Ajujaht

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Ajujaht TV - elektrooniliste kaalude teemal..

Väga - väga positiivne. Kahtlustava poole pealt ainult üks asi, et kuidas see elektroonikavärk mesilasperele mõjub.

Nägin juhuslikult möödaminnes eelviimast saadet (selle tõttu ei tea osalejate nimesid) kus "ekspert leidis, et sihtgrupp jääb väikeseks. Et seda tarukaalu, vajavad ainult suurmesinikud.

Sellele tahan küll tuliselt vastu vaielda:

Seda infot, mida need tarukaalud võimaldavad - nii operatiivselt saada vajavad ju kõik 6000 Eestimaa mesinikku! Praegune tarukaalude jälgimise projekt ei õigustanud/õnnestunud just selle tõttu, et mida Sa selle tagantjärgi tarkusega niiväga peale hakkad (muidugi korjemaa ja piirkondade võrdlemise osas on andmed tänuväärsed)) Enamus väärt taimi õitseb ju 6-7 päeva ja kui lõunatuult ka ei ole...

Need kaalud aga saadavad infot ju korje kohta kohe - tänapäeva maailmas. Kasvõi siin lehel oleksid kaalumuutused kõigile näha!! Unistasin samast asjast, kui eelmisel sajandil Phare projekti kirjutasin (noor ja loll olin) ning Brüsselist veel paar aastat lootust anti - kõik osad olid very good, ainult partnerite osa oli good (sakslased olid puudu)

Kahjuks jäin TV saate kommenteerimisega hiljaks - just sihtgrupi vaidlustamisega. Ülitublid tegijad jõudsid ju peaaegu preemiani/nii vajaliku toetuseni välja!

Suur austus ja palju tänu neile!

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Ajujaht

Nägin ka seda saadet ja palju jäi arusaamatuks,kuidas saab kaal tõsta toodangut .Olen kuulnud hoopis vastupidist  taru all elektroonilise kaaluga toodang langeb.Veel samasugused kaalud on müügil mesinduskauplustes ja 3 korda odavamad

Pronksmedal (100p.)

tarukaal

Nägin ka seda saadet. Täiesti mõtetu kaal, mida see mulle annab,et saan teada palju taru on raskemaks läinud.Mitte midagi! Mis selle kaalu hind oli? 600 või?   Kui mesinilul on 200 peret ja iga tarule see alla panna...oi oi oi !? Parem võtke mesilasema laul (kui pere hakkab sülemlema) lindile ja ma lähen taru juurde ja lasen sellel laulul kõlada... ema jooksb kohe vaatama kus see konkurent on ja ongi ema üles leitud.  Laulu järgi võiks kindlaks teha missugune pere hakkab sülemlema ja signaal tuleb nutitelefoni.

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Tarukaal

Kindlasti tarvilik asi, aga reklaamitav rohkem ilmajaama moodi ja neid on meil palju. Kas tuul on vasakult või paremalt, tuleb vihma või päikest need on vähese tähtsusega, muuta ma seda ei saa. Olen tarukaalu kasutanud paarkümmend aastat, vahepeal isegi viit, praegu kahte. Kaalu ülesanne on kaalumine ja hea oleks kui ma andmed õhtuks kätte saan. Kasutasin ka kaalu mida sai taru alla asetada ilma taru tõstmata, tüütu. Esimesed aastad lihtsalt kaalusin ja otsisin seoseid. Hiljem muutus asi lihtsamaks.

Aga kui sel kaalul mingid varjatud anded mida avalikkus ei tea, siis...

Äriidee on kindlasti hea: kõige parem mesinik on see kes ostab kevadel pere, suvel mesilasema, sügisel mee -küll ta kaalu ka ära ostab!

Tervitab Kalle

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Tarukaalu muutumine pidevalt näha

nagu raja kaamerast kotkaste pesa või metsanotsude jälgimine... Ühe mesiniku jaoks muidugi ei tasu seda hinda ära..Isegi sülemi lahkumisest saad siis alles teada, kui sülem juba lännu...Päris nutikas see teise ema laulu laskmine! Seda olen isegi näinud, kui muidu ema ülesse ei leia - peibuta teise emmega! Kohe ilmub välja..

Ning ka paari kilomeetrise vahega mesilagruppides võib tegelik korje (taimestik) olla täiesti erinev (rääkimata erineva suurusega mesilasperedest samas mesilas). Kuid lepime kokku, et räägime n. ö. "keskmistest peredest paljudes piirkondades ning kaalu muutumise nägemine reaalajas ning eelmise päevaga võrdlemise võimalus paljude jaoks - kasutades seda tänapäeva võimalust - internetti !!!!?????? Ja uskumatu seegi, kui Põlvamaal juba mett vurritatakse - pole saartel veel sageli magasine ja korpuseid panema hakatudki...jne.jne...See oleks reaalajas avalikustamine....

Mind teeb muidugi ettevaatlikuks selle pere tervis , kelle all see elektrooniline jaam asub - ning kas see kuramuse kade jeestlane raatsib teistele oma taru andmeid reaalajas näidata/edastada...Kui aga seade on mesindusprogrammi rahaga - kõigi huvides hangitud?

Võib olla ma lubaksin isegi oma nunnudele selle alla sättida - kõigi huvides ... olgugi, et ma isegi moblat enda küljes ei kanna, kui mesilasperet avan!

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

kaal

minu arvamus on      1 kaal mesiniku kohta vöibolla ok (selle möte on sama mis tavalisel kaalul, kuid se teeks mesiniku kaalumise mugavamaks) ei pea iga öhtu kaalumas käima. se info tuleb sulle arvutisse, kas sa seda pärast kellegiga jagad    jah vöi ei ise tead. ilmajaam on üle paisutatud. iga taru alla aga mötetu.

mina arvan et mesilasi äirib GBS signaal  kui prooviks keegi GPS signaali saatja panna tarust eemale 2 meetert (näiteks taru taha) kas siis ka häirib mummide tööd,  ja  signaali saatmise tihedus oleks 1 kord päävas(näiteks 19.00.

liiga palju infi pole ka hea, siis peab seda  keegi töötlema hakama ja sellest targemaks ikka ei saa(    näide     hommikul toova   1kg ja öhtul söövad 1kg

ära mis kasu sellest infost on löpp kokkuvöttes ika 0 kg  (kaalud on  laest vöetud numbrid.)

kas ma seda ostma läheks   ????