Sülemile ei meeldinud uus taru

Pronksmedal (100p.)

Küsiksin teadjatelt nõu. Kirjeldaksin toimingut, kuid ei saa aru, et mida valesti tegin?

Eile püüdsin ühest tarust äralennanud sülemi sülemikasti, kuid suur osa mesilastest jäi oksa ümber lendama. Kas ema sai kasti vôi mitte seda ei teagi. Kuidas seda kontrollida? Toksisin oksa, et mumme niipalju oksalt kasti kui sain ja siis kast kinni ja eemale jahedasse kuuri. Kas need lendlema jäänud lähevad vanasse tarusse tagasi? (10 m vana taru),

Sülemikastis oli 1 meekärg ja 1 kärjealus, kl 8 hommikul panin uude tarusse, lisasin veel môned kärjealused. Ôhtul tulin tôôlt, taru tühi. Ei teagi mis juhtus. Kas sülem läks edasi vôi oli ema surnud ja mesilased läksid vanasse tarusse tagasi (3-4 m kaugusel).

Mis võis juhtuda ja mida peaks tulevikus teisiti tegema?

 

 

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Kasutaja jaaanus pilt

sülem

kui on pane sülemile lahtise haudme raam

Pronksmedal (100p.)

Minu kogemus

Eelmine aasta sülemi püüdmise kogemus oli sarnane. Selle vahega, et peale oksalt mesilaste kasti raputamist ei viinud ma kasti kuhugi kaugele vaid jätsin samasse puu alla maha et ringi lendavad ja oksale jäänud mesilased ka sisse roniksid. Paari tunni pärast tulin tagasi - kast tühi ja sülem uuesti oksapeal.

Järelikult jäi ema sinna oksale jäänud peotäie sisse.

Ega siis midagi, raputasin uuesti sülemi kasti, seekord hästi põhjalikult. Tunni pärast vaatama läksin siis olid ka kõik lendurid kenasti kasti kobinud.

Kui sülem veel seal oksal on, siis mine raputa uuesti kasti ja ära enne õhtuhämarat sülemikasti kuuri vii.

Pronksmedal (100p.)

Kast pane oksa alla,

Kast pane oksa alla, maapinnast veidi kõrgemale.

Kärgi või põhjasid kasti 4...5

Tugev raputus või löök vastu oksa.

Mõnuga suitsu, et nad oksa külljes enam olla ei tahaks.

Kast pealt kinni, küljeauk lahti.

Enne pimedat ära kasti liiguta

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

sülemi püüdmine

 Ma kirjutan mis vöisid olla

1 vöimalus on selles et sa olid liiga agar. ( mesilased koparduvad oksa külge, siis ei pruugi seal veel ema olla, kuna ema tuleb tarust kõige viimasena, ja siis tavaliselt  hakkab sülem uude kohta lendama.)

Kui ema ei tulegi läheb pere taru tagasi.

2. kasti raputamisel ei satunud ema sülemi kasti, kukkus  kastist mõõda.

ema olemas olu  saad sellesst aru kui sülemi kasti paned keldri kui ema kastis siis mesilased  kastis rahulikud ja ühtlane sumin( keegi ei püüa tarust vällja saada)    tiibade liigutamisega jahutavad endid. kui ema pole siis püüavad mesilased kastist välljuda, ja tavaliselt  neid seal keldris ka lendab. mesilased ärevad.

3 vöimalus et mesilastel on  nende arvates parem koht vällja vaatatud kui sinu pakutav. ja lähevad ikagi uude kohta.

 

 

köige parem hoia 2-3 pääva sülem kärje kastis ja keldris.    kärje kasti pane enne sülemit 1 sõõda raam, ja 1 kunst raam (et nad nälga ja tegevust oleks.

Ja kui tarru töstad siis anna  2 haudme raami kaa sinna taru.

Mesilased hauet maha ei jätta, ja jäävad tarru pidama.

kui ema kastis pole, võid ikagi haudme panna, kuna siis teevad uue ema sellest haudmest.( kuid seda tehes pead arvestama et see ema jöuaks kooruda, paaruda ja ka talveks pere  tugevaks kasvatada. aga vöid sinna paarunud ema lisada ,kui sull on, vöi ostad kuskilt.

 

kui peret töstad taru pane 2 haudme raami siis on kindel et pere jääb paigale.

edu järgmiseks korraks

Mina pole sülemile kunagi

Mina pole sülemile kunagi pannud söödaraami, sest välja lendavad nad täis kõhuga, st võtavad söögi kaasa. Panen ülesehitatud raami ja kärjapõhjasid (sõltuvalt sülemi suurusest). Kui sülemi olen oksalt kasti saanud jätan kasti samasse puu alla (tavaliselt toolile), avatud käiguavaga ja jälgin, kas ülejäänud mesilased suunduvad ka kasti. Õhtul panen ava kinni ja tõstan kasti keldrisse (kas päevaks või paariks, kuidas võimalik on). Peale keldrit tõstan mesilased raamidega õhtul uude tarusse. Siiani pole keegi neist tahtnud uuesti minema lennata Smile

Pronksmedal (100p.)

Eile uus sülem

Eile tuli uus sülem, õnneks ca 2 m kõrgusel ja sain kasutada toda meetodit, et sülemikast 1 pooliku meekärje ja paari kärjealusega redeli ülemisele korrusele ja paar tugevat toud oksa pihta. Jätsin kasti küljeava paariks 3 tunniks lahti ja kõik kobisid kenasti kasti. Suitsutasin vahepeal tugevalt toda oksa kinnituskohta ja enam nad sinna külge tagasi väga ei tahtnud. Edasi võtsin sülemlenud tarust 3 haudmega kärge (seal 3 haudmekärje küljes oli küll palju lesehauet ja ka üks emakupp) ja panin kogu krempli uude tarusse. Siis sülemikastist raamid koos mesilastega. Tähendab, mingit keldrivärki ei hakanud tegema. Mure ainult selles, ilm oli eile küll ca 27 kraadi, kuid ega 3 haudmekärge liiga palju ei olnud, et liiga maha jahtus ja miski lubihaue vms tekib? Panin need haudmekärjed muidugi üksteise kõrvale. Korpustaru. Täna lendavad küll kenasti.