meevuri pöörete kohta küsimus.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Kas keegi oskaks öelda millistest pööretest allapoole pole mõtet minna.Maxsimaal pöörded on Taltsi raamatus antud.See oli vastavalt vurrile kuni 400 pööret min. Mind huvitab täpsemalt  kui madalaks peaks  pööretega minema et kohe kui käima paned ja raamid täis met on ei löhuks raame kohe ära.   TÄNUD KÖIGILE KES SUVATSEVAD VASTATA. JA head mesilaste lendu köigile.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!

Meevurri pöörlemiskiirus

tere

see on peaaegu sama hea küsimus nagu kui kiiresti peaks sõitma punane auto ... Smile ja 0 kiirusest pole mõtet allapoole minna, kuigi isegi siis võib lahtikaanetatud kärjest midagist välja tilkuda.

aga kui natuke asjalikumaks minna, siis vurri töökiirus on kõige enam sõltuvuses tema läbimõõdust ja sellest tulenevast tsentrifugaaljõust - F= mv2/R (http://et.wikipedia.org/wiki/Tsentrifugaaljõud). Selle valemi järgi saad kirjanduses olevast valemist välja arvutada oma vurri max kiiruse.

Aga tegelikult sõltub veel ka kärjes olevast mee hulgast, mee ja ruumi temperatuurist ja sellest tulenevast viskoossusest.  mida rohkem mett ja mida paksem (kanarbiku), seda väiksem kiirus kuni mõlemalt poolt on 1/2 kuni 2/3 välja vurritatud. teise ringiga, kui kärjed juba kergemad, võib pöördeid tõsta.

lõpptulemusena on kõik katsetamise ja kõhutunde küsimus ning ajaga tulevad kogemused.

päikest sulle ja su mummudele

 

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

tänan

Suur tänu vastuseeest.  Ma ei möelnud ki alla 0 minna kuid 10 pööret min. ma kaa kätte ei saa. Maa saan miinimum pööreteks 50 pööret min. kas need on liiga kiired alustamiseks ( täis mee raamide jaoks) .Vurr on 4 raamiline tsink vurr, deameeter 90cm. max.pöördeid on küllaga  (9500 pööret.) see on mootoril max.     min pöördeid 950pööret min.