Kiusame sülemlemist ja sülemit.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

 

Sülemlemine toimub juba umbes  nädal.Põnev ja pahameelt põhjustav protsess. Konsulendid ja sündinud targa räägivad igaüks oma.Emade müüjad müüvad sülemlemis kaineid peresid ja mesilasemasid,kuid ilma sülemiteta vist ükski mesila läbi ei saa.

  Kuidas toimetan.Olen loobunud igasugusest perede ja mesilasemade ostmisest.Korpuste kaupa mesindamine ja vageldamine pole jõukohane.Põlev suitsik on moepärast,mesilaste hoiatamiseks.Perede laiendamine toimub iga 5 päeva tagant kunstkärje lisamisega haudme kõrvale ülemises, eesti raamile kohandatud ruudukujulises korpuses.Kui avastan,et kärjeehitus on seiskunud, tuleb käivitada mesilaste mõjutamine või kiusamine,kui sülemit püüda ei soovi.

  Mesilaspered,kes oma arengus tegutsevad kolmes,neljas korpuses ja pole sülemlemis meeleolus,pakuvad huvi edaspidiseks mesila laiendamiseks,abiema kuppude abil.Sülemlejate ja mesiniku ahistajate perede kupud kuuluvad üldjuhul hävitamisele läbi seedekulgla,tempos üks kupp päevas.

    Sülemlemis tunnustega perest katsun üles leida mesilasema ja teha uus pere.Kui ema  ei leia siis ,mängin loteriid ja eraldan ühe korpuse.Kuppudega peresse,jätan ühe preemia kupu.Nii see mesindamine asta müügituluga üle 5000 € käib.Mida huvitavat mesilas juhtub,annan teada ja ootan seda teisteltki.

     Mikro...e Mart

   Varroalest pole veel avastanud

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Pronksmedal (100p.)

sülemlemismeeleolu hindamine

Millised on need tunnused, mille alusel otsustad, et pere on sülemlemismeeleolus. Kas muna emakupus või veel midagi?

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Meeleolu hindamine

Muna kupus on minumeelest juba hilja.Arvan enne seda toimub kunstkärje ülesehitamisest loobumine.Nektari paigutamine haudme alt vabanenud kannudesse nõitab ilmselt midagi.

      Mikro...e Mart

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Kiusamine jätkub.

Viimasest laiendamisest 5 päeva möödas uue olukorra hindamine.Pered 3 ja 4 korpuse peal.Ehitajad said 2 kunstkärge haudme külgedele.Parimatele peredele pakutud aseema kuppude ehitamise kpontroll andis tõesti ainult mõned kupud,väljaarvatud üks ,kes pani kasvama 23 kuppu.Erandlik tulemus.Igaljuhul katsun nendest saada emad,kelle kvaliteet on teoreetiliselt ära nullitud.Praktika annab vastuse.Avastatud ühe kupuga pere kupu rebisin esimese hooga maha ja hakkasin pärast kahetsema,sest värske haudmeväli nägi vilets välja.

    Ainuke sülemleja sai varem poolitatud ja ema sai kuppudest õnneks eraldatud. Kuppudega poolt läbi vaadates sain korraliku õppepäeva.Kuppudega korpuse tõstsin  eraldi sorimis kõrgusele ja avastasin 2 korralikult koorunud kuppu.Tarus algas emade laulupidu.Põhjust otsides avastasin kupu,millest ema koorus näpu vahel ja panin teise lokirulli.Mõned ilusamad kupud  said samuti puuristatud,viletsamad kopud said kurmee naudinguks maha võeted ja pandud tuppa.Muljetamise käigus tõstsin pilgu ja märkasin seinal jalutavat mesilasema, kelle puuristasin.Annan emadele võimaluse paaruda ja mind ustavalt  teenida sügiseni võibolla kauemgi.

    Lestauuringuks võetud kärjetükkidest panid tihased lesed nahka.

     Tegus  mesinduspäev sai otsa.

        Mikro...e Mart

   Varroalesta ei õnnestunud kohata.