Suir

Kas on siin foorumis kedagi, kes jagaks kogemusi, kuidas suira kärjest kätte saada. Olen üritanud mitmel viisil, aga tegelikult teinud mötetut tööd. Laatadel aga näen, et müüakse j a mitte vähe. Peab olema mingi möistlik moodus.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Cardo pilt

.

Aga sa oleks võinud ju laadal siis küsida, kuidas peremees asju korraldab. Üldiselt  kas suruõhk, või sügavkülm on olnud 2 meetodit. Kuidas kellegile paremini meeldib.

Eks ma olen küsinud ka, aga

Eks ma olen küsinud ka, aga iga asja juures on oma nipid. Hetkel on möned raamid sügavkülmas, aga ei tea kui kaua hoidma peaks. Paari päevaga ei ole midagi veel sündinud. Igal juhul tänase katsetuse järgi vabatahtlikult ega ka sunniviisiliselt ei eraldunud.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Cardo pilt

Kui nad öö otsa -20 juures

Kui nad öö otsa -20 juures  külmund on on vaha täiesti rabe, murrad kiirelt tükkideks, vispel akutrelli otsa ja ämbris lased  läbi kaane või katte pudiks. Sõelud läbi erinevate jämedate sõelade jne.... mässamist ja pudi kui palju

Suir.

Tere. Olen suira kättesaamiseks kasutanud suruõhku. (Talvitanud kärjed väljaspool taru.) Vaja oleks õlivba kompressorit , puhumispüstolit ja prille. Lased õhu otse suirakannu ja see kargab välja. Võimalik on veel suruõhuga lõigata välja kahjustunud kannusid (koitanud kohad). Kõrval olevad kannud jäävad terveks ja kärjepõhi jääb ka terveks. Muidugi katseta enne mõne vana kärje peal millest kahju pole.

Pronksmedal (100p.)

ikkagi küsinud veel !

ikkagi oleks laadal veel rohkem võnud küsida! Et kui kaua ja mis moodi ja nii edasi, ja nii edasi. Nüüd oleks meie/teised ka targemaks saanud!

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Suir

Olen lugenud et peab veel kuivatama siis külma ja purustusse,siis kasti emalahutusvõre põhjas sellega siis läbi sõeluda,võre peale jäävad suiratombud.

Te narate end haigeks, kui ma

Te narate end haigeks, kui ma selle köik kirja panen, mida soovitatud on. Kui sa lähed küsima, siis eeldatakse, et sa ei tea mesindamisest midagi ja kui annad märku, et päris loll sa pole ,siis  on jutul löpp.

Jututoa moderaator
Kasutaja Jänku pilt

Sugavkulm, mikser, marjakast

Sugavkulm, mikser, marjakast umbes 10mm auguga ja emavore, või vaata siis filmi kuidas müstiline megavenelane seda teeb

 

https://www.youtube.com/watch?v=mD2_YDdb6Ho