apifonda

Tre,

sain oma tigedikele lõpuks ka apifonda  tarusse pandud, aga kaua ma seda pakki seal siis hoian? Mina lõikasin pikuti keskele kilesse lõike ja panin tarusse. Nüüd peaks ju mingil ajal selle sealt ära korjama, palju nad peaksid seda sööma? Kui nad nüüd paar päeva on seda saanud, siis hoopis sõbralikumad, keegi isegi ei üritanud mind proovima tulla...varem ma seda ei ole kasutanud.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!

apifonda

Hoiad niikaua kui korje hakkab või otsa saab. Apifondat nad kärgedesse ei tassi vaid söövad sealt vastavalt vajadusele.
Apifonda nüüd mingi rahustava toimega küll ei ole, lihtsalt kõht oli tühi.

Terv. Otu

Apifonda

...olen mitmeid aastaid kasutanud ja isiklikud kogemused on positiivsed, aga eks asi ole isiklikus maitses- kes segab ise kes kasutab seda. Ise lõikan paki pooleks, mugav asetada lõigatud poolega vaheliistu asemele, kus mummid rahulikult seda vajadusel noolimas käivad, samas kusagile kaugemale ei pääse, kuna pakend ülasuunas kinnise koti moodustab. Ise annan suurematele peredele terve paki, väiksematele pool pakki. Mingit otsest rahustavat toimeainet ta ka minuteada ei sisalda, küll aga proteiine, mis stimuleerib mesilasema munasarja kevadel munema ja pere arengus on see piisava tähtsusega. Rahustavalt tundub ta mõjuvat seetõttu, et kehva ilmaga toituvad nad muretult antud söödast ega pea muretsema oma kõhutäie pärast. Kärgedesse nad tõesti seda ei kanna, nagu eelpoolnegi kommentaar kajastas vaid tarbivad oma tarbeks, samuti ei pea nad soojematel kevadistel korjepäevadel sellest sedavõrd lugu, kui juba miskit maitsvamat loodusest leida õnnestub...külmema ilmaga asuvad aga taas suurima isuga "astja" manu. Ajaliselt pole vahet, kas nad söövad antava koguse ära nelja -viie päevaga või noolivad seda paar nädalat, küll aga võib osutuda antud kogus mõnelegi perele elupäästjaks, kui talvevarud lõpusirgel, ilmad aga endiselt külmad nagu käesoleval aastal. Loomulikult aitab viimasel juhul igasugune lisasööt, olgu selleks või tavaline siirup, aga eks küsimus ole pisut ka mugavuses ja ehk ka eelduses, et tarusid just väga palju ei ole - vastasel juhul muutub apifonda kasutamine jälle ehk majanduslikult suht mõttetuks.
Head alanud mesindusaastat kõigile!
Robi

Aitähh heade soovide eest!

Aitähh heade soovide eest! Igal juhul minu mesilased see vist paljust halvast päästiski, sest arvatavasti neil suur nälg oli, kui algul kevadel neid uurimas käsisin ja nad hirmus tigedad olid. Praegu kõik ok ja söövad hoolega.

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja Meehaldjas pilt

Sama mure

Mul just tekkis sama probleem tigedusega. Helistasin koju ja seal kurdeti,e t paar päeva juba on mesilased päris kurjad. Lendavad karja kaupa kallale Kuna ma pole veel sel kevadel tarudesse piilunud(häbi häbi), äkki on neil ka toiduga kriis käes? Kuigi, paju juba õiteb....

Aga kui pole toidupuudus, mis siis? Ma pole enne veel näinud, et nad kevadel kallale kipuvad