Tulge appi nuputama - 20 . jaanuari mesinduspäeva valguses!

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Kutsun kaasa mõtlema, mis meie riigi "tarkade ametitega peale hakata, kuidas bürokraatia süvenemist/kasvamist mesilaste üle, kes seda ei vaja - kuidas bürokraat takistada?!

Toon hetkel ühe ainukese näite: Põllumajandusamet ei tule juba aastaid vaatama hukkunud/kadunud peresid, kui ei ole paksu kihti mesilasi maas.(Tarru sisse see amet vaadata vaadata ei julge) Nüüd on nad lisanud oma reeglitesse (koostöös mesinikega??) et tullakse kohale, kui hukkunud on 10% lennumesilastest. Muidugi mind huvitaks, kes on need eriti kompententsed mesinikud, kes PMA määruste täiendamisel nõustavad? Kes teavad täpselt palju igas peres on lennumesilasi, et sellest siis 10% välja arvutada. Mul oleks palve, et kui keegi tunneb kedagi, kes tunneb kedagi Põllumajandusametist, et võiks neile TEATADA/selgitada, et MESILASED OSKAVAD LENNATA!

I esimene, mis toimub mürki saanud mesilasega, või mistahes loomaga, või inimesega - et, TA KAOTAB ORIENTEERUMISE VÕIME. Mesila leiab veel vahest üles - õietolm jalgade küljes, kuid taru enam ei leia. Ja kui taru leiab ning tunneb, et lõpp hakkab lähenema lahkub võimalusel alati tarust, olenemata aastaajast.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Veel PMA - põllumajandusameti arengutest..

* PMA kontrolli teostav ametnik rõhutas korduvalt NÕUETE täitmist, mis olid 90% suunatud mesinikele. Suur-põllumeestele, kellega on pestitsiide kasutamise osas kõige rohkem probleeme - nende suhtes on arengud liikunud lõdvenemise suunas.

Näiteks:

* Suurpõllumehed ei vastuta enam - alates 2014 a n. ö. ebaõnnestunud taimekaitse tööde puhul.

* Mesilaspered tuleb endiselt (48 tundi etteteatamisel) sulgeda ... Kui palju aastaid on kõneldud, et see ei ole võimalik ( tühja neist mesilasperedest).. aga ülejäänud loodus? kimalased, konnad, kiivitajad -kes neid teavitab?.. Korduvalt rõhutatakse, et kõik peab vastama rangetele NÕUETELE ja perede sulgemine olla euroopa nõue.

* Kas üle Eesti lokkav, rohumaade/õitsvate heinamaade niitmine 31. JUULIKS on NÕUETEKOHANE - PMA seisukohalt? Selle teo eest saab 100% toetused kätte juba vähemalt 10 aastat.

* Kas täies õies põllupeenarde (raudtee, maanteekraavide) glüfosaadiga töötlemine on NÕUETEKOHANE?

* miks uues trükis olevas infovoldikus endiselt puudub ÕIETOLMUST JA VAHAST ANALÜÜSI tegemise võimalus? Kusagilt mujalt ju mürke ei leiagi..

* Kuidas saaks PMA käest, endine TTI (taimetoodanu inspektsoon) MESINDUSE analüüsimise kontroll - viia üle VET- ameti otsustad? Kui vundament - TTI on mürke soosiv - võib vahetada nimesid.. TTI-l jäi kohustusi väheks sellepärast suunati neile maheviljelus jms. mille peale olid kogu Eestimaa mahetootjad tagajalgadel.. Ma lootsin, et nüüd pöördub kogu meie maa näoga rohelisemaks - kuna nad seal näevad, et ka ilma pestitsiiditeta on võimalik, kuid olukord on läinud viimaste aastatega kümneid kordi hullemaks - mida näitas ka järgmine Anne Luige loeng!

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Kogu väljasuremise võti peitub

PÕLLUMAJANDUSEST  padu pestitsiidide kasutamise pärssimises. Juba ainult huumuse kaitsmise seisukohalt, rääkimata põhjaveest..  Jaaaa, inimesed ei taha nurised ning sõdida, ega kakelda - sellele mugavad valitsejad loodavadki. Ametites töötavad patuoinad, kes kaebused ära kuulavad ning kaasa noogutavad ning sinna see nurin sumbub. Kuidas aga suured riigid ning enamus E Liidu riike keelustavad näiteks glüfosaadi ja Eesti pikendab veel viieks aastaks selle kasutamist.. Missugune PIME äriime seda meie riigis soosib? (Kas kõigi teiste riikide põllumehed ei ole taibanud rohumaid glüfosaadiga "niitma hakata?) Põllumajanduse ja Maaelu ministeeriumile tuleb lihtsalt pomm alla panna - viisakamalt öeldes tuleks võim oma kätte haarata. Kõigi uute kraide ja oblastite mesinikud ühinegem!

Viie aasta pärast on enamuse liigirikaste metsade asemel tihedad puupõllud. Ka rohumaad/karjamaad/niidud on puupõldudeks "metsastatud.  Siis on vast hilja juba - kui praegu juba hilja ei ole!

Praegu on mul tunne, et olen peaaegu üksi - see viimne mohikaanlane - kes veel piiksuda viitsib!

Pronksmedal (100p.)

Lugedes...

metsamumummu kirjutisi on tekkinud tunne , et istub  oma väljamõeldud elevandiluust tornis. Ehk loeks vahelduseks kasvõi viimasest Maa Elust Margus Ameerikas artiklit Naturaalsed pestitsiidid , või vaataks  aeg-ajalt ka mõnda Maalehe numbrit seestpoolt. Mõnel artiklil küll kerge kinnimakstuse tunne kuid  kommunismi ülistamise üleelanuna tuleb  katsuda ka oma hallollusega töötada. Ma pole ultraroheline ja olen ka oma mesilastele puupäiste põllumeeste käest mürki kaela saanud. Aga kui uskuda neid põllumeestest mesinikke  kes ka vilja kasvatavad siis ilma mürkideta unustage Eestis nisu külvamine. No külvata võite aga kombainiga  põllule minna pole mõtet. See tera kõlbab vaid KÜTTEKS mitte söögiks ega söödaks.Aga mina küll eelistan ahju kütta puude-mitte teradega.

Nüüd puupõldudest. kes Soomes käinud need kinnitavad, et pidevalt kapitalismis olnud maal on METSA veel küll.Õnnestus ka endal sõita mõned aastad tagasi Helsingist läbi terve Soome üles Põhja Rootsi Kirunasse ja no oli mõni PUUPÕLD akna taga aga vähe. Ja põhja pool puupõllul olid põhjapõdrakarjad aga see vist oli juba Rootsi. Puupõld oli hõre ja maa kaetud rohelusega. Taimekooslust uurimas ei käinud sest olin kaasreisijaks suures kaubaautos ja oli septembri teine pool kui midagi enam ei õitsenud. Aga väljavaade sama hea kui Mesinike liidu bussireisidel esiistmetel istujatel.

Soome metsadest veel. Peale sõda väänas N Liit Soomele väga ränga sõjakahjude tasumise. Soomlased päästis suures osas nende metsade müügist saadud raha. Selleta oleks ilmselt onud 16 -nes liiduvabariik Soome NSV. Kui praegu küllatulnud soomlasele näidata meie laudu või prusse siis tema hakkab otsima liimimisjälgi. Nooremad pole jämedast palgist lõigatud ehitusmaterjali näinud.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Ain pilt

Pole üksi ühti

On siitpoolt ka räägitud ja tutvustatud tatinämmutajatest poliitolgustele ja bürokraatidest ülalpeetavatele parasiitidele tegelikkust, kuid see võrdub vastu tuult pissimisega. Jääd lolli olukorda ja Su peale vaadatakse väägadema viltu. Paksu naha on need poliittolgused ja parasiitlased endile kasvatanud. Hilja või mitte, tegutseme edasi. Kui muidu ei saa, siis tuleb käsipritsiga mõne parasiteerija lõuna eelnevalt söödavamaks töödelda .. ega muidu kohale ei jõua. See on muidugi äärmus, kuid see pidu selle katku ajal pole paranemise märke kohe kuidagi näitamas, eriti, kui vaadata igasugu ümarlaudade ja komisjonide ''otsuseid'' ja asjade sumbumist.

Pronksmedal (100p.)

tulge appi

Kui on olnud taimekaitsevaheditega mürgitus, surevad mesilased ikka tarus ja hommikuks on surnud mesilased tarust välja visatud ning suur hunnik laipasid on taru ees maas keeled väljas. Kui surevad varroatoosi siis laipasid taru ees maas ei ole, kui pere on tugevalt nakatunud varroatoosi siis isegi haue ei kooru sest vaglad on niivõrd vigased, et ei jõua end välja närida. Kärjekahvliga hauet avades näete iga vagla küljes mitut varrolesta.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Olen ise ka metsade rabade keskel ..

oma mesilastega (60 peret) ning võiksin VAIKi OLLA.. Kuid 3 x olen tänu erinevatele mürkidele oma ühe või teise grupide - (vähemalt 10 võin kirjeldada, mida olen kohapeal näinud)  hävingut näinud + tuttavate - tuttavate - tuttavate mesilad ning appikarjed! Kogenud mesinikud on käega löönud - kuna asustuse lähedal pole võimalik mesilasi pidada ja sellest on väga kahju! Mul omal oli kõige suurem kahju Raundupiga pritsimisel kõrvaloleval 15 ha suurusel õitsval kesapõllul.. 2002 aastal - siis oli Raundup uus herbitsiid, mis pidi ainult taimedele mõjuma ning ma ise olin saanud just värskelt koolitatud TAIMEKAITSJA tunnistuse omanik..

* Lugeda ka enam vähem oskan. Margus Ameerikase jutu lugesin läbi!

* Ning mul on paar tuttavat mesinikku, kellelt oma lammastele aastakümneid nisu ostan - Vahepeal üritasime ka kogu kupatusega mahedaks pöörata, kuid mahevilja pole müügiks saada - ainult kaera - nisu pole võtta. Lambakarja peame põhiliselt ka mesilastele liigirikkama korjemaa hoidmiseks, et ümbruskonna rohumaad ei kasvaks kinni. (Vahepeal oli isegi 6 erinevat sorti linde -100 tk - kuid rebased läksid liiga maiaks, nüüd on 1 kana, 1 kukk ja 1 part)) MA EI OLE MITTTTE KUNAGI OLNUD TERAVILJA ORASTE ÕIGEAEGSE KEVADISE TÕRJE TEGEMISE VASTANE - tean suurepäraselt, et see on vajalik. Ainult oraseid ei tohi õitsema lasta, põllupeenraid ei tohi üle pritsida..

* E Liidu kohustusliku ROHESTAMISE poliitika valguses - kus isegi rohumaade purustamist loetakse loodusvaenulikuks ning piirati 10% peale ning samas lubatakse piiramatult põlde/rohumaid " NIITA/HARIDA" glüfosaadiga, kas rohestamine Eesti moodi?.. Ja see sõnum: glüfosaadiga heinamaade niitmise kohta, ei jõua kuidagi ei Põllumajandusameti, ega Maaeluministeeriumi uksevahelt sisse!

Leian, et ametid ei ketraks ühe ja kahe juhtumi kallal - oleks vaja kokku koguda ka varasemad mürgistusjuhtumid.. Oh - sellest ei ole vist ka abi.. neil on sedavõrd tugev suurpõllumeestest ringkaitse, et suudeti see KULTUURTAIMEDE sõna Taimekaitse seadusesse sisse möllida. Ning üksiku riigina E Liidus omale veel viieks aastaks glüfosaadi padukasutamine saada! Sooviksin teada neid nimesid Eestimaalt - kes põllumajndusrea pealt otsustavad - Monsantole sedavõrd suuri kasumeid teenida..

Head mesilaste sõbrad - asi on naljast kaugel...

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

täpsustuseks

Üle maailma on ainult 2 riiki enam-vähem sõnaselgelt keelustanud glüfosaatide müügi nii eraisikutele kui ka firmadele. Need on Bermuda ja Sri Lanka. Täielik nimekiri on siin https://www.baumhedlundlaw.com/toxic-tort-law/monsanto-roundup-lawsuit/where-is-glyphosate-banned/. Loetelu on küll pikk, aga igal pool on mingi auguke või suur magistraal, mis võimaldab glüfosaatide kasutamist. Kui lugeda ainult pealkirja, siis jääb muidugi mulje, et väga paljudes riikides on glüfosaatide kasutamine keelatud.

Euroopas on tõsisemad piirangud kehtestanud Malta, Holland ja Belgia flaamikeelne osa. Teised järgivad EL üldist poliitikat ehk kasutavad veel viis aastat, kuni järgmise loa-andmisprotsessini.

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

veel täpsustusi

Kuidas EL jõudis selleni, et veel viieks aastaks glüfosaate lubada https://ec.europa.eu/food/sites/food/files/plant/docs/pesticides_glyphosate_eci_final.pdf

Mida teevad glüfosaadijäägid mullas https://peramotsa.wordpress.com/2017/12/29/murgipritsi-surm/

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Kõrgelt haritud (koolutatud) ning väga soravalt väljendatud

To  https://peramotsa.wordpress.com/2017/12/29/murgipritsi-surm/

Lähenemine, meie maailmale ja eriti glüfosaadile. Sama kaunist juttu kõneldi ka TTD kohta.. Mõned on siiski pidanud oma maja maha jätma - kui tõrjusid sealt putukaid TTD-ga ja ühe lasteaia lapsed ei tahnud peale lõunauinakut enam ärgata, kui akende pealt oli TTD-ga kärbseid tõrjutud, lste magamise ajal.

Samuti on mulle arusaamatu ja uskumatu, et leidubki inimesi , kes nii mõtlevad ja tõemeeli usuvad pestitsiidide kasulikkusesse - sõna otseses mõttes.. kuidas mõned võivad uskuda, et glüfosaati on mullale vaja..ELAVAS mullas on nii väikeseid ja väga palju olendeid - kes meile huumust valmistavad, et siis võiks  ju to õnnetu ajupesu saanud inimene ka oma toidus glüfosaati kasutada, ta ju meeletult suurem  - kui ta selle headuses nii kindel on, et mullal on seda lausa vaja!

See on aastakümneid teada, et peale herbitsiidide kasutamist taastuvad mullavalmistajad alles aastakümnete pärast - neid kurnatud kõlvikuid on ju palju leida ja uuritud -  kui aeglaselt mullaelustik taastub. Ja, meie jahedas vööndis annavad tõesti glüfosaadi jäägid veel mõned aastad ka maa seest, mullast taimemahlade kaudu toksilist õietolmu - mesilasperede n. ö. collaps. Mille tõttu on suure küsimärgi all tavapõllult üle minnes mahedaks, juba kolmanda aasta saaki mahedana müüa - või lubatakse seda juba teisel aastal teha? Kuid ka glüfosaadi lagunemisel tekkiv AMPA on ju põhjaveele jm. suur õnnetus..

Kuid tänud valgustamast, et on olemas ka selliselt mõtlevaid inimesi.. Sain paraja šhoki! Nägin ära kelle käes on Eestis võim.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Üks ammune mõtteavaldus - 2004 aastast

 kui oli mõningate mürkide osas veel õnnelik aeg - ning meie põhjavesi puhtam!

Ei oska kahjuks failina lisada!

 

Ei midagi uut .. 

Püha maapind, kus suudavad elada mullavalmistajad on kõikjal, teie jalgade all, seal kus ei ole
tehtud „taimekaitset ( ühe taime kaitset) – kus ei ole kasutatud pestitsiide.
Näen metsalagendikku, kus oli N Liidu aegu taimeaed/puukool- kuusetaimekeste pärast mürgitati seal maapinda. Seni ~ 20 aastat on seal taimkate kidur, võrreldes ümbritseva looduse lopsakusega – nii aeglane on taastumine, kui mullavalmistajad on vahepeal ära hävitatud. ​ Selletõttu ongi intensiivne põllumajandus agrokeemia töösturite lõa otsas​ , ilma kunstväetisteta seal lihtsalt midagi ei kasvagi. Looduse poolt hakkavad seal kohe mulda korrastama ohakad, pujud jt. sügavajuursed korrastajad, peale neid tulevad sarikalistest kobestajad jne. Meie suurpõllumehed on lisaks liisingutega hirmkalli agrotehnika tootjate ja pankate lõa küljes. Hullem sõltuvus rahamaailmast tekib, kui kohale jõuavad GMO- d. Mis sellest, et maarahvas on vastupidiseid otsuseid vastu võtnud. E Liit on ju oma otsuse teinud, kelle alluvuses me nüüd elame. Me võime küll teatada, et oma tallu me GMO-sid ei lase, kuid mesilinnud levitavad seda ikka, sugulastaimedele loodusesse, ise sealjuures hukkudes. Löök elurikkuse säilitajate pihta. Geneetilise muundamisega on suudetud teha põllusaadused ainult toksilisemaks, et need kahjuritele oleksid mürgised.
Esimese vabariigi aegsest kooliõpikust võib lugeda, et ühelt vakamaalt leiti üle 130 000 vihmaussi. Elav maa(muld) on kõige aluseks. Ainult see muld/organism, mille ühes kilogrammis on samapalju mullavalmistajad, kui maateral inimesi, saab pakkuda täisväärtuslikku – tasakaalus toitu – tugeva tervisliku väega. Loomuliku viljeluse saaduste kohta kehtib (kehtib enamuses eluvaldkondades) – mida õrnem, seda tugevam! – mida õrnem, mida suurema rõõmu ja lugupidamisega kohtlemine saaduse kasvatamisel, seda tugevama väega tulemus – nii
taimne, kui loomne. Intensiivne viljelus on muutnud mulla surnud substraadiks ( sooldunud,
külvikorrata lennuväljapõllud, tuultele avatud stepimaastikud), mida saagi saamiseks paarikümne
sentimeetri sügavuselt agrokeemiaga piitsutatakse ning raske rauaga tallatakse. Taime juured
tahaksid minna 3-4 korda sügavamale n. ö. kive sööma. Kuid „tänu“ elust eemaldunud teadusele,
ehk loodusega mitte arvestavatele teadusesaavutustele, peavad taimed leppima maa pealmises kihis vohamisega! Polegi ju mõtet juuri sügavamale ajada, mis sellest, et toit on ühekülgne. Kaasnevad lamandumise ja liigniiskuse probleemid. Vett täis – lämmastiku tõttu lopsakad lamandunud taimed panevad ka teid diivanile lamanduma. Maapind, mis tahaks anda inimesele parimat, täisväärtusliku toidu näol, seda teha ei saa. Tasakaalus mikrokliimaga – ja lõimisega organism, süsiniku rikas, niiskust akumuleeriv muld taastub peale intensiivset viljelust kolmkümmend aastat. Meie looduses lisandub 100 aastaga 1 mm huumust juurde, mullakiht on kingitus eelnevatelt põlvkondadelt meile. Mullakihi kõrguse järgi saab mõõta/määrata aja, kui palju on möödas viimasest jääajast - kaua on siia pühale toitvale maapinnale saanud koguneda huumus..
Mida sööd, see sa oled. Et üksteisest aru saada, peaksime sööma sarnast toitu.
Terviseprobleemidega inimesed peaksid omale toidu ise kasvatama, et terveks saada, maaemaga ära leppima. Mida lihtsamat toitu sööd, seda lihtsamad (mitte lihtsameelsed) mõtted, seda kergem on näha elu täiuslikkust, terviklikkust. Seda lihtsam- selgem on maailma mõista!
Mesinikuna näen õnnelikku ühiskonda, õnnelikke organisme hommikust õhtuni. Näiteks ainult tänu toidule saab mõnest munast mesilasema, kes on võimeline elama isegi 7 aastat ning teise toiduga toidetud töömesilastel on eluea pikkus ~ 40 päeva, kuni 10 kuud – arengu algus, muna on täpselt sama. Rahvad on muudetud rämpstoidu kaudu elujõuetuteks käsutäitjateks – juhmideks inimesteks, kes usuvad legendi pakendil. Meie lapsed nälgivad ja kannatavad elujõudu, head väge andva toidu puudumise tõttu, olgugi, et taskuraha on neil piisavalt.
Rämpstoit vastab visuaalselt kõige kõrgematele nõuetele – kurja rahamaailma eesmärk – säilitab
pikalt oma välimuse – ei idane, ega mädane – mille maitse-, lõhn- saavutatakse sageli keemilisel
teel. Kuivatatud ja siis kiiritatud maitsetaimed, õietolm jm. on ka Eestis lubatud, näiliselt ju korralik kaup.
Panin kevadel prooviks maha ilusaid, parajaid Poola sibulaid – vaevalt kolmandikul oli veel võime hingitseda, ellu ärgata – ülejäänud, ei saanud isegi kõdunemisega hakkama. Elus-, toorest-, elujõudu pakkuvat toitu on vaja tarvitada võimalusel samal päeval – nii taimsed, kui loomsed saadused hakkavad järgmisel päeval juba lagunema, et saada uuesti viljakandvaks mullaks. Mullast oled sa võetud ja mullaks pead sa saama. ( Loe:PM: Jäätmete käitlemine tehases läheb lihatööstustele kalliks , 9.august 2004 – kui me nii hoogsalt „areneme“ kaovad varsti ka inimeste matmispaigad.))
Kogu maateral, kõigis vööndites on loodus selle eest hoolitsenud, et inimeste toit säilitaks ka
pikemalt oma väge – paradiisi aed asub kõikjal – see ei ole kuhugi kadunud, kedagi ei ole sealt välja aetud. Näiteks suurimaid kingitusi kõigile rahvastele - näiteks mesindussaadused – ei aegu isegi aastatega. Soojas vööndis, kus toit kiiresti rikneb on see ümberringi kogu aeg olemas. Kui võimutsejad/vallutajad ei ole just looduse mitmekesisust kahjustanud. Meil jälle on toidu säilitamiseks abiks jahe aastaaeg, armastavatel emadel erinevad nipid toidu väärtuse säilitamisel – piiramatud esivanemate kogemused kõiges, ka keldrite ja viljasalvede ehitamisel.
Kõigil rahvastel, igal inimesel on võimalik õnnelik olla ainult oma vööndi maa(mulla) peal. Kellel oma peenart ei ole ning veel teises keeles kõnelevad on sellel maal külalised. Kellel oma ala ei ole , on alatud. Eluvõõraste ametnike (kes elus looduses ise veel toime ei tule, looduse imet ei mõista ) ühendkoor laulab aastakümneid, et ainult suured tasuvad – õigustamaks „kolhoose ka
tänapäev. Mõisaori, kes seal rügab ei saa valmistada elulusti, rõõmuväge pakkuvat andi – see toit
sisaldab saamahimu energiat, mitte helduse ja õnnistuse väge. Meile pealesunnitud intensiiv
põllumajanduses toob üks nisutera, poolteist (1,5) nisutera tagasi, kuna agrotehnika ning
agrokeemia on sedavõrd kallid. Üks riisitera (käsiviljeluses) annab 50 tera tagasi ( andmed „
Maailma roheline ajalugu“) Selle tõttu on E Liidus sisse viidud toetuste – tegelikkuses kompensatsioonide – subsiidiumide ( kerjamine ) süsteemid, mis löövad elu loomuliku kulgemise sassi - see on koloniseerimise protsess/toetused on kolooniate tunnuseks, et vallutajaid  saaksid teha oma tahtmist, et ullikestelt kiitust koguda. Mille tõttu õnneliku/mõistliku/loomuliku/elukeskkonda hoidvat - -  elu alustalad ei kehti enam: kus kuldsete kätega, andekad tegijad võivad vaesuses vireleda. Saaduse tootjalt võetakse (varastatakse) tema töö ja vaev alla omahinna. Ülikõrgete nõuete tõttu ei tohi oma saadusi ise turustada jne.
Külvikordade ja mitmekesisuse puudumine, taimekasvatuse ja loomakasvatuse eraldamine
üksteisest, katteta viljelus- kus maamuld jäetakse talveks tuulte meelevalda........kahjustab kõik elavat mulda ehk eelnevatelt põlvedelt (meil siin üle 200 inimpõlve muinasviljelust) saadud suurimat kingitust - viljakat huumuskihti. Kelle leiba söövad ja kelle laulu laulavad selle kahju tekitajad??
Eluväge kandva toidu, bioloogiliselt aktiivse nii taimse, kui loomse (piim, mesi jne.) raku
kristallpilt on täiuslik -terviklik, ümarat puuvõra (minu lemmiku vana sanglepa võra) meenutav.
Mineraalväetiste peal kasvanud saaduse raku kristallpildil on ümaruseasemel nurgelisus, teravus,
piksenooli pilduv kujund. Täpselt sellisena mõjub ta ka teile. Selline toit ei silita teid, vaid teeb teid rahutuks, teil on ebamugav olla.
Säilitusainetega töödeldud ning üle kuumutatud saadustel on kristalli joonisest näha ainult aimatav kujund, kui sedagi. Olen näinud kaks kuud säiliva piima kristallpilti, seal ei olnud enam suurt midagi järel. Mingit väge/elujõudu see endas enam ei kandnud.
Palun olge õnnelikud oma väga erinevates, erilistes kodudes, oma metsades - oma paradiisi aedades. Siin imelisel maal elamiseks on ainult kaks võimalust, kas olete õnnelikud ja terved, või valite teise võimaluse -haigustega?
Meie rahvas, kes te viimaste sajandite jooksul kümneid kordi olete pidanud omale kodu(maad)
tagasi ostma – austage oma püha mullapinda.
Armastusega, E. M.   2004-05-25