Kärje kaanetamise liin

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja tibar pilt

Tere,

küsimus suurele ringile, kas keegi on kokku puutunud sellise kaanetusliiniga, mida pakub paradiisimesila?

http://paradiisimesila.ee/?480,karje-kaanetamise-liin-hs1b

Esialgu majandan alla paarikümne perega ja laienemise plaane ei pea aga kas on selline kaanetusliin effektiivne ja ilmselt peaks ka tigupressi juurde soetama?

Kui keegi omab sellist, viitsib mõne sõna kribada nii plussidest, kui ka miinustest?

Ette tänades

 

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

kaanetaja

Tere

kõigepealt ütlen et mull alles vana hea kärje kahvel teeb selle töö.

 

ma ise piltidel olevate masinatega töödanud pole. kuid soomes  analogse töö pöhimöteka pingiga küll. see oli suur tööstuse pink. mee kastid tulid rullikutel masina juurde  öhu silindrid töstsid raamid masinast välljaa  sarnane nudadega kaanetaja kaanetas raamid lahtiu. siini mööda jooksid raamid vurri . vurri mahtus 120 raami ( täpselt ei mäleta enam raami arvu) ja vurri raamide panemine ja eemaldamine autommaatne. see vuri liin oli mäeldud 1500 mesilas perega mesilale.

 

Nüüd analooksest raami kaanetajast.

töö pöhimöte on sama raam jookseb nugade vahelt läbi ja kaanetis löigatakse maha. kui raam on nugade vahel käinud tuuakse ta renni peale ootama, kuni vurri saab.

selle kaanetaja puudused on järgmised 100 raami kohta läks 1-2 raami valesti masinasse ja masin löhkus raami ära.raam ei läinud ölaga vörtaelt ketide peale mis seda raami nugade  vahelt läbi viis. raam jähi viltu ja see töttu purus raami ära. (automaat liinist räägin, mis töötab sama pöhi mötega)

2 puuduson see et kärje kaanetis on raamidel eba ühtlane ja see töttu jätab kaanetist kohati löikamatta, mis tuleb kahvliga üle kaanetada.

selleks on lahendus et10 sesse mee korpusesse pannakse 10 raami asemele 9 raami . siis mesilased ehitavad kärjekannud pikkemaks mille töttu  kaanetaja löikab rohkem maha kannudest.

3 kindlasti on vaja tigu pressi vöi sepparaatorit.

soomes tigu pressi polnud aga oli sepparaator ( töö pöhimöte nagu koore lahutaja). vaha lüüakse seina külge kinni ja mesi voolab seina mööda alla  vanni  ja sealt mee nöuse  vaha aga löigatakse teatud kohas noaga seina küljest maha  ja viiakse sulatusse.

 

heaks külljeks on ikagi  töö kiirus, vöreldes kahvliga .

 

https://www.youtube.com/watch?v=Xv9uIxMjdqE

 

selle masinaga töötasin mis  selle video löppus näidatakse  reaalset tööd ja löppus näitab seda separaatorit kaa.