Korpustaru valmistamine

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Toomas1989 pilt

Tere,

kas kellelgi on kogemusi, kuidas peab vastu korpustarul soome papp kui värvida üle ilmastikukindla värviga.

Kui kellelgi soovi siis v6in niisama kellegile ära anda aga põltsamaale peab ise järele tulema, kogust öelda peast ei oska aga ühe tahvli möödud on 1085mm x 720mm x 4mm. Mingi 50-100tk vast ikka pakkuda.

 

nr: 58722735

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Pronksmedal (100p.)

on ära proovitud

aga ilmastikukindel värv NUGIST küll ei peatanud- uuristas läbi seina nii, et soomepapi tükid (värvitud) lendasid! Aga noh alguses oli kõik mudugi ilus!

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Toomas1989 pilt

Nugistega probleemi pole, aed

Nugistega probleemi pole, aed ümber ja koerad sees. Pidasingi silmas just kuidas soome papp ilmastikule vastuvõtlik on.

Pronksmedal (100p.)

korraliku värviga...

...peab papp vastu ikka üksjagu aega küll, selge see. Naljaviluks võid ööpäevaks- paariks värvimata papitüki ämbrisse vette pista ja vaadata mis seis on. No ja võid ju värvitud tükiga ka võrrelda. Aga ei tohi unustada, et VENTILATSIOON peab olema papiga tehtud tarus tagatud kindlasti parem, kui on puidust tarudes! Muuseas mina olen värvinud ruberoidiga kaetud tarukatuseid... ja peavad tunduvajt kauem vastu küll!

Aga hüva värvimist! Serk. Tartumaalt.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Toomas1989 pilt

Aitäh vastuse eest

Aitäh vastuse eest Serk,

Pronksmedal (100p.)

Robustne puit.

Puidu asemel võid kasutada vineeri - sees niiskuskindel 6,5mm ja väljas veekindel (nn. "filmi-vineer") 6,5mm! Tulemuseks siis 6,5+25+6,5 ja värvimist on samuti vähem. Värvida tuleb tingimata puidust lennulauad, sest veekindel vineer on tume ja seetõttu päikese käes läheb nii kuumaks, et mesilased enam päeval seda kasutada ei saa! Sellised tegin ma oma esimesed pesakorpused. Kuna kasutan täis-võrkpõhja, siis pole eriti ka niiskuseprobleemi. Meekorpustel kasutan välimiseks tagurpidi pööratud "soome pappi" (mdf-plaat 3,2mm), mis kaks korda üle värvitud Villa-Aqva-ga.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Toomas1989 pilt

Kust te saate soome pappi?

Kust te saate soome pappi? Kui kellelgi soovi siis v6in niisama kellegile ära anda aga põltsamaale peab ise järele tulema, kogust öelda peast ei oska aga ühe tahvli möödud on 1085mm x 720mm x 4mm. Mingi 50-100tk vast ikka pakkuda.