Kevad hilineb

Pronksmedal (100p.)

Tere.

Mul siis olukord mesilas selline, et mõlemad pered on üle talve elanud aga kumbki pole veel tahtnud puhastuslennule tulla. Ega pole siin Põhja-Eestis muidugi ilma ka eriti selleks olnud ja lumi ka alles maas. Siit ka üks küsimus teistele, et kas oleks mõtekas mesilasi suunata seda puhastuslendu tegema või lasta neil rahus olla. See ka veel muidugi, et mul on lennulauad alles talvises asendis aga need on seal ees niimoodi, et kui nad tahaksid siis saaksid nad välja küll.

Ilusat kevadet kõigile.

Andres.

Seda kannet ei ole veel hinnatud

Kommentaarid

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

puhastuslend

Mis Sa neist ikka suunad, kui sügisel söötmine õigeaegselt tehtud ja talvel peresid ei häiritud, elavad nad rahumeeli soojade ilmadeni ära. Pealegi lubavad juba nädalavahetuseks lennuilma. Mul 30km eemal suht sama lugu praegu, kuigi mõnest puust on veidi uudistajaid väljas käinud, puhastuslennuks seda on äärmiselt kohatu nimetada. Väga päikselise kuid lennuks liiga jaheda ilmaga võiksid taru esiseina päikese eest varjutada, siis ei hakka mesilased kohatu ilmaga mõttetult välja kippuma.

Pronksmedal (100p.)

Lõpuks toimus ka puhastuslend

Tere.

Täna siis tegid minu mesilased ka lõpuks puhastuslennu ära. Esmapilgul tundub kõik korras olevat ja hakkasid kohe ka ringi lendama päeval. Ühesõnaga minu jaoks on nüüd ametlikult mesinduskevad alanud.

Andres.