EML tegevus ja tegevusetus

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

Osa pealkirjas mainitud selleteemalist juttu on küll tasuvuse postituse all, kuid usun et see arutelu vääriks pigem eraldi käsitlust.
Algatuseks mõned mõtted. Tsitaadid on kaldkriipsude vahel välja toodud.

29. jaanuar 2009 - 8:12
/...Reklaamid, igasugu saated, ajaleheartiklid, oma laiemalt leviv ja pisutki kvaliteetsemal paberil värviline ajakiri mesindusest.../
Kardetavasti oli see aastaid tagasi suht teostamatu idee ja ega see nüüdki parem ole. Ma usun, et ei pane väga puusse pakkudes, et kui isegi pooltele Eesti postkastiomanikest reklaamleht saata, oleks
neid vaja trükkida nii 150-200 tuhande kanti. Kui ühe ilusa A4 lehe trükkimine maksaks näiteks 10.- tuleb välja käia üsna kobe summa. Lisaks veel logistika, kujunduse jms. kulud. Kuidagi üle jõu käiva projektina tundub.... Ning tegelikult ju reklaam toimub: mesimagus naistepäev on vist varsti tulemas, sügisel olid samuti lillepaviljonis meepäevad, kuskohas see meefestival nüüd oligi... Ja lõpuks, seni kuni mesinikud koos ühise suure rindena tegutseda ei suuda, jääb reklaami tegemine kui suhteliselt kallivõitu tegevus vaid üksikute entusiastide pärusmaaks.
/...mille jaoks on meitel see juhtimisorgan, kui see organ vastavat tööd tegemas pole?.../
Allakirjutanu küll juhtimisorganisse ei kuulu, samas olen väga huvitatud kõigist pretensioonidest ja ettepanekutest. Revisjonikomisjoni liikmena loodan, et saan nii mõnegi asja kohta rohkem aru pärida ja vajadusel ettepanekuid edastada.
/...Mõned mesinikest on seotud ka väljamaise mee sisse toomisega.../
Olen kahel korral kallanud mulle toodud mett isegi vetsupotist alla, turult ostetud, Eesti firmade sildid peal. Kliendid tõid, et sööda talveks mesilastele, igaks juhuks ei hakanud riskima. Kui palju on Eestis müügil Saaremaa mett...?

29. jaanuar 2009 - 9:19
/...Mesinike tutvusringkonnas on mitmed tublid kaalunud liidust välja astuda.../
Kas see on ikka parim lahendus et Juhan nokitseb omaette Lõuna-Eestis ja Jaan samamoodi Põhja-Eestis? Globaliseerumise vastu ei saa nii ega teisiti, juba enne meid on avastatud, et ühenduses peitub jõud. Ega need Saare mesinikud niisama ühistegevust ei säti. Seega usun ma, et mida rohkem meid koos tegutsemas on seda kõvemini meie hääl ka välja kostab. Usun et pigem oleks tarvis kaasata entusiaste nii liitu kui ka selle tegevust juhtima.

29. jaanuar 2009 - 18:32
/...pole kellegi asi - igaüks on enese rahakoti huvide eest väljas.../
Kahjuks on Sul enamjaolt õigus, tean juhust, kus oma õiguse tõestamiseks müügikohale lasti isegi rusikad käiku. Õnneks on tegu pigem äärmusliku näitega, samas mõni aasta tagasi sondeerisin oma
piirkonnas pinda mõningase koostöö arendamiseks, paraku ei tulnud sellest miskit välja.
/...Kui end avalikuks teeksin, tuleks eluvaldkond ''mesilsed'' lõpetada ja kodumaa tolmgi ehk jalgelt pühkida.../
Sooh, on see asi siis nüüd nii hull?? Aga Sa võta minu meiliaadress ja kirjuta, mul on üsna paks nahk ning karta pole ka esialgu nagu midagi. Anonüümsuse mõistagi garanteerin!

Ning tegelikult ongi selle kogu kirjutise mõte selles, et prooviks koondada ettepanekuid ja pretensioone. Niisiis kogu kriitika võib saata nii anonüümselt kui allkirjastatult meiliaadressile metsamesinik@hot.ee, paneksin Jäneda ajaks kokku mõne ülevaatlikuma ettekande. PS: meiliaadress töötab ainult kuni 13.02.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Aasta mesinikPronksmedal (100p.)
Kasutaja Jaanus pilt

tegevus ja tegevusetus

Väga hea algatus.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Isamesilased pilt

Palju õigeid mõtteid.

Palju õigeid mõtteid. Eriti nõus sellega, et kallil paberil klantspiltidega massreklaamid neelaks vist liialt palju raha (mida oleks arvatavasti võimalik mujal tulusamalt kasutada).

Pronksmedal (100p.)

Kahtlen?

Pole küll spetsiaalselt uurinud aga klantspiltide 10 kroonises hinnas kahtlen. Iga endast vähegi pidav poeketike saadab üsna mitu korda aastaspostkastidesse suuremaidki kui A4 klantspilte ja elab.
Kas keegi on asja sisu uurinud?

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

Ettepanekute hulk=0

Oletades ohtra nurina põhjal võis arvata, et konkreetseid pretensioone ja arutamist vajavaid ideid hakkab minu väljapakutud postkasti potsatama kümnete kaupa. Aga oh üllatust, peale teema algatamist eelmisel reedel on sinna laekunud...

Mitu kriitikakirja pakute?

Nii jah, täpselt 0 ettepanekut!!!

http://www.mesindus.ee/node/870#comment-1160
Kas pole tegemist millegi sellisega, nagu tundmatu autor oma värsiridades kirjutab?

Eesti mesinduse seis on

Eesti mesinduse seis on vilets aga EML juhatust selles süüdistada pole õige. Mesinikud ei ole ju neile mingeid pikemaajalisi sihte ette seadnud (mesinduse arengukava). Tuleks aru saada, et mesindust on vaja rohkem ühiskonnale (keskkonnale, taimede tolmeldamine) kui mesinikele. Mesindusel kui majandusharul vaevalt et vabamajanduse tingimustes riigi toetuseta Eestis tulevikku on.
VV

Kas tõde?

Selge see, et mett on raske müüa.
Selge see, et Mesinike liit pole selles süüdi,
Ja ega need mesinikudki millegis surmapatus süüdi pole.
Lihtsalt turuseis on selline.
Ütlesin külapeal nagu möödaminnes, et näe, mesinikud on oma meemüümisega hädas ... jne., jne. Vastus tuli vastu ootusi umbes selline: "... mis nendest meie mesilastest tahtagi, vaesekesed vinduvad siin põhjamaa kliimas. Aga näe Hiinas ja teistes soojades maades korjavad rõõmsasti aastaringi, pole neile vaja suhkurt sööta ega midagi. Mägede nõlvad õitsevad ja õitsevad. Meil siin muidu mett ei saagi kui suhkrut kottide kaupa sisse ei sööda. Meie eelistame igatahes Hiina mett."
OK. Võib olla oli see kiusuga väljaöeldud mõte, seal külapeal, kuid mõtlema paneb küll. Kas kogu turg sellepärast nii mõtleb, aga selle, kuidas mesi läheb, paneb paika turg. Seega igavene hulk inimesi, kes teevad oma otsuseid poelettide ees.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

EML tegevus ....

Tsiteerin (Mee tootmise....) programmi punkti 11. Riikliku ja struktuuriabi meetmeid mesindusele ei rakendata.
Punkti sõnastus on laialivalguv ja eksitav.Mina saan aru, et mesindust ei toetata.
Euro Liidu ja Eesti Riigi poolt toetatakse mesinike ja mesindusega
teglevaid põllumajandusettevõtjaid (FIE-d ,osaühingud).
Vaadates toetusesaajate avalike nimekirju leiame üle 12 nime,kes
said mesindusega seotud toetusi mikroettevõtluse I taotlusvoorus.
II taotlusvoorus,mille tulemused selguvad käesoleva aasta märtsis,
saadi toetust 800 mesitaru ostmiseks.Ma ei tea kas need on tulevased
mesinikud või meie liikmed.
Need mesinikud kes vormistasid oma mesilad elatustaluks saavad
1000 EUR i.
Noortele mesinikele pakutakse 600000 krooni.I taotlusvoorus oli
2 noort kes ,kes üritavad saada tõsisteks mesinikeks.
EML tegevus neid valdkondi ei tutvusta,kuigi see oleks Eesti mesi-
nduse tulevik.Nende nimed on kirjas äriregistri,maksu ja tolliametis,
veterinaar ja toiduametis,PRIA-s jne.
Mesindus.ee peab sisaldama kergestileitavat informatsiooni ja
Mesiniku veergudel võiks olla oma lehekülg.
Silmastsilma vestlused pole tulemust andnud ja sellepärast katsetan sedamoodi ,et asi oleks tõhusam jätan maksmata täiendosa.
Austusega Mart

mesindus.ee haldajaHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Palun täpsustust

Tere Mart,

tahtsin täpsustada, mida selle lõiguga silmas pidasid:

Mart kirjutas:

Mesindus.ee peab sisaldama kergestileitavat informatsiooni ja
Mesiniku veergudel võiks olla oma lehekülg.
Silmastsilma vestlused pole tulemust andnud ja sellepärast katsetan sedamoodi ,et asi oleks tõhusam jätan maksmata täiendosa.
Austusega Mart

Ajalehel "Mesinik" on oma lehekülg aadressil http://www.mesindus.ee/node/20 (vt. ka mesindus.ee ülaosas olevat linki), kus lehenumbrid on esitatud aastakäikude kaupa. Kas pidasid silmas sellist lehekülge või midagi muud?

Tervitades,
Tormi Tabor
mesindus.ee administraator

Aasta mesinikPronksmedal (100p.)
Kasutaja Jaanus pilt

Informatsiooni liikumine ajas

Peamine probleem mesiniku seisukohalt on see, et ei saada õigelajal kätte vajalikku informatsiooni, näiteks:
1. erinevate investeeringute toetuste kohta, kuna täpselt ei teata, kuidas ja mida peaks tegema, siis pigem jäetakse osalemast PRIA poolt pakutavates meetmetes;
2. seadusandlusest. Veterinaar- ja Toiduameti kodulehel on juhis kuidas märgistada mett ja teisi meetooteid. Vaadates üsna hiljuti ühte viimasena meepakendamiskeskusena tunnustuse saanud mesindusettevõtte toote etiketti siis sellel oli üsna mitu eksimust, mee märgistamise kohapealt. Selle jutuga tahan jõuda selleni, et minu arvates Toiduseaduse, Määrus: Mee koostis- ja kvaliteedinõuded ning märgistamise erinõuded ja Veterinaar- ja Toiduameti kodulehel olevad näidised ei ole kõik vastavuses Toiduseadusega, see on koht kus peaks EML juhatus peaks koos mesinikega oma seisukoha kujundama (kui muud ei aita siis allkirju koguma).
3. Üsna paljudest asjades saame teada veidi hiljem, kui aeg on lootusetult möödas. Et mesiniku poolseid seisukohti mingiski küsimuses kujundada peaks toimuma vastava teemalised arutelud. Siia võib ka tuua selle sama näite mikroettevõtluse toetustest, siis kui mesinikud on valmis kirjutama projekte on juba nimetatud võimalused läbi ja raha otsas .
4. Julgemalt ja aktiivsemalt võiksid (peaksid) kursis olevad mesindus aktivistid mesindus.ee portaali kasutama, internett on ju kõige kiirem informatsiooni levitamise koht. Küsimus selline, kus siis veel kui mitte siin, varsti on kevad käes siis pole kellegil aega tulla Tallinnasse või kuhu iganes juttu puhuma.
Tugevat mõttetööd ja kohtumiseni Jänedal Jaanus.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Täpsustus

Vabandan.Pidasin silmas ettevõtlust kõigis vormides (hobimesiniku
müük,FIE,osaühing ,mikropõllumajandusettevõtlus jne.Võiksime teha
näidis taotlusprojekti kasvõi Jänedal,kui on kaasas interneti ühendus.
FIE ümbervormistamine äriregistrisse digitaalallkirjastatult võrgulehe
kaudu nendele kes omavad ID kaarti koos kehtivate PIN- ja PUK-
koodidega.Vormistamine lihtne ja maksuvaba kui on olemas ID kaardi-
lugeja.
Ajalehe Mesinik veergudel soovin saada ettevõtluse lehekülge.
Igakülgselt ettevõtlust propageegides saame konkureerida viljakasvatajat,loomakasvatajate,aednikega jne.Võtame ära toetuste
näol oma miljonid.
Austades 66 aastane Mart

Aasta mesinikPronksmedal (100p.)
Kasutaja Jaanus pilt

Lisa

Kahjuks wifi võrku Jänedal ei ole (mis on suur puudus), mõnda toetuste meedet saaks muidu netist kiiresti näidata. Igal juhul tuleks üritada projekte ja taotlusi kirjutada, siin ei ole mesinik-mesinikule konkurent, vaid mesinikud konkureerivad teiste valdkondadega. Huvi mesinikel on, kuid vaja oleks rohkem informatsiooni teemast.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Mikropõllumajandusettevõttest

Jaanusele ja teistele kellel sülearvutid.
Kuna wifi võrk puudub siis tuleks saada sama tulemus enne Jänedat.Alustage,PRIA avaleht;toetused;meede1.4.1;VORMID ja kandke materjal oma arvutisse.Probleemide korral küsige abi käepärast olevatelt noortelt tarkadelt,minul selles vallas häid teadmisi ei ole.
Edukat arvuti ettevalmistamist,kohtumiseni Jänedal.
PS.Praeguseks on teda III vooru väljakuulutamise aeg,mis toimub
oktoobri kuul.
Austusega Mart