Kärjepõhi

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja smart pilt

Kui kellelgi on kogemusi, siis ehk saab kommenteerida, et kas mesilased teevad sellest väga suure numbri kui kärjepõhi raami sulatada 90 kraadise nurga all võrreldes traditsioonilise meetodiga. Horisontaalsel teljel asuvad ju kärjekannude põhjade tsentrid samal sirgel, vertikaalselt aga läheb see joon sik-sakiliselt. 

Miks seda üldse vaja teha on?

Lähen üle eesti raamilt Langstrothile ja on eelnevast ajast jäänud 10 kg kunstkärge. Kui seda vahetama hakata, siis maksan umbes 350 krooni juurde, samas aga saab suhteliselt edukalt lõigata eesti raami kärjepõhja kolmeks sobivaks jupiks, millest kaks suuremat täidavad sobivalt Langstroth raami ja jääk jääb ka suhteliselt väike. Kui keegi on olnud sarnases olukorras, siis olen tänulik igasuguse tagasiside eest!

Ette tänades!

Mart

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja smart pilt

Lisaks muidugi probleem, et

Lisaks muidugi probleem, et sellise taktikaga jääb ka kuusnurkne kärjekann 90 kraadi pööratult. Kas see võib mesilasi häirida, või hauet mõjutada, või mingeid muid iseärasusi esile kutsuda?

terane!?

a sa tee ära ja siis valgusta meid ka, kuidas õnnestus mesilasi lollitada.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

kärje pöhi

mina kasutan juba peaaegu 10 a eesti raami kärje pöhjasid  lankstrot raamides. Nendega on rohkem tööd kui lankstrot kärje pöhjadega. kuid mesilastel vahet pole. Kui sa kunts kärje pöhja vaatad , siis nääd  kärje kanu pöhi on  3 sektoris kaldu ja välis serv 6 nurkne. seega vahet pole. Mesilased ehitavad kärje kannu kalde ise nii et mesi välja ei tuleks. Alkselt on naad köik vörtsed. Mina teen nii. Panen eesti  raami taru pöhja lankstroti raami ja mis raami ei mahu löikan maha ja panen serva kus tühi on. Suure kuntskärje ja ribade vahed ehitavad mesilased täis. ja pole probleeme.

Nüü selest miks  ma neid nii kasutan . Pöhjus lihtne. Meil on mesinikud natuke koontunud kokku ja tellivad , suhkru ravimid ,kunts kärjed ja muu ühiselt ja nii ei hakata jupitama. ma olen ainuke kes lankstrott raamidel mesilasi peab.

lisa

igal juhul on see probleem, kui kärjekannu 90 kraadi pöörata, mesilased peavad kõik kannud ümber ehitama ja see on liigne töö ja aja kulu.
Pigem panna eesti mõõtu kärjepõhi selliselt nagu seda teeb kasutaja teemas selisel juhul jäävad kannu põhjad õigesti paika.