Mesinike talvepäevad Jänedal

Eesti Mesinike Liidu liigeAasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)
00.00.

Mesinike talvepäevad Jänedal toimuvad 9.- 10. veebruaril 2008.

9. veebruaril algus kell 10.00.
Teemad:
1. Mesiniku raamatupidamine, tulude-kulude arvestus, FIE aruandlus, toetuste võimalusi, raamatupidamisalased nõuanded spetsialistilt. Esineb Juta Uus.
2. Mesilaste tõuaretusliku tegevuse ja tõuparanduse vajalikkusest ja võimalustest Eestis. Mesilastõugude (-rasside) ja -liinide valiku ning võrdluse ja võrdluskatsete põhimõtetest. Mesilasemade kasvatamisest, puhta paarumise aladest, mesilaste tõuparandustegevuse kavast Eestis. Ilme Nõmmisto, Mai Endla jt.
3. Mesindusuudiseid naabermaadest Balti mere ümber - Põhja- ja Baltimaade Mesindusnõukogu aastakoosolekul ja teaduskonverentsil Rootsis 01.-03. veebruaril kuuldust ja nähtust. Aleksander Kilk.
4. Tutvustame ilmunud ja trükitud ning kavandatavaid mesindusalaseid trükiseid. Uku Pihlak.
5. Küsimused - vastused ja kogenud mesinike nõuanded.

Õhtul arutatakse vestlusringides huvipakkuvaid mesindusteemasid, vaadatakse mesindusfilme ja lõõgastutakse.

Soovijatele on ööbimisvõimalus Jäneda külalistemajas.

10. veebruaril algusega kell 10.00 jätkuvad ettekanded ja arutelud.
Kavandatud teemad:
1. Aasta mesinik 2007 Vahur Talimaa tutvustab oma suurmesila kogemusi, sealhulgas kraini mesilaste omaduste ärakasutamise ja sülemlemise vältimise osas, samuti vahasulatuse tehnoloogiat ning mesilahoone kavandamise ja ehitamise kogemusi.
2. Mesilashaiguste tõrje ja vältimine on mesinike jaoks igihaljas ja tarvilik teema - mesilashaiguste, sh. varroatoosi diagnostikast ja tõrjest ning langetiseproovide kogumisest ja langetiseproovide abil mesilashaiguste seire ja diagnostika võimalusi. Langetiseproovide kogumise seireprogrammist 2008.a. kevadel võimalikult paljude mesinike osavõtul. Arvi Raie ja Aado Oherd.
3. Mee kvaliteedi alalüüsidest mesindusprogrammi raames ja tulemustest, mesinike võimalusi meekvaliteedi analüüsideks Rapla laboratooriumis.
4. Informatsiooni mesindusala seadusandlusest, mesilate ja mesinike registreerimisest ja registrist, karude poolt tekitatud kahjude hüvitamisest jms.

Lisainfot saab: Aivo Sildnik - tel. 52 07 459, Aleksander Kilk - tel. 52 93 589.

Kohtumiseni Jänedal!

Seda kannet ei ole veel hinnatud