.

Kasutaja erko pilt

.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Aasta mesinikPronksmedal (100p.)
Kasutaja Jaanus pilt

algajale..

Ma just vanakooli mesinik ei ole, vähemalt enda arvates. Kui sa Lõuna Viljandimaa mesinikest kedagi ei leia siis võime veidi seda teemat arutada, näiteks minu mesila paikneb Valgamaal. Kui täpsustaksid kohta võin mõnele sealsele suuremale mesinikule soovitada. Ideaalne on kui saaksid terve mesindushooaja korralikus mesilas olla (tean seda, kuna olen samuti alustanud ja olnud paaris mesilas praktikal, see oli veel see aeg kui Olustvere koolis mesindust õpetati) siis tekib ülevaatlik pilt tervikust ja kas see amet või tegevus ikka meeldib. Muidugi esmalt peaksid enda jaoks välja mõtlema, mis tasemel mesilat soovid luua, kas hobi või midagi enamat? Muidugi peab arvestama, et mesinikuks, selle kõige õigemas tähenduses ei saa kohe ja kiiresti, kõik võtab aega ja tugevalt tahtmist peab olema. See on väga oluline. Ehk aitab see ka tesi alustajaid.
Edu seniks!

Kasutaja erko pilt

.

.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

minu soovitus

Ma pole suur mesinik kuid tean et üks hooaeg mesiniku kääal töötada on väga kasulik. Minul oli vöimalus ainult 2 kuud olla. Seetõtu tuji palju kaa omal nahal järgi katsetada. Seda ära mötle et kui oled 2hooaega mesiniku kääal öpinud et pärast vigu ei tee, teed ika. Tavaliselt akad uusi lahendusi katsetama ja mis ei pruugi önestuda.
Selge on see, et teed vähem kui saa pole mesiniku kääal olnud. Ma arvan et ühest hooajast piisab. Ja siis alustad ise. Kui aga küsimusi tuleb pöördud juba küsimustega sinna. Muidugi vöid suur mesiniku körvalt ka 2-5 mesilas peret pidada kus vöid teha kuidas tahad seda paremini õpid. KÖIGE PEALT TEE KINDLAKS KAS SAA MESILAS NÖELAMIST KANNATAD. Sest on inimesi kes on tahtnud sellega tegeleda kuid ei kannata nöelamist . Näiteks on üks hullemaid assju kui pärast nöelamist paistetab kael kinni vöi muud alergjad. KUI KATSETAD SIIS KELEGI TEADJAMA JUURES OLEKUL KES OSKAB ABI ANDA. Aga muidu tere tulemast mesinikuks. Edu sulle.

Kasutaja erko pilt

.

.

lohutuseks

Lohutuseks võin öelda, et isegi siis kui on allergia, ei tasu veel mesindamise mõtet maha matta. Tean üht meest kelle jaoks mesilased on väga tähtsad (mitte rahalises mõttes). Temal oli allergia ja paiste ta läks ka loomulikult ühestainsast nõelast. Ta ei jätnud sellepärast mesindamist katki ja mingil momendil kadus tal see allergia ära.
Kellel aga allergia on, eks ta peab vastavad tabletid ligiduses hoidma, senikaua kuni allergia ehk ära kaob. Niisama lihtne see ongi.

Lohutan ka

Minul nüüdseks pea 30aastat tagasi oli samasugune häda . Praktikal olles nagu matsu sain olid silmad kinni 2päeva ! Kui juba nägema hakkasin sutskasin mesilasga juba ise. Kuu aja pärast enam paiste ei läinud !Kuigi vahepeal mesilastega pea 20 aastat ei tegelenud , oli immuunsus mürgi vastu alles .