]=+mesindus&fuseaction=search.search&q[show_items]=1&q[show_shop]=1&q[cat]=1000&search=O

selles on joonised kuidas lamav taru teha ja ka köik muu vajalik lamav taruga majandamisel

maloformatnõje ulja

Kas keegi eestis sellist tarutüüpi kasutab? Venemaal on palju persoone kes ~33x33cm (horisontaal)ristlõikega tarudes mesilasi peavad (väidavad et see puuõõnele lähedasim paigutus). Lisaks kompaktsem talvitumine (kobar täidab ilusti ristlõike, sööda kuludes liigub ülespoole) kiirem kevadareng, sujuvam laiendamine ja füüsiliselt kergem toimetada. 

Pronksmedal (100p.)

Tarud ja raamid

Tere,
Natuke tarudest ja raamides oma kogemuse ja vigade põhjal...
Alguses võib tunduda, et hea oleks proovida erinevaid tarutüüpe, raame jni, kuid hiljem osutub see ebaefektiivseks.
Lihtsamad taru / raami võimalused:
Lamavtaru eesti raamil, lihtne üle minna korpustarule eesti raamil
lisaks siis pooleraamiline magasin - samuti saab raame kasutada kui minna üle nö pooleraamilisele korpusele

Langstroth korpus ja raamid
Farrar korpus ja raamid

Keerulisemaks pole mõtet asja ajada, omal hiljem lihtsam.


Lamavtarudest-

Olen pdanud mesilasi lamavtarudes (pea 40taru), kuid nüüd need mis veel alles lihtsalt seisavad ja kasutusel vaid erinevates gruppides panipaigana.
Suur osa lamavtarudes mesindajatest varem või hiljem üle läinud korpustarudele, seetõttu soovitaks oma kogemusele toetudes see etapp võimalusel vahele jätta.

Soovitas ka Janek blogi läbi lugeda:
http://blog.maaleht.ee/mesinik/?page_id=2

Head mesindusaasta algust soovides!