korpustaru

Küsimus: Kas korpustaru on mõttekas penoplastist teha? Aitäh

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Aasta mesinikPronksmedal (100p.)
Kasutaja Jaanus pilt

Korpustaru

Pigem tuleks kasutada penoplasti soojustusmaterjalina ja valmistamisel kasutada niiskuskindlat vineeri.

mesindus.ee haldajaKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja Tormi Tabor pilt

100% penoplastist ise tarude

100% penoplastist ise tarude tegemist ette ei kujuta, selleks on vaja vastavat tehnoloogiat. Olen Jaanusega sama meelt (kui ise tahad tarusid teha, siis kasuta penot soojustusena).

Tööstuslikult penoplastist valmistatud tarudel on nii plusse (v. kerge) kui miinuseid (veidi nõrk - vt viimasel pildil linnu poolt äratoksitud katust), pead ise katsetama. Minul on penoplastist tarud ja olen üldiselt rahul.

Tormi

mesindus.ee haldajaKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja Tormi Tabor pilt

ainaavik28 võttis vaevaks

ainaavik28 võttis vaevaks ja kirjutas küsimusele põhjaliku vastuse (koos piltidega): http://www.mesindus.ee/node/522

penoplast tarud

On aeg tarud välja vahetada ja tegin end hindadega tuttavaks.
penoplast taru koos raamidega maksis 3561.- ja seda kõike enne
üldist hindade töusu. Ja nende iga on esimese karu vöi nugiseni,
tihased päris esimene päev läbi ei lenda, aga kevadeks jõuavad palju kahju teha.
On kellelgi paremaid nägemusi tarude soetamiseks?
Pakkematerjalil võiks ikka pakkematerjali hind olla.

korpustaru

valt Tee ise oled kevadeks rikas mees.
mina teen mõlemad küljed põrandapapist aga penoplasti ja papi vahel kasutan liimi.

ISE TEHTU

Kirjelda täpsemalt ja kui äri saladus pole pane mõni pilt ka.

Taru hind

Ilmselt võib otsimise peale leida veelgi kallimaid (korpus)tarusid, aga saab ka soodsamalt. Mina pakuks sulle varianti, mis kokku ca 2300-2500 krooni, olenevalt komplektist (mitu korpust, kas kokku monteeritult + värvitult, või koostamist-värvimist vajavalt). Ja halvustada pole styrotarusid mõtet. Need on maailmas väga laialt levinud ja peavad ka õigete kasutusvõtete korral pikalt vastu. Nugiste-tihaste vastu nt aitab traatvõrk (sellest puurid). Ühe korra teed, aastateks mure murtud.

taru + turva

Kahjuks "unustasin" taruhinnast traatvõrgu välja , võrku vähemalt 2 meetrit ja 100.-juurde. ja võiks lisada ka tarualuse, nii kallist asja ei saa ometi vasta maad panna.
Tarude võrgustamine lisab kindlasti tööaja kulu minimaalselt 30 min. per. taru. Ja 7 kuud pean ma neid võrke kuskil hoidma, jälle varjualust juurde vaja.
Ja hakkabki hind koos värvi ja värvimisega 4000.- ületama.

korpustaru

Olen Margusega sama meelt. Oma korpustarud sain a´la samas hinnaklassis. Ja olen sedatüüpi tarudega väga rahul, sest pean kevadel pered kodust kaugemale transportima ja nn.styrokstarudest käib ka "örna naasterahva" jõud üle. Siiani pole veel nugis ja tihased liiga teinud, kuid kuna neid ikka läheduses liigub, siis olen ka ise mõelnud piisavalt tiheda koega traatvõrgust "katusealuse" rajamisest kodu lähedale.

korpustaru

valt Pilte kahjuks mull pole, aga püüan seletada. Liimiks kasutan niiskuskindlat puidu liimi B-3 Kõigepealt teen puidust raamid 2,5-2,5cm otstele lased ülemisele pulgale raami soone ka sisse ja siis lased liimi puit raami ja papi vahele naelad lööd ka veel sisse võib kasutada raami naelu 5-7 cm vahedega see äär on kõige tähtsam et see hästi kinni jääb. Polüstirooli ja papi vahele lased ka liimi et papp ja soojendus jääksid ühte. Kui liimi ei kasuta punsub papp talvel ära ja liimi kasuta mõislikult et rahakotile liiga ei tee.Põrandad teen 1-cm paksusest niiskuskindlast vineerist, põhja puurin kolm 4-cm auku ventilatsiooniks katan peene võrguga. Katus 6-cm paksusest niiskuskindlast vineerist. Tööde lihtsustamiseks tegin sabloonid siis pole alati mõõta. Töötoa sisustus lihte ja odav saad kätte ühe taru hinnaga Läti elektri käsisaag mis käib laua küljes ja saad ka käsitsi saagida samad tõugu elektrihõõvel ja põiki saag pikuste saagimiseks. Korpused kerged ja vastupidavad. Materjal 2,5-cm laud - põrandapapp vineer ja 2,5cm paksune polistürool. Kui veel küsimusi - alati Teie teenistuses. Jõudu tööle

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Ain pilt

natuke pildimaterjali on abiks ikka

see link peaks töötama ja seal ka mõni pilt ehituse kohta
http://www.mesindus.ee/node/522

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Isamesilased pilt

(No subject)


Kasutaja SuurMumm pilt

Langstroth tarude joonised


Teeksin tarud ise, pean silmas Langstroth tüüpi korpustarusid. Ootan jooniseid siia teema alla või veebilinke tarude kohta. Kõige mõistlikumaks variandiks tundub olema väljast soomepapiga, seest 4 või 6mm vineeriga ja soosjutuseks penoplast 25 või 50mm.

 

Pronksmedal (100p.)

Peno


Huvi pärast tegin ka paar korpust. Kasutasin 50 mm paksust Eps plaati, liimisin üles ja alla puitliistudest( 50mm lai 20 mm paks, ülal ka raamisoon sisse freesitud) ringi montaazivahuga, katad puidust liistud montaazi vahuga ja surud samamoodi kokkuliimitud korpuse sinna peale, raskus ka peale seni kuni vaht tardunud, ülejäägi lõikad noaga maha, tugevduseks võib nurkadesse ja liistudesse mingid 16 mm avad puurida nii pikkusega 70 - 100 mm nendesse vahtu lasta ja puitpulgad sisse lüüa. Seest ja väljast katan õlivärviga millesse segan sisse tsementi või lupja, pole veel otsustanud. Antud segu teeb epsi pealispinna tugevamaks ja mesilased ei näri seda ära. Hetkel veel see värvimine ees, loomulikult ei oska öelda sellise aretuse vastupidavuse kohta midagi.