Seosed põllumajanduses kasutatavate putukamürkide ja mesillaste hukkumise vahel ..

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Ain pilt

Teema on tegelikult palju laiem, kui esmapilgul paistab ja varasemalt on siin lehel ka ilmselt sellest juttu olnud ..

Soovitan hoolega lugeda järgmist artiklit ja mõelda kaasa

http://novaator.err.ee/605022/toostuse-rahastatud-suuruuring-seob-mesila...

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Tänud Ain

Selleks, et elav muld taastuks (mullavalmistajad bakterid, vihmaussid jne.) peale herbitsiidide kasutamist kulub isegi 20 aastat.

Mahepiirkondades, kus veel 3- 4 aastat tagasi käis tavaline glüfosaadiga põldude harimine, esines collaps 20 mesilasperega gruppis. Kuid mahetoodangut neilt põldudelt (rüpsi-rapsiseemet jm.) võib põllumees müüa juba kahe aasta pärast. Taimede elumahlu, õietolmu PM amet ei uuri!

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Ain pilt

Ohh-jahh

Seesamunegi teadus ja teadusele toetumine (faktidele toetumine) pole ju üldse enam kakskümmend aastat tähtis, sest orjentatsioon on ikka rahapõhine ..

Või nagu üks ''valitu'' sealt ülevalt moodsalt varaste mäelt on öelnud: ''õnn polevat ju rahas'' .. tegelikult silmas peeti hunniku suurust, sest taivariiki pääsevat ikist see, kellel olevat ette näidata suurem hunnik seda va rahaõnne ja muud mammonat. Lihtsatele inimestele jääb üks rõõm ja see on töörõõm. Mesinikel siis igaaastane mesilasperede taastamise rõõm.

Õhtu poole on suti pikemalt aega, siis kirjutan pisut pikemalt omadest kogemustest ja mürkidest ning mesimiummude seiklustest mürgitatud keskkonnas.