Müüa raame

 

Müüa Eesti, Läti, Langstroth, Farrar kärjeraame.

Kuulutus ei aegu!

Kogu info telefonil 5054434

Volli

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Kasutaja kammu pilt

Hind?

Kui ei aegu võiks hind ka olla.

Endiselt

 

Müüa endiselt raame!

Eest, Eesti hoffman, Läti, Lanx ja Farrar

Kogu info telefonil 5054434

Volli

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja SPUNK pilt

raamid

ostsin suvel. väga korralik töö. mõõdus, sile, oksavaba, ülemine traat õigel kõrgusel,hea hind. aga nagu ikka iga hea asja juures, peab üks väike kiiks küljes olema. augud on 2,5mm asemel 3,2mm. need ,kes hülsse tahavad kasutada, näevad kurja vaeva traatimisel. proovisin ka soovitatud klambreid. raami materjal on nii hea, et ei taha klambrit sisse võtta, pidin vasaraga üle koputama ja klambri serv on nii terav, et veidi kõvemini pingutades lõikab traadi katki. muidugi võib igaüks teha nii nagu paremaks peab, aga kui juba asi nii korralik ,miks siis ei võiks ka augud standardsed olla?

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Traadiaugud

Õige jutt. Augud on jah, liiga suured.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Pole olemas standard auku.

Ei tea küll, et oleks olemas standard mõõt aukudele. Kui hülsse kasutada, siis ideaalne auk 2,8 mm. Ilmselgelt kasutavad hülsse vähesed ja nende raamikogused ka väiksed. Siis peaks seda eelnevalt kokku leppima ja õiged augud laskma teha, kui see aga kallimaks läheb on jälle paha  . . . ?   Kui raame on suured kogused , siis ei ole mingit mõtet raisata aega hülsside panekule/kasutamisele, see on kindel. Kui oma aega arvestada, siis see kogus mis nüüd hülsiga oleks kauem kestnud on olematu. Muidugi sõltub ka millise piirini keegi traati pingutab. Kui ikka peab kogu aeg kõrge "noot" tulema, siis jah on hülss parem . . . ilmselt.  Minu arvamus ja kogemusest räägitud, ei pretendeeri absoluutsele tõele Wink

Jututoa moderaator
Kasutaja Jänku pilt

Volli

Ära kuula neid käputäie raamide ostjaid. Kui peenem puur ikka viltu kisub ja/või tihti puruneb siis olgu auk suurem kui hind kallim!

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja SPUNK pilt

auk

ok. augul ei ole standardit. aga kas hülsi mõõtu 2,5mm võib lugeda standardseks? nõus ,et hülss sobib auku vahemikus 2,5-2,8mm. kui selles vahemikus auk sobib nii hülsiga ,hülsita kui ka klambriga, siis kas 3,2mm on pigem tavatellimus või eritellimus? kumb siis kallim peaks olema? kas see mis sobib kõigile  või see mis sobib paljudele? mul aega on ja sellepärast ma väga ei muretse. hülsse proovisin pigem seepärast ,et ilma toeta traat vajus esimesel suvel mee raskuse all sisselõikumise tõttu kohutavalt ära ja tekitas sageli kärje alaserva voldi rikkudes kärje. kui jätsin alla suurema vahe, siis ehitati sinna lesekannud. jutt oli pigem sellest, et väga hea asi võiks olla veel karvake parem. aga kui see tekitab nii suurt vastuseisu, siis minu pärast las olla. mina ostan neid ka sellisena edaspidigi.

PS.käputäit Volli minuteada ei müügi Smile

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Cardo pilt

Ma saan aru, et probleem ei

Ma saan aru, et probleem ei seisnegi mingis standardis, aga kui tänapäeval on võimalik ka hülsse kasutada, siis auku suuremaks saab alati puurida, aga väiksemaks mitte !! Seega oli märkus pigem sõbraliku soovitusena, mitte vingumisena. Võiks mõni mees ka pisut teisest vaatenurgast asjale kaasa elada, mitte niisama lahmida. Tänx .

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Hülsid.

Hülsse on rohkem kui 1 mõõt ja sellepärast oleks ka keeruline otsustada milline see auk võiks siis olla. Mina rääkisin 3 mm hülssidest näiteks. 

Kas keegi on mingi postituse ära kustutanud või kus see lahmimine on ?  :)

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja juki pilt

Hülsid

Pole kunagi hülsse kasutanud

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja aldis3 pilt

Mina

Kasutan raamide tegemisel 3mm puuri(metallipuuri) ja hülsid panen ka samasse auku kui tellija soovib ja olen ka ise kasutanud, ei näe vajadust peenema puuri järele. Kellele ei meeldi, see võib ise oma raamid valmistada. 

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

mina

mina ise kasutan   5mm avavust ja pole probleemi.     lihtsam traati topida.( ülse ei kasuta)

ja alati saab õelda et ma puurin augud ise kui need augud ei sobi

 

nii lihtne se ongi

 

erilist vajadust

hülsside järele pole täheldanud. eks mõne raami siise see traat ikka jookseb vahest. hakata nüüd selle mõne pärast kõiki hülsitama? 3,2 mm sobib 3 mm hülsile. saan aru kui kellegil on terve pinu odavaid hiina 2.5 mm hülsse varutud. siis küll teeb meelehärmi. Laughing out loud

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Cardo pilt

mõõt

Hülss puitu peab minema tuugalt, muidu ei saa traatida, 3,1 hülss vajaks 3,0 auku.  Vähemalt minu katsetustel oli sedasi. Võibolla mõnele meeldib logisevaid hülsse veel traadistada. Minul on kasutusel igasugu variante ja endal olen nüüd kõik raamid, millel vaja traati vahetada pannud hülsid sisse. Niipalju aega ikka leian. 

Aga loomulikult on 2 eri asja , müügiks või endale.