Aasta mesinik 2007 – Vahur ja Ülle Talimaa

Eesti Mesinike Liidu liigeAasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Jäneda vabariiklikel mesinduspäevadel toimus traditsiooniline Aasta mesiniku valimine. Sealjuures hinnati nii kandidaatide mesindusalast taset ja kogemusi kui ka nende tööd ja tegevust Eesti mesinduse edendamiseks ja teiste mesinike kasuks.

Aasta mesinik 2007 tiitliga otsustati pärjata Vahur ja Ülle Talimaa mesinikeperet. Talimaade mesila, mis on üks Eesti suuremaid, asub põhiosas Pärnumaal Tori – Selja piirkonnas, kuid mõned mesilasperede grupid paiknevad ka Harjumaal. Lisaks hooldavad Ülle ja Vahur Talimaa Kurgjal C.R.Jakobsoni talumuuseumi mesilat, kus on kasutusel huvitavad ajaloolise konstruktsioonilahendusega tarud (vt. foto).

Üheks oluliseks tööks Talimaa-pere mesilas on kraini mesilasemade kasvatamine ja tõuparandustöö. Paljud Eesti mesinikud kasutavad Talimaade mesilas kasvatatud kraini mesilasemasid ja on nende kvaliteediga väga rahul. Mõni aasta tagasi olid Talimaade mesilasemad võrdluskatsetes Soome mesilates ja näitasid seal parimaid tulemusi.

Õnnitleme Aasta mesinikke 2007 Vahur ja Ülle Talimaad ning soovime mesinikuõnne ja edu uuel 2008. aastal.

Eesti Mesinike Liidu juhatus

 

Kommentaarid

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!

Palju õnne!

Head mesilaseõnne algaval aastal! Kasutan ka ise kraini mesilasemasid ja olen huvitatud heade emade ostmisest, muidugi õigel ajal. Mesindus.ee lehel võiks reklaami teha.