Bucfast mesilasemad

Võimalus tellida F1 Bucfast paarunud mesilasemasid leedust. Emad saabuvad 01.06-15.06 Eestisse,ema hind 19 eurot,helistada telefonil 58631638 Tanel.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja AimarL pilt

Kas

hind on koos KM ga?

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja Meehaldjas pilt

VTA

 Tere, Kas Teil on ka Veterinaar ja Toiduameti loa number olemas?

VTA*

Kahtlemata on. Kuidas neid emasid muidu üle piiri saada?

Jututoa moderaator
Kasutaja PriitN pilt

Ikkagi number on oluline sest...

Minu teada üle piiri sõitmiseks luba vaja ei ole? Seega oli küsimus asjakohanne.

Ikkagi number*

Kui mesilastega üle piiri sõitmiseks luba vaja ei ole, siis milles on probleem?

VTA number mett ei tooda.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Toomas1989 pilt

Probleem on konkurentsis ;) 

Probleem on konkurentsis ;) 

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

bioohutus

No võibolla on mingis kontekstis tegu ka konkurentsihirmuga, aga laiemas laastus on tegemist mesinduse bioohutusega - mesilaste impordil peab mesilastega kaasas olema loomatervisesertifikaat https://vet.agri.ee/?op=body&id=1175.

Muidugi... kui on ikka täitsa ükskõik, mis nii oma kui ka teiste mesilastest saab, siis võib vahelejäämise hetkeni kõikidele nõuetele vilistada.

Konkurents või ebaaus konkurents?

Telefoni nr. ja eesnime kokku pannes jõudsin ma arusaamisele, et antud Buckfast emade tellimusega tegeleb EML juhatuse liige Tanel Veinpalu. Lisaks siin toodud telefoni nr.´le on võimalik ka ta kontakt email saada EML kodulehelt ja siis juba mis iganes kanali kaudu talt lisainfot küsida. 
http://www.mesinikeliit.ee/eesti-mesinike-liit/kontaktid/

Priidul peaks eriti kerge olema mõnel juhatuse koosolekul natuke rohkem infot selle kohta küsida. 
Ja kui keegi rohkem infot saab, siis võiks seda ka muidugi siin jagada. Sest nt mina isiklikult küll ei tahaks toetada mingit aktsiooni kus läbi maksupettuse luuakse endale ebaausat eelist teiste ausate mesinike ees või kus puuduliku teavitusega luuakse biooht kohalikele mesinikele.
Kuid ma ei väida, et hetkel on tegu mingisuguse pettusega. Lihtsalt info on puudulik ja lisainfo jagamine võiks olla antud juhul hea nii vahendajale kui ostuhuvilisele

Aga minu arvamus konkurentsi kohapealt on, et konkurents ei ole kunagi halb. Ebaaus konkurents on. Luues kõigile võrdsed võimalused turul aitame ise kaasa ka võimalikult heale pakutava materjali kvaliteedi ja hinna suhtele.

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Ausus

Kui tegemist oleks ausa äriga, oleks teemaalgataja juba ammu vastanud siin esitsud küsimustele nii käibemaksu kui ka VET ameti lubade kohta. Kuna vastuseid ei taha tulla, siis...

Jututoa moderaator
Kasutaja PriitN pilt

Mikule

Sina kui noor mesinik Miku võiksid teada, et ühe MTÜ liikmed on kindlasti vabad oma tegemistes. Eesti Mesinikeliit ei reguleeri mis äri nende liikmed ajavad ja mõistagi eeldame, et tegemist on legalse tegevusega. Kui Sul Miku on täiendavaid küsimusi minu osas siis võid julgesti mulle helistada ja küsida mu arvamust.

Jõudu Sulle ka!

PriitN´le

Mismis Priit? Võtame nüüd mõlemad suure sõõmu värsket õhku Smile

Oma mõttes lähtusin lihtsalt asjaolust, et kuna sa ühe MTÜ tegemistes tihti antud vahendajaga kohtud on sul ka eelis seda infot talt silmast silma küsida. Ma usun, et võime mõlemad nõustuda, et reaalelus silmast silma vahendatud info on siiski alati suurema väärtusega.
Lisaks näen, et oleme ühisel seisukohal selles, et keegi pole süüdi kuni seda on tõestatud. Lihtsalt minu mõte oli, et kui on rohkem infot, siis on võimalik ka potensiaalsel ostjal teha paremaid otsuseid. See ju võiks olla kasulik mõlemale poolele. Kuna ostjad on kindlad müüdava materjali pädevuses ja aususes siis õnnestub vahendajal rohkem müüa ja on ka ostjad õnnelikumad, sest kvaliteet ja aus turumajandus on tagatud.

Samuti olen ma nüüd segaduses, aga see on pigem minu probleem vist.
Nimelt eelnevalt sa tõded, et esitatud küsimused on täiesti asjakohased. Kuid nüüd mulle suunatud postituses distanseerid sa ennast täielikult antud teemast. Mõistan, et nende kahe asja koos eksisteerimine on võimalik. Kuid mulle tundub see lihtsalt inimlikult veider.
Kuid nagu antud lõiku alustasin. On täiesti võimalik, et see "probleem" on lihtsalt minus Smile

Jututoa moderaator
Kasutaja PriitN pilt

Ma usun, et noore mehena sa

Ma usun, et noore mehena sa rabistad palju ja kuulad iga sõna mis ette satub liiga hoolikalt. Tegele mesindusega natuke ja hakka siis maailma muutma.

Mis puudutab su küsimust vestlemise kohta siis olen Taneliga rääkinud ja ta teab minu seisukohti ja mina tema omasid. Me saame suurepäraselt läbi ja oleme mõlemad juhatuse liikmed. Eesti Mesinikeliit ei tegele mitte hetke ka import mesilasemade vahendamise või müügiga seega selle ümber mämmutamine ei too Sulle midagi.

Mu teada aga näiteks Tallinna Mesinike Selts kuhu ka paljud sinu head nõuandjad kuuluvad tegelevad antud teemaga väga süsteemselt ja saad juba neilt edasi uurida kus ja kuidas. Loodan, et teema sind ikka huvitab :) 

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Toomas1989 pilt

Ka sertifikaadiga mesilased

Ka sertifikaadiga mesilased võivad olla haiguskandjad. Müüja on ju igati aus, kirjutas, et emad tulevad leedust. Kuidas me saaksime väita, et eesti emade kasvatajad müüvad ainult 100% oma toodangut? Rahal on jube võim, selle saamiseks tehakse ükskõik mida.

PriitN´le

Minu arusaam jällegi on, et olenemata vanusest on siiski vajalik teatavatest kõrgematest väärtustest lähtuvatest isikuomadustest kinni pidada ja nende poole püüelda. Seega ma ei näe, et mu vanus antud teemas mingitki rolli mängiks. Ja teataval määral on mul ka ju mesinduskogemust siiski olemas. 14 aastat juba nüüdseks täitunud. Smile

Ma ju ei ole kahtluse alla seadnud ei teie omavahelist läbisaamist ega EML kui ühenduse positsiooni sellel teemal. 
On väga lihtne põhjus, miks ma juhtisin tähelepanu sellele, et tegemist on EML juhatuse liikmega. Tegemist on küll MTÜga, kuid juhatuses olles paratamatult tekib moraalne kohustus enda ühenduse liikmeskonna ees. Nüüd jah, tegemist on Tanel Veinpalu enese algatusega ja EML ei ole sellega seotud. Kuid faktid, et antud teemas siin foorumis on mitmed inimesed tõstatanud küsimusi, et kas kõik vajalik seadusandlik tegevus on täidetud ja see, et antud isik on ka EML juhatuse liige heidab halba valgust EML´e. Ja seda kõike aitaks lihtne selgitus klaarida ja jääks igasugused võimalikud spekuleerimised ära.
EML on organisatsioon, millel ma tahan et läheks hästi. Sa ise ka ju tead, et ma olen teinud avalduse EML liikmeks saamiseks ja see võiks ju mingil määral ka näidata, et ma soovin panustada organisatsiooni edusse.

Mis puutub minu "nõuandjatesse", siis omame ilmselt erinevat infot, kes mulle mesindusnõu annavad.
Minu parim mesindusnõuandja on siiski mu ema ja hoolimata minu utsitustest keeldub ta jätkuvalt ükskõik millise mesindusseltsiga ühinemisest. Smile

PS. Mõistan, et kahjuks hakkame mõlemad langema liialt isiklikule tasandile ja proovin edaspidi mitte nii aktiivne olla.

Pronksmedal (100p.)

Siin...

on paanika väidetavalt Leedust toodavate emade ümber.  Aga möödunud sügisel Ukrainas olles tuli juhuslikult sealse emakasvataja jutust välja , et keegi eestlane tõi temalt 250! ema. Ja meil siin keegi pole midagi  kuulnud . Kuhu need bioohutuse jutlustajad  selliste asjade puhul vaatavad? Ja kas on niisugusel jahumisel mingit mõtet kui ärimees ütleb "SEE ON ÄRI -OSTA TULEB SEALT KUS ON ODAV JA  MÜÜA SINNA KUST RAHA TULEB" "Ukraina emad  jutu järgi veel odavamad ja saab  varem kätte.

Ju siis emakasvatajatel vesi ahjus, et sink kaob leivalt ära.

Pronksmedal (100p.)

Kurb

Kurb lugeda, kuidas oma ninaotsast kaugemale ei nähta. Ei ole mina emadekasvataja ega ka mitte emade ostja. Seega mingit sinki minu leivapealt vähemaks ei jää selle emade importimisega. 

Küll aga peaks ju igaühele mõistetav olema vajadus, et kõik meile sisse toodavad mesilased ja ka muud loomad oleksid kontrollitud ja võimalikest taudidest priid. Ärimees üritab loomulikult kõike puhtalt numbritele taandada - mesinik on see kes peaks ikka suuremat pilti suutma näha.

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja AimarL pilt

jaak0001,

seleta nüüd mulle rumalale ära, kuidas saab mesinikud (bioohutuse jutlustajad - kui täpsem olla) reageerida millegile millest ta midagi ei tea? Sama teema ju ka mee sisseveoga. Lätlased käivad meil ja tänavad eesti mesinike, et me ostame neilt tublisti mett. Kui petja nii rumal pole, kui siine müüja, siis ei saagi teada, kes, kus ja millal ning mida. 

  Küll aga pean oluliseks, et mesinikud ütlevad et selline teguviis (tuua hõlma all emasid,mett jne.) on taunitav. Mitte kellegil ei saa selle vastu midagi olla, kui poes on müügil näiteks Läti mesi ilusti sildil kirjas, et Lätis korjatud mesi. Või, et keegi toob Leedust või ükskõik kus kohast mesilasemasid ja on ennast registreerinud vet. ametis. See on meie kõigi huvides. Muide, see vet. ametis registreerimine on väga lihtne ega ka maksa midagi. Hiljem pead lihtsalt teavitama veterinaar ametit, millal emad tulevad ja kui palju. Sama peab tegema ka välismaa partner ja kõik on ilus. Mitte ükski meemüüja ega emademüüja ei kõhi, sest kokku lepitud reeglitest peetakse kinni.

Import

Põhiline haigus, mille puudumise kohta sertifikaati nõutakse on AHM, aga selle levimine mesilasema kaudu on vähetõenäoline.

Tuleb harjuda sellega, et EL on üks riik.

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

bioohutus2

AHM levib mesilasema ja saatjamesilaste vahendusel küll. Ka võib (vähemalt pakendis) Itaalia Kalaabria maakonnast kaasa tulla tore asi tarumardikas. Lõuna-Aasiast saab ka tropilaelapsi-lesta. Viirushaigustest pole mõtet rääkidagi. EL veterinaarsüsteemis on piirangud ja kontroll mesilaste ja mesilasemadega kauplemisele kehtestatud põhjusega ja arvata, et keskmise Eesti mesiniku "talupojatarkus" on nende suhtes ülimuslik, on naiivne. Täpsustuse mõttes - EL siiski ei ole üks riik.

Aga... kuna riik on meil õhuke ja igale poole ei jõua, siis on põhiraskus nende eeskirjade järgimise üle valvamisel asjahuvilistel endil ehk antud juhul mesinikel. Igasugune eeskirjade eiramise õigustamine ja eeskirjade rikkujatele vabanduste otsimine on mesindus- ja riigivaenulik propaganda. Mesilaste/mesilasemade (nagu ka mee) must import on kahjurlus.

Muus osas määrab turg: kui Eestis aretatud/kasvatatud mesilasemad on nii palju paremad, et nende mõnevõrra kõrgem hind tasub ära, siis on asi nii. Kui nende haiguskindlus, talvitumisvõime, tootlikkus jms. pole tähelepanuväärselt parem, siis pole mõtet rohkem maksta, kui Itaaliast v. Leedust pärit ema eest. Aga võib-olla pole meie aretajad tegelenud piisavalt turundusega? Võib-olla oleksid Eesti meesaagid kõrgemad, kui mesilasemade aretajad ja kasvatajad oma toodet paremini levitaksid? Ikka tabelite ja statistilise analüüsi toel, mitte niisama müügijutuga Wink

PS. On väga vähe EL-väliseid riike, kust mesilasemasid EL-i üldse importida tohib ja Ukraina selles nimekirjas pole. Vist on nii, et väljapoolt EL-i tohib mesilasi sisse tuua ainult USA Hawaii osariigist.

Jututoa moderaator
Kasutaja PriitN pilt

th

th kirjutis on väga mõistlik ja eluterve. Ma mõistan, et antud teemas ei sünni üleöö midagi aga loodetavasti kunagi. 

Edu.

Pronksmedal (100p.)

Ukraina...

emade kvaliteedi ja haiguste kohta ei tohiks küll midagi kellelgi öelda olla. Kui inimesed sellest elatuvad ning müüvad aastas 4000 ja rohkem ema siis meie emakasvatajatel jääb suu lukku.Meie omade arve muidugi ei tea kuid ega 400-500-st vist rohkem ei tule.( Võibolla üle tuhande perelistes mesilates ehk siiski tuleb)

Garanteeritakse igasugustest haigustest vabad mesilased.  Enam ei mäleta kuid peale vene turu ärakukkumist  ostetakse sealseid emasid üle maailma.Kuna ei valmistunud  Ukraina mesinduse teemal rääkima kahjuks  seal märkmeid ka ei teinud.  Ja rahulikud olid nad tõesti sest muidu ei oleks keset linna krundil paarisadat peret. Kurjade mesilaste puhul poleks see lihtsalt võimalik

Ise emasid ei kasvata aga ei Taga -Karpaatia emadele ka  ei ütleks.

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja AimarL pilt

Väga hea,

las Ukraina emadekasvatajad teevad paberid korda Euroopa Liiduga ja siis toogu oma super emad siia müüki, kui see viib Eesti mesindust jälle edasi, miks mitte. Kui haigusi ka pole, on see ju lihtne. Mett juba Ukrainast tuleb sisse ametlikult, samuti inventari tuuakse ametlikult, miks mitte emad.