No ei saa aru mis taru on??

Tere kõik mesilinnu pidajad!

Esimeseks asjaks ütlen kohe ära, et pole kunagi tegelenud mesindusega. Kõik minu ümber on kunagi tegelenud ja mõni siiani tegeleb, aga minust on asi ikka suure kaarega mööda lännud kuni juhtus see mis ma kuuaega tagasi leidsin. Nimelt leidsin ühe mahajäetud talu, arvatavasti 1-2 aastat mahajäetud juba. Selle talu hoovipeal oli noh.... ütleme 5-6 mesitaru, täpselt ma muidugi ei teadnud, sest olin vaid internetist lugenud milline näeb välja üks õige korpustaru ja milline üks õige lamavtaru. Noh ei olnud ta üks ega teine, kuna enamus olid suhteliselt lagunenud, siis ei osanud ma ka nendest midagi arvata. Tulin koju ära, aga kuidagi hakkas see ikkagi piinama, et võiks ju proovida, mis see mesilaste pidamine ära ei ole. Järgmine päev autoga minnes tõin ühe kobedama taru koju, natuke parandasin katust ja põhja. Värvisin seinad kenasti üle ja nagu tundusti valma. Oih.... unustasin öelda et selles tarus puudusid ka raamid Laughing out loud, jällegi kiirustasin tagasi ja tuhnisin kõik tarud läbi ja leidsin täiskomplekti. Sellega siis niipalju. Raamide kohta võin öelda et need on vist eesti raamid, vähemalt netist lugedes tundusid küll ja mõõdud vastasid ka eesti raamile. Kui vaid keegi oskaks mind valgustada, mis taruga tegu on...

Selle nädalaga olen teinud juba ise suitsiku ja raamidele ostsin kärjepõhjad kah ära. Nüüd on vaja vaid ära traaditada ja peaks nagu olema. Sülemi olen kah juba ära broneerinud, üks tuttav annab.

Muidugi igasugused näpunäited ja nõuanded kuluvad alati marjaks. Smile

Aitäh juba ette ära! Smile

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Pronksmedal (100p.)

Imetaru

Kõik algab raamist,kui on eesti raam,ongi see põhiline näitaja.Taru on vaid üks soojustatud kast,mis nime talle annad,kama kõik.See on kindlasti ise leiutatud,paistab,et 12 raamiline,seega korraliku mahutavusega ja sein paistab üsna paks,siis ka soe.Lase leeklambiga üle ja mummid sisse aga.Tarud ongi aretatud järjest mahukamaks,kergemaks ja sein õhemaks.Kindlasti mugavam mesinikule,aga mitte mesilastele.Võrrelda tasub puuõõnega,kus mesilased on elanud aastatuhandeid,meie praeguste plastpuuridega ja siis on pilt selge.Edu igal juhul.

Pronksmedal (100p.)

Mahajäetud maja ja mesitarud

Aplodeerime nüüd kõik vargale Sad

Pronksmedal (100p.)

Mina...

küll nii julmalt ei julgeks öelda. Kes ütleb, et uus omanik kõike koristamistuhinas lõkkesse ei saada . Eeldusel muidugi kui mahajäetud maja ültse "söödavas" kauguses on. Ja milleks maksta uue taru eest "ajuvaba" hinda kui pole kindel kas mesindus sobib.

Ärge nüüd hukka mõistke,

Ärge nüüd hukka mõistke, ütlen ausalt et see talu oli juba enne minu saabumist praktiliselt maatasa tehtud. Seinad vaevu seisavad püsti, üsna varsisemis ohtlik teine ja seest oli kah ikka üht teist kaasa võetud. Ei taha uskuda et keegi nende pool pehkind mesitarude vastu huvi oleks tundnud.

Varakevadel näevad Eestimaal

Varakevadel näevad Eestimaal paljud maamajad, kus käijakse vaid suvel, välja mahajäetutena.

Ka uus omanik on omanik ja teeb oma varaga, mida tema tahab.  Võõrast vara pole õige küsimatta võtta ja võõral territooriumil inventuuri teha.

Ei maksa otsida õigustusi lubamatule tegevusele.

Ma ei otsi õigustusi,

Ma ei otsi õigustusi, lihtsalt see talu on oma elu ära elanud. Kas saadan pildid majast? Vaevalt et selles talus keegi suvel käib. See talu ei kõlba enam elamiseks. Lisaks sellele kuulub see talu nüüdseks juba minust paar km eemal asuva talu peremehele ja ta on juba paika pannud et see talu läheb varem või hiljem maha põletamisele. Mets selle talu ümbert on nagunii juba mahavõetud ja kauaks seda talukohta ka pole.

Pronksmedal (100p.)

Võõras vara!

Kui isegi teada kus uus peremees elab, kas oli siis nii raske need paar kilomeetrit kasvõi jalgsi maha kõmpida, et elementaarsest viisakusest luba küsida?

Mõiste "võõras vara" ei paista vist tänapäeval enam omavat sama tähendust mis tal varem oli!

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Võõras vara

ma siiski ei loe seda varguseks,tarud ilmselt oleks ära mädanenud

Pronksmedal (100p.)

Sama põhjendusega ...

... käiakse ka aeg-ajalt võõrast metsa langetamas - "muidu oleks ära mädanenud"!

Ja mõningad käivad "revideerimas" naabri rauavarusid - "ikka selle mõttega, et ära ei roostetaks"!

Vanasti tehti lastelegi selgeks, et kui koolist koju viib otsetee läbi naabri õunaaia, siis ka puu alt ubina üles korjamine oleks vargus! Tänapäeval on aga vargused lausa riigi poolt soositud, sest varguseks defineeritakse alles mingit 8000 - 9000 EUR-ist minematassimist alla mille riik (politsei) ei sekku! Kui on kahju väärtus väiksem, nimetatakse juba "eraisikute vaheliseks huvide konfliktiks" ja kahjukannataja mingu kohtusse oma vara tagasi nõudma!

Kahjuks pean nõustuma. Kui

Kahjuks pean nõustuma. Kui ikka luba ei ole siis ei võta midagi kaasa. Mädaneb või ei mädane. Muidu aga edu. 

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Uskumatu,

et sellel teemal üldse mingi arutelu on tekkinud! Kas võõral territoorimil loata ringi kondamine ja sealt ükskõik mis põhjendusel asjade ära tassimine on õige või vale? Kuidas küll inimestel mõttetegevus niimoodi kraavi võib sõita?! Nähtavasti on Laanemesinikul ja mõnel teisel ka põhimõtteline valmisolek ise ka midagi pihta panna, mis tundub rilpakil olevat.