Ühest taimest

Mullu oli mul elus (35 aastat hobimesinik) esmakordselt tarudes valget suhkrustunud mett. Rapsi pole kilomeetrite kauguselgi. Kuivõrd viimasel ajal on levinud selline taim nagu kollakas, siis kahtlustan seda taime ja seda oli mullu  läheduses küllaga. Ka tänavu tungib ta hooga edasi. Meetaimede loetelus ega Vikipeedias teavet selle taime kohta pole.  Kas võis kollakas olla sellise  tavatu  mee andja? Kes teab?

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!

https://mesindus.ee/meetaimed

https://mesindus.ee/meetaimed/kaarkollakas

Kaarkollakat leidub üle eesti. Kasvab niitudel, mererannas, põõsastikes, prahipaikades ja jõgede kallastel. Õitseb mais- juunis. Meeproduktiivsus 30-40 kg/ha. Kirjanduse andmeil kuni 180 kg/ha. Mesi on rohekaskollane, nõrga aroomiga ja kiiresti kristalliseeruv. Peale kaarkollaka kasvab eestis veel püstkollakas.

Pronksmedal (100p.)

Kiiresti kristalliseeruva ...

...mee peaksid andma kõik taimed mille nektaris ülekaalus glükoos! Kindlasti annavad sellise mee kõik ristõielised (rapsi lähisugulased), aga samuti näiteks ka hobukastan!

ÜKS asi võivb olla kanada

ÜKS asi võivb olla kanada kuldvits mis annab hästi mett ja on Eestis väga invasiivne. Tartu ümbruses palju. Tema mesi kristalliseerub ka väga kiirelt. Inglise keeles peaks olema Goldenrod.