Kärjeraamid.

Pronksmedal (100p.)

Tere

Kärjeraamide puhastamine on üsnagi igav ja aeganõudev töö. Olen proovinud mitmeid variante kuid soovitud tulemust pole saavutanud. Raamid kuumaõhu sulatisse, väljavõetud raamidelt eemaldan liigse sodi, siis gaasipõletiga üle ja jälle kraapinud. Keetnud raamidelt vaha välja, gaasipõletiga üle ja kraapinud, vahepeal isegi üritasin keeta raame seebikivi lahuses kuid kas lahuse kogus polnud õige või keetmine liig lühike, igaltahes läksid käiku gaasipõleti ja kraapimine. Olen näinud raame mis kaua kasutusel ja meeldiva välimusega, minu omad sellised tumedad ja jätavad räpaka mulje. Kuidas saada sellise ilusa välimusega raame ka peale mitmekordset raamide kasutamist?

 

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja Renno280 pilt

Uued raamid

Ma olen samuti üritanud, kuid oluliselt lihtsam on igal aastal osa raame välja vahetada, kui vanu raame puhtaks saada.

Võibolla on asjalood tingitud ka sellest, et teen raamid ise ja puhastamise peale minev aeg on oluliselt suurem kui uue tegemine.

Tervitades
Renno

Pronksmedal (100p.)

Ka nii saab

Unustasin jah, olen ka samamoodi teinud, kuna rakised olemas ja materjaliga pole ka probleeme, nö. ühekordseid raame olen teinud, tõsi peavad isegi mõned aastad vastu, traadi aukude asemel saen kitsad pilud, traatimine kiire, eks raami tugevus jätab soovida aga nagu öeldud ühekordne kasutus.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Seebikivis saad puhtaks.

Mina keedan seebikivis , 100 L vett umbes ja 2 kg ( varem panin 1 kg, saab ka puhtaks ) seebikivi ja raamid nagu uued. Kindlasti on see ka tohutu aja kokkuhoid. Siin ka näha vahe http://fotoalbum.ee/photos/Kaido444/102697013

Pronksmedal (100p.)

Sama siin.

Eks see seebikivi lahuses keetmine ole paras mäss aga tulemus on seda väärt. Mina olen kasutanud pooleks lõigatud vana õlivaati (u.100l), survepesurit ja 2 loputusvanni. ühes seebikivi neutraliseerimiseks äädika lahus, teises puhas loputusvesi. Gaasipõletiga olen siis seebikivi lahuse keeva hoidnud. Korraga läks tünni  5 või 6 kärge. Siis ükshaaval, survepesuriga "sitt" maha, 2x loputusest läbi ja kuivama. Raamid on justkui uued! Loomulikult peab kandma korralikke enesekaitse vahendeid- kummist püksid, kindad jne. Võrreldes kraapimisega on tulemus 100% parem. Siin foorumis on ka varem sellel teemal arutatud ja nõuandeid jägatud. Igatahes tasub katsetamist.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Mul on 200L vaat

Sinna pool vett umbes, raamid lapiti ja risti üksteise peale, mina panen a-la 15 ühte. Siis kahest nurgast diagonaalis traadiga kinni. Hea on sõelaga tünnist vahepeal kogunevat kraami pealt ära võtta .

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

raamide puhastus

raamide puhastus.

 

Seebi kiviga keetmisest paremat puhastust pole leidnud.  400 raami päävaga  vöi aastaga 400 raami kraapides (sest kraapimist lükkad edasi nii kaua kui saab) on ika vahe küll   (need on suht arvud)    seebi kiviga jöuab kindlasti rohkem kui  minu moodi pool pääva maha ei magaks, enne kui tegema hakkan.