02.-05.08 - Eesti mesinike ekskursioon Läti ja Leedu mesilatesse

Eesti Mesinike Liidu liigeAasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)
00.00.

EML korraldab 02. - 05. augustil 2007.a. Eesti erinevate piirkondade mesindusaktiivile õppeekskursiooni Lätti ja Leetu.

Reisil külastatakse sealseid mesilaid ja mesinduskeskusi, tutvutakse rakendatava mesindustehnoloogia ja inventariga, samuti piirkondlike mesindusseltside tegevusega. Leedus ollakse külaliseks vabariiklikul suurejoonelisel mesindusfestivalil, millest võtab osa paartuhat Leedu mesinikku kõigist Leedu erinevatest maakondadest, samuti teistest riikidest.

Ekskursioon algab neljapäeva, 2. augusti õhtupoolikul, kui buss väljub kell 16.00 Tapalt ja kell 18.30 Tallinnast läbi Pärnu Lätti. Ööbimine Lätis.

Reedel, 3. augustil külastatakse 3 mesilat Lätis. Ööbimine Riia lähistel. Võimalik on saunas käia.

Laupäeval, 4. augustil saabutakse Leedu mesindusfestivalile, mis toimub Põhja-Leedus Birzai väikelinnas. Seal toimuvad pidulikud ametlikud tseremooniad, mesindusteemalised ettekanded ja arutelud, suur mesindusinventari ja meemüügi laat, võistlused näiteks suitsiku süütamises, kärjeraamide kokkulöömises ja traatimises jne., tutvumine ja suhete loomine Leedu mesinike ja mesindusseltsidega.

Ööbimine telkides – tuleks kaasa võtta telgid ja magamiskotid.

Pühapäeval. 5. augusti hommikul osaletakse Leedu mesindusfestivali lõpetamisel, võimalust mööda tutvutakse Leedu mesilatega ja alustatakse kojusõitu, kuhu jõutakse õhtul.

Ekskursiooni juhib ja korraldab EML poolt ning annab reisi kohta täiendavat infot Aivo Sildnik (tel. 52 07 459, e-mail aivo.sildnik@mail.ee).

Grupis on veel vabu kohti ja soovijad peaksid võimalikult kiiresti Aivo Sildnikuga kontakti võtma, et registreeruda.

Õppeekskursiooni korraldamist EML poolt toetab Euroopa Liit Eesti mesindusprogrammi raames. See võimaldab katta osa reiskuludest ja teha õppeekskursiooni meie mesinikele soodsamaks.

Seda kannet ei ole veel hinnatud