kevadised tigedused

Tere ilusat päeva,

tahtsin täna oma mesilasi aidata ja näiteks neile natuke juua pakkuda või äkki oleksid nad tahtnud süüa veidike, kuid taru avades sain sellise rünnaku, mida ei oleks küll osanud oodata. Kunagi kevadel ei ole mind sedamoodi vastu võetud. Lugesin just enne seda" Mesiniku magusat elu", et õige mesinik saab olukorrast ülevaate ka taru vaadates ja kuulates, aga olen nii rumal küll, et sellest ma aru ei saa, miks nad nii tigedad. Kas keegi oskab oletada.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Pronksmedal (100p.)
Kasutaja rebaseonu pilt

Kurjamid

Mõtle ise kui Sa oleksid pidanud terve talv kinnises kastis konutama, ajaks ikka vihaseks küll..

Mis mesilasi vihaseks ajab.. Kui väljas on külm, tuuline, korjet ei ole, mingi lõhn (vesi, parfüüm, shampoon?)

Kas eelmisel aastal sai sel tarul ema vahetatud või sülemles? Äkki muutusid kurjadeks. Omal üks selline taru täitsa olemas, sel kevadel annan uue paarunud ema.

tigedikud

See on selline uus perekene, kes eelmisel aastal juulikuus alles saabus. Sügisel olid nad väga sõbralikud veel, mett korjasid ka minu jaoks 25 kg, endale jätsid ka . Igaks juhuks läksin kontrollima, et  äkki pakun neile midagi tagasi ka, aga lootusetu. Päike paistis, ilm ilus, 10 kraadi sooja vähemalt, kõik rahulik ja kena. Jätan nad vist mõneks päevaks rahule, siis proovin uuesti...äkki.

see on normaalne nähtus

Endal ka suht sama seis, see pere kes sügisel oli väga tige, siis nüüd kevadel päris rahulik, ja kes sügisel pailaps oli, siis nüüd kevadel kohe kallal. Ja muide ema vahetanud pole ja sülemlenud ka eelmine aasta ei olnud need osad pered. Ise pean seda tigedust suht loomulikuks nähtuseks. Vahet pole kas annad suitsu või ei anna, kui tema kallele tulla tahab, siis ta tuleb.