Buckfasti talvitumine ja kevadine areng

Pöördun teadjamate ja targemate poole!

Ma pole ligi 25 aastat mesindusega enam kokku puutunud, aga järgmisel kevadel plaanin endale mõned buckfasti pered soetada. Esialgne mõte on ehitada langsrothi raamidel mõned kassett-tarud vanasse kõrvalhoonesse. Ei oska optimaalse raamide arvu kassetis määrata, kas 8, 9, 10 või enam? Kas seda teha talvitumiskobara järgi või suvise potentsiaalse arengu alusel? Mitmel langstrothi raamil buckfastid talvituvad, kas ühes või kahes korpuses/kassetis? Sellest peaks tõenäoliselt sõltuma raamide arv kassetis ja kassettide arv tarus. Loodan, et kellelgi on buckfastidega langstrothi raamil kogemust, mida jagada. 

Seda kannet ei ole veel hinnatud

Kommentaarid

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!

Lankstroth ja buckfast

Omadest kogemustest võin öelda et lankstroth raamimööt on veidi ebaõnnestunud valik meie kliimas, vähemalt saartel. Ta ajab oma asja ära aga kui panna võrdlusse farrari ja eesti raamimööduga siis jääb kahjuks alla. Nimelt on talvitumiseks raam liiga madal, ehk kui on korralik külm talv siis on ok aga kui on temperatuuri kõikumisi siis kipub nälg kimbutama. Hädalahenduseks on vahelagi siis on mesilastel võimalus kevadel vara raamivahet vahetada. Kaks lanksi talveks on aga palju ja nurkadesse kipub hallitus tulema. Kui inventari pole veel olemas siis soovitan vaadata farrari või eesti raamimöödu poole. Farrari puhul on optimaalne kasutada talveks kahte 10 raamist korpust. Eesti raami puhul soovitan teha kaheksaraamised korpused, kergem tõsta ja talvel hoiustamisel ruumikokkuhoid. Mis puutub buckfasti siis raamimöödule tal eelistusi pole, talvitub iga raamimööduga. Kui siis kipub sügiseti taruvaiguga liialdama ja lankstrothi raami õlgu kinni kittima. Kevadine areng on rahulik, sülemlemistung kesisevõitu.

Tänan, on kellelgi veel

Tänan, on kellelgi veel tähelepanekuid, kogemusi?

Kasutaja kammu pilt

Langstrothi raamil pole häda

Langstrothi raamil pole häda midagi. Talvituma jättan ikka 10 raami. Kes ikka väga suured siis 20 (2 korpust). Hallituse vastu aitab õige põhi. Buc on hea valik. Ära ainult kellegi ugrimugri käest osta. 

Mida pead "õigeks põhjaks",

Mida pead "õigeks põhjaks", kas võrk?

Langstrothi raami esialgne mõte tuli enese mugavusest, et kõik raamid ühesugused. Aga ülemise liistu paksuse osas olen leidnud erinevaid mõõtmeid - 13, 22 ja 24 mm. 13 mm-ne on ilmselt mõeldud kahes korpuses talvitumiseks. Aga kas on piisavalt tugev. Võib olla on tõesti ka paremaid valikuid.