Mesinduslik seltsitegevus Viljandis?

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Isamesilased pilt

Tere,
käisin täna külas toredal Viljandi AMS üritusel. Inimesed on teinud palju tublit tööd ning ilusti korda saanud oma seltsi maja. Seltsi juhiks on praegu Hildi Jürine ja põhiline tegevus on aiandusalane.
Viljandi ümbruskonnas on Hildi Jürise sõnul mitmeid tublisid mesindusseltse, kuid päris Viljandis pole AMS mesinduslik pool tema sõnul veel päriselt käivitunud. Ka tänase üritusega oli juhtunud veidi naljakas lugu: nimelt oli lehte pandud selle kohta kokku 3 kuulutust, kuid kui õigesti aru sain, siis kuulutuse mesinduslik osa oli iga kord kuidagi avaldamata jäänud, et tekst etteantud ruumi sisse ära mahuks.
Hildi Jürine rääkis ka soovist korraldada mesinikele üritusi (näiteks arutelusid, õppetunde). Siiski tundis ta veidi muret kontaktide vähesuse tõttu tegelike mesinikega. Seega, kui keegi Viljandi kandi mesindushuvilistest huvitub senisest suuremast ühistegevusest, soovitaks helistada Hildi Jürisele (gsm 53603249) ja temaga sellealaseid võimalusi arutada.
Postituse lõpetuseks ütleks: Viljandi AMS tegevusest jäi niivõrd positiivne, energiast pulbitsev ja asjalik mulje, et võimalusel naaseksin meeleldi veel tänavugi mõnele nende üritusele. Kui sealtkandi mesinikud näiteks huvituksid loengust valgusöötade teemal, tekiks sinna sõiduks ka hea põhjus.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Pronksmedal (100p.)

Viljandimaalane

Lisaks omalt poolt selgituseks mõned read. Kunagi EML -algusaastatel kui
kõik käisid koos veel Tallinnas Lasnamäel ja hakkasime laienema siis üritasin aktivistina kaasata ka Viljandi AMS-inimesi. Tollane esinaine vastas ,et nad arutasid asja aktivistidega ja leidsid et pole EML-ist huvitatud- omal piisavalt tarku olemas. Keegi järgmine esinaine mõtles ümber ja sai isegi Aleksander Kilgi ühel kevadel üheks vabaõhuürituseks kohale. Vist oli ka talvel mingi loeng pooleks mingi tervisetoodete reklaamiga.
Praegu käime paar korda aastas Karksi-Nuias. Ma ei teagi kas sealse
mesinduselu hingeks on Antu Rohtla või kohalik AMS.
Viljandisse oleks vaja nooremat ja asjast huvitatud aktiivset inimest.
Minu isikliku arvamuse järgi on isegi veidi raske panna ühise mütsi alla lillekasvatajad ja mesinikud. Esimeste huvi on võimalikult pikalt nautida lille õitsemas; mesinik praktilise inimesena sooviks, et mesilane võtaks õiest nektari ja tuleks ruttu uus õis kust jälle nektarit saaks.
Nojah eks ta taha küll ka saaki ja selleks peab kusagil ka mesilaspere olema .Meenub oma kurb kogemus kui üks üliaktiivne naine tahtis minu abiga oma meest viinast võõrutada. Pidin viima paar peret aianduskoperatiivis nende suvila krundile.Valisin omateada kõige rahulikumad pered aga viinavea ravimiseni ei jõudnud. Naabrid tõstsid mässu enne kui olid nõelata saanud.Nojah Eks ma siis kolisin mujale.