Ema puudu

Pronksmedal (100p.)

Tere.

 Aprilli algul tarusi puhastades olen suutnud kahel tarul emad ära kaotada. Tänase läbivaatusea ajal seis siis selline, et hauet pole, mesilased toimetavad ise korralikult, toovad õietolmu tarru. Leidsin ka lahtise emakupu. Ise usun, et hetkel tarudes noor paarumata ema juba olemas, kahjuks ilm ei soosinud põhjalikku kontrolli. Tuttav mesinik ütles, et kui ema täiesti puudu siis mesilased suhtliselt loiud ja ei too õietolmu sisse, kas see väide peab paika? ei tahaks neid kahte taru kaotada mida teha? Lisaksin kõrvaltarudest nädalas korra raami hauet juurde? Kui kaua noor paarumata ema seal tarus niiviisi võib olla?

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

pisike repliik

kui on koorunud ema  siis 1-2 nädalat paarumis aega, kui siis pole paarunud, vöid pöhimöteliselt selle ema maha kanda. kuna siis enam head tulemust ei tule,   praegu on leskedega tuuga, peaaegu pole, väga suur töenäosus et se ema ei  paaru, kuid juhus on pime. Vöid proovida, äkki joppab

Köige kindlam viis pered päästa on anda eelmise aasta paarunud ja munev ema, kui välismaalt ema ostad vöid ka selleaastase ema saada.

teistest peredest haudme tösta vöid, kuid sellel on oma hind. Hinnaks ma nimetaksin seda et see pere kust hauet vötad, jääb nörgaks, ja siis on sul 2 kiduva pere asemel 4 kiduvat peret. ei soovitaks praegu raame tösta, mai kuus kui sülemlemis oht on siis palun väga tösta, kuid praegu veel ei soovita 

ma lihtsalt seletan mis on tagajärjed ja kuidas, aga otsustad ise mis teed.

edu sulle

proovi lahtishaudme

proovi lahtishaudme kärjega..kui 3 päeva pärast kuppe pole tehtud on ema olemas...

Kui mittemunevat ema üles ei leia,siis võid uue ema õhtul lennuavast peale suitsujoa andmist sisse lasta...Toimib...

Aga kuskohast saada aprilli lõpus mesilasema?

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

emad

Lammas kirjutas:
Aga kuskohast saada aprilli lõpus mesilasema?
.

1 näide

minul oli 1 pere kus oli peotäis mesilasi ja ema kes munes. ja tugev pere millel ema äkitsi löpetas munemise, siis vötsin muneva ema ja antsin tugevasse peresse, kus ema ei munenud (enne loomulikult tegin selgeks miks enam ei munenud, järgijäänud mummid antsin perele kus oli mumme vähe vöitu, kuid ema munes. sellega aitasin kahte peret 1 pere ligviteerimisega.

2 vöimalus on  osta kalli rahaga ema (muidugi ema hind on sama mis ostaksid pere)   

3 vöimalus on kui on palju mesinike tutvusi, siis mönel mesinikul on pered nörgad ja tahab kokku tösta, kui siis ästi läbi saad , vöib ema saada enne perede kokku töstmist.

4 vöimalus    vöibolla soojemas kliimast ostetud emad.

ise olen  1 ja 3 versiooni kasutanud, ja kui emasid üle on olen ka teistele jaganud, seda juhtub harva, kuid juhtub.