Millist meevurri osta?

Pronksmedal (100p.)

Käesoleva mesindushooaja lõppedes sai läbi ka minu vana ja truu meevurri teenistus.  Järgmiseks hooajaks pean ostma uue vurri. Aga millise? Vana oli 4 raamiline, pööratavate kassettidega ja käsiajamiga. Valmistatud end. N.Liidu mingis tehases, u.70.aastate keskpaiku.  Hakkasin uurima, et kus on vurre müüa ja täiega üllatusin kui avastasin et kui palju on erinevaid meevurre müüa. Käsi ajamiga ja elektrilised, 2 kuni 24 raamilised, radiaal ja horisontaal asetusega, valmistatud Poolas, Ukrainas, Itaalisa, Saksas jne.jne...  Kui müüjalt küsida vurri kohta, kiidetakse oma poe valikut taevani. et mida kallima ostad seda parema masina saad. Palun jägage oma kogemusi, millise vurriga Teie rahul olete, mis tehase v. mis maa toodang, missuguse tehnilise võimekusega on hea meevurr, mida peaks vurri ostes jälgima? Minu mesila on nö hobimesila st. mitte üle 15 pere. Vurr peaks olema vähemalt 4 pööratava kassetiga. Mootori ja automaatika vajadustei oska hinnata. Leidsin netist ühe video, kus Ukrainas toodetud vurri kritiseeriti : https://www.youtube.com/watch?v=crJswlI3ESU  Kellel on Ukrainas toodetud vurr, kas kriitika on asjakohane?

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja AimarL pilt

Võta

 siis jälle 4 raamine pööratavate kassetitega. Näiteks see tundub asjalik:

http://mesinduspood.ee/meekaitlusinventar/hordiaalmeevurrid/meevurr-poor...

  Ise olen algus aastatel ka vene nii 2 kui 4 raamisega vurritanud. Läbi olen ajanud ühe 2 raamise ja kaks 4 raamist vurri - kõigil tuli lõpuks põhi lahti.

 

PS! Mootorit ei maksa peljata - teeb töö lihtsamaks ; mootor vurritab, ise saad samal ajal kaanetada. Samas, kui kiiret pole, siis väntamine on terviseks.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Millise vurri mina ostaks

kuid oleks 15 peret ja tarude arv aastateks samaks ,4 raamilise pööratavate kassettidega roostevabast ukraina vurri mille saab kuskil 300 euriga see siis vändaga.Aga kui tahad kergemalt siis sama vurrile saab 12 v mootori panna  kui ligi 300 euri juurde panna.Sellel tuleb kassette ise ringi keerata.Kui tahad laienda siis mesinduspood.ee pakub universaalset  kus kassetid saab välja võtta.Kassettidega vurr on väga vajalik paksema mee jaoks ja eriti kui on heledad kärjed.Saab kavana vurr maha müüa ja osta tarude arvule rahakotisuurusele vastav