aita algkirjaga päästa Klooga mets RMK lageraiest

Kasutaja tinistaja pilt

tere, meie küla kõrval läheb mets RMK lageraiesse septembris. Soovime, et lageraie peatataks ja regioon võetaks kaitse alla.

Olen väga tänulik kui saaksite meie taotlust algkirjaga toetada. http://petitsioon.ee/aita-paasta-klooga-mets

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Pronksmedal (100p.)

oh jummal küll

Eestimaal ei saa enam midagi teha: kaevandada ei saa, metsa raiuda ei tohi( kasvab ju uus), tselluloositehast ehitada ei tohi, prügimägesid ei taha keegi oma lähedale. fosvoriiti kaevandada ei tohi, aatomielektrijaama ehitada ei tohi jne. jne. Lähme kiviaega tagasi!? Rail Balticut ehitada ei tohi. Ehitame Rail Moskva!

Pronksmedal (100p.)

Kõik segi kui "kört-Pärti särk"!

Mets kasvab loomulikult uus ja noor mets seob co2 tunduvalt enam kui vana - seega võib soovida vaid vähem "tinistamist"!

Samas RB ehitus on vaid rahva raha raiskamine, sest reaalselt seda kellelegi vaja pole, kuna pole selliseid kaupu, mida keegi sooviks suures mahus mööda seda raudteed vedada! Ja hoolimata sellest, et RB-le tulevikus rakendust ei saa olema, tuleb teda peale valmimist hooldada, mis tähendab riigile igaaastaselt kümmneid miljoneid lisakulu! Seis umbes sama nagu Hispaaniasse omal ajal ehitatud külalennujaamadega!

Tselluloositehast oleks Eestisse kindlasti vaja, kuid mitte sellist mis reostab ära nii Emajõe kui Peipsi järve! Projekti juurde oleks pidanud tingimata kuuluma mitutuhat hektarit energeetilise paju "põlde", mis oleksid ära kasutanud heitvette jäänud toitained!

Fosvoriiti ei saa kaevandada, ilma selles piirkonnas vajaliku sügavuseni pinna- ja põhjavee väljapumpamiseta! See aga tähendaks praktikas kogu piirkonna joogiveeta jätmist! Normaalne joogivesi oleks selle kaevandamisega rikutud  ka peale seda kui fosvoriit oleks välja kaevatud ja maha müüdud, sest kaevandamisega lõhutaks kivimikihid, läbi mille vesi filtreerub!

Ja milleks sulle veel see aatomi elektrijaam?! Need "Partsi-katlad" mis töötavad, ei tööta praegugi täisvõimsusel, sest vajadus puudub ...hoolimata sellest, et ühele pole veel isegi "tuld alla tehtud"!

Pronksmedal (100p.)

Like

Like, just nii ongi.