Palun tulge seminarile - pestitsiidi jääke on aina enam meie keskkonnas, nitraaditundlikel aladel paljud kaevud, allikad saastunud, mullas ja toidus mitmesed jäägid
Infopäev-seminar: Põllukultuuride kasvatus – taimekasvatuse kõrvalmõjud
Raamat
KASUMLIKU HOBIMESILA RAJAMINE
Tasub küsida hästivarustatud raamatukauplustest, saadaval suurtes raamatute veebikaubamajades.
Üsna hea hinnaga peaks olema mõlemas Balti jaama juures asuvas mesinduspoes.
Soodsalt ka osta.ee kaudu:
https://www.osta.ee/index.php?fuseaction=item.info&id=121128221
Avaldati uuring, mis uuris neljas Euroopa erinevas asukohas (Norras, Rootsis ning kaks Prantsusmaal) peresid, kelle puhul on kindlaks tehtud, et nad on ilma ravita elanud minimaalselt 17 aastat. Vaadeldi mesilaste käitumist haudme hoolitsemisel. Selgus, et mesilastel on välja arenenud komme haudmekannusid lahti kaanetada, kontrollida nende sisu ja siis vastavalt vajadusele kas sees olev nukk ohverdada ja tarust välja visata(kui tuvastab lesta olemasolu) või siis kärjekann uuesti kinni kaanetada.
/ Mesilassülem ei leidnud kodu - kärg forsüütiapõõsas L.28.10.2017. LK - 20171028_164656.jpg /.
Vt. postitust "Kaitskem põlispuid. Mesilas-sülem ei leidnud kodu": https://mesindus.ee/node/5263#comment-16621
Maaeluministeerium on 13.07 saatnud kooskõlastusringile Taimekaitseseaduse muutmise seaduse eelnõu väljatöötamise kavatsuse (VTK). See VTK on dokument, millele oodatakse ka mesindusorganisatsioonide ja mesinike tagasisidet. Materjalid:
COLOSS on rahvusvaheline teadlaste ühendus, mis korraldab iga aasta kevadel küsitluse mesilaste talvekadude ja nende tõenäoliste põhjuste kohta. Saadud andmete põhjal hinnatakse mesilasperede suremuse riski ja mesiniku tegevuse (varroatõrje, rändmesinduse, kärgede asendamise jne.) vahelisi seoseid.
Tumemesilastest: 25:00 - 29:12 / 45:41- Prantsusmaa metsik loodus, 2/2 (Wild France, Prantsuse/Inglise 2013), vt:
http://etv2.err.ee/v/haridussaated/loodusdokid/saated/b938f7b7-2006-4783-afe5-f67a3957d1d6/prantsusmaa-metsik-loodus-22-wild-france-prantsuseinglise-2013
"Mesitarude elektrikütte korraldamine. Olulisemad hoiatused."- vt:
http://www.mesinikeliit.ee/failid/mesinik/2012-1.pdf
Tere!
Olen Tallinna Ülikooli üliõpilane ja uurin mesinike rolli mesilasi puudutavate seaduste loomisel.
Lisaks seadusloome uurimisele soovin ka anda nö inimlikuma vaate mesinike seisukohtadele ja motivatsioonidele, mis puutub mesilaste heaolu eest seismisesse.
Nõnda paluksin vastata siin paarile küsimusele nii pikalt või lühidalt, kui isu ainult on. Kui see teema peaks suuremat huvi pakkuma, paluksin mulle otse kirjutada. Teeksin hea meelega mõne pikema intervjuu, et mu tööl nö hing oleks
Miks pidada mesilasi?
Tere!
Antud kirjatüki eesmärk.
Pakun käesolevaga valiku mõtetest ja videotest, mida oluliseks pean ning loodetavasti on ja lisandub mulle ka mõttekaaslasi, kel on huvi nende salvestistega tutvuda ning kes aitavad Eesti mesindust olulisel määral samas suunas lükata (varem või hiljem on see muutus nähtav) ja tegelikult ka natukese haaval maailma mesindust õiges suunas liigutada.
Või kuidas?
Kommentaarid
1 nädal 4 päeva tagasi
4 nädalat 2 päeva tagasi
2 nädalat 6 päeva tagasi
5 nädalat 3 päeva tagasi
5 nädalat 4 päeva tagasi
5 nädalat 5 päeva tagasi
3 nädalat 3 päeva tagasi
9 nädalat 2 päeva tagasi
9 nädalat 2 päeva tagasi
9 nädalat 2 päeva tagasi