Apimondia 2007

Aasta mesinikPronksmedal (100p.)
Kasutaja Jaanus pilt

Tunnen huvi kuidas Apimondia 2007 reisiks ettevalmistused sujuvad?
Kuna tegemist on pika ja kauge kandiga (Austraalia) siis oleks hea varakult teada saada, kui kaugel asjaajamine on. Lugesin soomlaste ajakirjast, et nad valmistuvad usinasti minekuks, grupi suurus on juba paigas 30 inimest. Külastavad lisaks Austraaliale ka Uus-Meremaad ja Hawaii saart. Nii, et kas minnakse koos nendega või mitte?
Jaanus

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
mesindus.ee haldajaKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja Tormi Tabor pilt

Apimondia 2007

Reisiinfot kahjuks ei oma. Lisan siia infoks kongressi toimumisaja ja kodulehe aadressi.

Apimondia 2007 kongress toimub Melbourne'is, Austraalias 9. - 14. september 2007.
Apimondia 2007 koduleht: http://www.apimondia2007melbourne.com/english/welcome.php

Tormi

Aasta mesinikPronksmedal (100p.)
Kasutaja Jaanus pilt

Apimondia 2007

Jätkuvalt tunnen huvi, kuidas sujub Austraaliasse reisi ettevalmistus?

Jaanus

Eesti Mesinike Liidu liigeAasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Apimondia 2007 Austraalias -

Apimondia 2007 Austraalias - sel puhul Austraalia-reisiks olen kogunud pakkumisi Eesti reisiagentuuridelt, sealjuures variantideks kas ainult Austraalia või Austraalia ja Uus-Meremaa külastamisega.

Austraalia-reis ajavahemikuks 7.-21. sept. 2007.s maksaks üksnes lennupiletite, hotellimajutuste (koos hommikusöökidega), viisa ja tervisekindlustuste eest 40 000 krooni või rohkem.
Sellel lisanduvad Apimondia külastamise tasu (kogu programm 6 300 kr., ühepäevane pilet, sh. mesindusnäituse külastamiseks 1 800 kr.), samuti toit (lõuna- ja õhtusöögid), turismiteenused (kohalikud tellitud reisid Austraaliaga tutvumiseks) jne.
Seega võib reisikuludeks kujuneda sõltuvalt Apimondia- ja turismiteenuste kuludest kokku 48 000 - 55 000 krooni. Sellele lisanduvad igaühe lusti- ja meenekulud.

Austraalia ja Uus-Meremaa külastamiseks on variant ajavahemikul 06.sept (Riia-Istanbul jne.) kuni 25.sept. (Istanbul - Riia), mis sisaldab hulga ebamugavaid ootamisi ja ümberistumisi. Selle reisi koguhind on orienteeruvalt 55 000 kuni 60 000 krooni.

Arvatavasti oleks võimalik teatud määral optimeerida kohapealseid kulusid Austraalias, seda just hotellikulude ja kohalike turismimarsruutide osas. Kuid see oleks lootusandev suurema grupi korral nö. hulgihinna kaudu.
Kuid praeguseks on Eestist Apimondia-2007 osavõtusoovi ilmutanute arv vähem kui 10. Selle tõttu on praegune seisukoht, et Eestist oma reisigruppi Apimondia-2007 sõiduks ei moodustata.

Nõnda näib, et Eesti Apimondia-huvilistel oleks reaalne oma soov teoks teha koos Soome ML grupiga.
Soome mesinikud külastavad oma reisil nii Austraaliat kui Uus-Meremaad. Start on põhigrupile (30 osavõtjat) Helsingis 7. septembril ja tagasi Helsingisse saabutakse 22. septembril.

Kui on rohkem huvilisi, siis tehakse lisagrupp. Kuid selle grupi Helsingist väljumise ja tagasisaabumise aeg võib muutuda.
Soome ML reisikorraldaja Ari Seppälä saatis mulle paar päeva tagasi nii nende reisikava ja -tingimused kui kaasatuleku pakkumise Eesti mesinikele. Reisi hind on 3400 EUR, millest tuleb Soome ML pangakontole tasuda hiljemalt 20. veebruariks ettemaks 300 eurot.

Sellele üldsummale 3400 EUR lisanduvad Eesti mesinikele viisakulud, tervisekindlustus ja Apimondia-osavõtu kulud, samuti toidukulud ja üht-teist veel. Viisa tuleb Eestis eraldi taotleda, soovitavalt mõne reisibüroo kaudu.

Kui on huvilisi liituda Soome grupiga, andke endast teada minule (kilk@cc.ttu.ee) või otse Ari Seppäläle (ari.seppala@hunaja.net). Kui soovite, saadan e-postiga detailsema selgituse Soome ML grupi Apimondia-reisikava kohta.
Kohtun Ariga eeloleval nädalavahetusel Põhjamaade ja Baltimaade Mesindusnõukogu aastakoosolekul ja võiksin temaga Apimondia-reisi küsimust arutada.

Aleksander